• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Eiropā patvēruma meklētāju skaits pērn bijis lielākais septiņos gados

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 19:19, 28.02.2024


Eiropā patvēruma meklētāju skaits pērn bijis lielākais pēdējos septiņos gados, pārsniedzot 1,1 miljonu cilvēku, trešdien paziņojusi Eiropas Savienība (ES).Lielākā daļa patvēruma meklētāju 2023.gadā bija Sīrijas pilsoņi.

Eiropas Savienības Patvēruma aģentūra (EUAA), kas apkopojusi datus no 27 bloka dalībvalstīm, kā arī Norvēģijas un Šveices, norādīja, ka pagājušajā gadā Eiropā patvērumu lūdza 181 000 sīriešu, kas ir par 38% vairāk nekā 2022.gadā. Otra lielākā grupa bija Afganistānas pilsoņi, no kuriem tika saņemti 114 000 pieteikumu, kas ir par 11% mazāk, nekā 2022.gadā.

Aģentūra norādīja, ka sīriešiem bija vislielākās izredzes uz patvēruma saņemšanu.

Pagājušajā gadā vairāk patvēruma pieteikumu tika saņemts no palestīniešiem - gandrīz 11 600 jeb par divām trešdaļām vairāk nekā gadu iepriekš.

Saskaņā ar starptautiskajām bēgļu tiesībām cilvēkiem ir tiesības pieprasīt patvērumu, ja viņi bēg no konflikta, baidās par savu drošību vai iespējamu vajāšanu rases, dzimuma, seksualitātes vai reliģijas dēļ. Tā dēvētajiem ekonomiskajiem bēgļiem, kas meklē darbu vai labāku dzīvi, Eiropā bieži vien ieceļošana tiek atteikta.

Pagājušajā gadā visvairāk lūgumu saņēma Vācija, kur patvērumu lūdza 334 000 cilvēku, bet vislielāko spiedienu, salīdzinot ar iedzīvotāju skaitu, izjuta Kipra. Aģentūra norādīja, ka 2023.gadā Kiprā aizsardzību lūdza 12 000 cilvēku.

Francija saņēma 167 000 lūgumu, Spānija - 162 000, bet Itālija - 136 000. Kopā ar Vāciju šīs četras valstis saņēma vairāk nekā divas trešdaļas no visiem 2023.gadā iesniegtajiem patvēruma lūgumiem.

Pērn pieauga arī patvērumu lūgumu skaits no Turcijas, kas ir ES kandidātvalsts, taču sarunas ar to ir nonākušas strupceļā, pastāvot bažām par demokrātijas un cilvēktiesību standartu neievērošanu. Turcijas pilsoņi iesniedza 101 000 lūgumu, kas ir par 82% vairāk nekā 2022.gadā.

Aptuveni piektdaļu no visiem lūgumiem iesniedza personas, kurām ir tiesības Eiropā ceļot bez vīzas, tai skaitā 68 000 venecuēliešu un 63 000 kolumbiešu.

Patvēruma lūdzēju skaita pieaugums, kā arī vairāk nekā 4,4 miljoni ukraiņu bēgļu, ko pēdējos divos gados ir uzņēmusi Eiropa, ir radījuši pārslodzi. EUAA norādīja, ka decembrī tā palīdzēja 13 valstīm, kuru spējas uzņemt bēgļus bija pārslogotas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Eksperts: atentāta mēģinājums pret Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus

Atentāta mēģinājums pret ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus, sacīja politikas zinātnes doktors, ASV politikas vērotājs Mārtiņš Hiršs.

Pasaule Pabriks: «Šis notikums var ļoti ietekmēt vēlēšanu iznākumu par labu Trampam»

Ukrainas prezidents Zelenskis nepārprotami nosodīja noziegumu Pensilvānijā.

Pasaule Valsts prezidents nosodīja Donalda Trampa slepkavības mēģinājumu (+VIDEO)

Notikumam būs tālejošas sekas Amerikā un pasaulē.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.

Lasiet arī

Pasaule Gazas joslu caur Rafāhu pamet pirmie ārzemnieki

Vairāki simti ārzemju pasu īpašnieku un ievainoto trešdien sāka pamest Gazas joslu, caur Rafāhas robežpunktu dodoties uz Ēģipti, novēroja ziņu aģentūras AFP korespondenti.

Sabiedrība Bēgļiem nodrošinās mentora un sociālā darbinieka pakalpojumus

Patvēruma meklētājiem un bēgļiem nodrošinās mentora un sociālā darbinieka pakalpojumus, informē Kultūras ministrija.

Pasaule Armēnijā ieradušies jau 42 500 Kalnu Karabahas bēgļu

Kopš Azerbaidžānas 19.septembra zibensofensīvas no Kalnu Karabahas Armēnijā ieradušies 42 500 bēgļu jeb aptuveni trešā daļa Kalnu Karabahas iedzīvotāju, trešdien pavēstīja Armēnijas varasiestādes.

Pasaule Armēnijā no Kalnu Karabahas ieradušies 13 350 bēgļi

Armēnijā no Kalnu Karabahas ieradušies 13 350 bēgļi, otrdien paziņojusi Armēnijas valdība.