• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Igaunija sāk kampaņu ievēlēšanai ANO Cilvēktiesību padomē

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:40, 28.02.2024


Igaunijas ārlietu ministrs Markuss Cahkna otrdien Ženēvā sāka kampaņu, lai Igaunija tiktu ievēlēta par ANO Cilvēktiesību padomes locekli.Igaunija kandidē uz ANO Cilvēktiesību padomes locekļa pilnvaru termiņu 2026.-2028.gadā.

Cahkna otrdien uzstājās ANO Cilvēktiesību padomes 55.sanāksmē Ženēvā, kur prezentēja Igaunijas prioritātes, ja valsts tiktu ievēlēta padomē.

Igaunijas kampaņā galvenā uzmanība tiks pievērsta trim pamata tēmām: bērnu tiesībām, digitālajām cilvēktiesībām un mediju brīvībai, informēja Igaunijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Bretija Sarapū.

Viņa piebilda, ka ievēlēšanas gadījumā Igaunija turpinās aizstāvēt sev svarīgas vērtības un principus, piemēram, dzimumu līdztiesību, sieviešu tiesības, cīņu pret nesodāmību, cilvēktiesību aizsardzību un veicināšanu saistībā ar jaunu tehnoloģiju attīstību. "Šīs prioritātes saskan arī ar Igaunijas ārpolitikas Attīstības plāna līdz 2030.gadam mērķiem. Turklāt atbalsts Ukrainai paliks kā caurviju tēma," skaidroja Sarpū.

Darbs ANO Cilvēktiesību padomē stiprinātu Igaunijas reputāciju kā valstij, kas rūpējas par cilvēktiesībām, kā arī ļautu vairāk ietekmēt lēmumus par starptautisko vērtību aizstāvību.

"Cilvēktiesību ievērošana ir būtisks veselīgas, iekļaujošas un demokrātiskas sabiedrības elements," uzsvēra Sarapū.

Igaunija bija ANO Cilvēktiesību padomes locekle 2013.-2015.gadā, bet 2020.-2021.gadā tā bija ANO Drošības padomes nepastāvīgā locekle.

Cilvēktiesību padome ir 47 locekļu organizācija Apvienoto Nāciju Organizācijas paspārnē, kas ir atbildīga par visu cilvēktiesību veicināšanu un aizsardzību visā pasaulē. Padomes locekles ANO Ģenerālajā asamblejā ievēlē aizklātā balsojumā uz divu gadu termiņu. Padomes darbu atbalsta ANO Augstā cilvēktiesību komisāra birojs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Latvija un Vācija kopīgi iepirks dronus Ukrainas atbalstam

Latvija un Vācija vienojušās par kopīgu dronu iepirkumu veikšanu Ukrainas atbalstam, informē Aizsardzības ministrija.

Pasaule Izraēlas uzbrukumā likvidēts «Hamās» komandieris

Izraēlas uzbrukumā palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" slēptuvei sestdien nogalināts grupējuma komandieris Rafa Salama, apstiprinājusi Izraēla.

Pasaule Stoltenbergs apstiprina, ka Ukrainai ir tiesības uzbrukt mērķiem Krievijā

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs intervijā Ukrainas televīzijas maratonam apstiprinājis, ka Ukrainai ir tiesības uzbrukt militāriem mērķiem Krievijas teritorijā.

Pasaule Igaunijas prezidents pieņem premjeres Kajas Kallasas demisiju

Igaunijas prezidents Alars Kariss pirmdien pieņēma premjerministres Kajas Kallasas demisiju.

Lasiet arī

Pasaule Igaunija uz divām dienām slēdz Narvas robežkontroles punktu

Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments sestdien un svētdien slēgs Narvas robežšķērsošanas punktu cilvēku plūsmai virzienā uz Krieviju, jo Krievijas robežsargu palēninātā darba dēļ izveidojušās garas rindas.

Pasaule Igaunija iepērk «Mistral» raķešu sistēmas

Igaunija, Francija, Beļģija, Kipra un Ungārija parakstījusi kopīgu līgumu par tuvas darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmu "Mistral" iegādi, lai palielinātu savus munīcijas krājumus.

Interesanti fakti Igaunijā atrastas 1940.gadā notriektās Somijas pasažieru lidmašīnas atliekas

Igaunijas ūdenslīdēju pakalpojumu uzņēmuma "Tuukritode" vadītājs Kaido Peremēss paziņojis, ka pēc daudzu gadu meklējumiem jūras dibenā atrastas 1940.gadā padomju bumbvedēju notriektās Somijas pasažieru lidmašīnas "Kaleva" atliekas.