• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Igaunija sāk kampaņu ievēlēšanai ANO Cilvēktiesību padomē

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 20:40, 28.02.2024


Igaunijas ārlietu ministrs Markuss Cahkna otrdien Ženēvā sāka kampaņu, lai Igaunija tiktu ievēlēta par ANO Cilvēktiesību padomes locekli.Igaunija kandidē uz ANO Cilvēktiesību padomes locekļa pilnvaru termiņu 2026.-2028.gadā.

Cahkna otrdien uzstājās ANO Cilvēktiesību padomes 55.sanāksmē Ženēvā, kur prezentēja Igaunijas prioritātes, ja valsts tiktu ievēlēta padomē.

Igaunijas kampaņā galvenā uzmanība tiks pievērsta trim pamata tēmām: bērnu tiesībām, digitālajām cilvēktiesībām un mediju brīvībai, informēja Igaunijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Bretija Sarapū.

Viņa piebilda, ka ievēlēšanas gadījumā Igaunija turpinās aizstāvēt sev svarīgas vērtības un principus, piemēram, dzimumu līdztiesību, sieviešu tiesības, cīņu pret nesodāmību, cilvēktiesību aizsardzību un veicināšanu saistībā ar jaunu tehnoloģiju attīstību. "Šīs prioritātes saskan arī ar Igaunijas ārpolitikas Attīstības plāna līdz 2030.gadam mērķiem. Turklāt atbalsts Ukrainai paliks kā caurviju tēma," skaidroja Sarpū.

Darbs ANO Cilvēktiesību padomē stiprinātu Igaunijas reputāciju kā valstij, kas rūpējas par cilvēktiesībām, kā arī ļautu vairāk ietekmēt lēmumus par starptautisko vērtību aizstāvību.

"Cilvēktiesību ievērošana ir būtisks veselīgas, iekļaujošas un demokrātiskas sabiedrības elements," uzsvēra Sarapū.

Igaunija bija ANO Cilvēktiesību padomes locekle 2013.-2015.gadā, bet 2020.-2021.gadā tā bija ANO Drošības padomes nepastāvīgā locekle.

Cilvēktiesību padome ir 47 locekļu organizācija Apvienoto Nāciju Organizācijas paspārnē, kas ir atbildīga par visu cilvēktiesību veicināšanu un aizsardzību visā pasaulē. Padomes locekles ANO Ģenerālajā asamblejā ievēlē aizklātā balsojumā uz divu gadu termiņu. Padomes darbu atbalsta ANO Augstā cilvēktiesību komisāra birojs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Argentīnas studenti protestē pret līdzekļu samazināšanu valsts augstskolām

Desmitiem tūkstoši Argentīnas augstskolu studentu otrdien izgāja demonstrācijās, lai protestētu pret līdzekļu samazināšanu valsts augstskolām, pētniecībai un zinātnei jaunā prezidenta Havjera Mileja laikā.

Pasaule ASV Senāts atbalsta likumprojektu par militāro palīdzību Ukrainai

ASV Kongresa augšpalāta Senāts otrdienas vakarā atbalstīja likumprojektu paketi, kura ietver likumprojektu par militāro palīdzību Ukrainai 61 miljarda ASV dolāru apmērā.

Pasaule Avoti: Pirmā ASV palīdzības partija Ukrainai būs vienu miljardu dolāru liela

Pirmā ASV palīdzības partija Ukrainai pēc vērienīgās militārās palīdzības apstiprināšanas būs vienu miljardu dolāru liela, ziņo aģentūra "Reuters", atsaucoties uz diviem anonīmiem avotiem.

Pasaule Baltkrievijā piespriež divu gadu cietumsodu telekanāla «Belsat» līdzstrādniecei

Baltkrievijas tiesa piespriedusi divu gadu cietumsodu kādai galvaspilsētas Minskas iedzīvotājai par to, ka viņa sadarbojusies ar Polijā strādājošo telekanālu "Belsat", kas ir opozīcijā Aleksandra Lukašenko režīmam.

Lasiet arī

Pasaule Igauniju atstāj Pareizticīgās baznīcas metropolīts

Maskavas patriarhāta pakļautībā esošās Igaunijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Jevgeņijs, kurš attaisno Krievijas agresiju Ukrainā un tāpēc nav saņēmis uzturēšanās atļaujas pagarinājumu, otrdien atstāj Igauniju.

Pasaule Aizdomās par spiegošanu Krievijas labā aizturēts Tartu Universitātes profesors

Igaunijas Drošības policija (KaPo) aizturējusi Tartu Universitātes profesoru Vjačeslavu Morozovu, kurš ir Krievijas pilsonis un kuru Igaunijas Drošības policija (KaPo) tur aizdomās par spiegošanu Krievijas labā.

Pasaule Igaunijā atbrīvoti no apcietinājuma divi kriptokrāpniecībā apsūdzētie

Igaunijā atbrīvoti no apcietinājuma par pusmiljardu eiro vērtu krāpniecību darījumos ar kriptovalūtu apsūdzētie Sergejs Potapenko un Ivans Turigins, kuru izdošanu pieprasa ASV.

Pasaule Pēc PVN likmes palielināšanas igauņi apsver iespēju iepirkties Latvijā

Igaunijā no 1.janvāra pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme ir paaugstināta par diviem procentpunktiem - līdz 22%, tādēļ daļa Igaunijas iedzīvotāju apsver iespēju iepirkties Latvijā, kur PVN likme ir zemāka, liecina pēc bankas "Citadele" pasūtījuma veiktās aptaujas dati.