• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Grieķija legalizē viendzimuma laulības un adopciju viendzimuma ģimenēs

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 06:52, 16.02.2024


Grieķijas parlaments ceturtdien pieņēma likuma projektu, kas legalizē viendzimuma laulības un adopciju viendzimuma ģimenēs, neraugoties uz ietekmīgās pareizticīgo baznīcas pretestību.Kad likums tiks izsludināts, Grieķija kļūs par 37. pasaules valsti un pirmo pareizticīgo valsti, kur legalizēta adopcija viendzimuma ģimenēs.

Likuma projekts, kuru atbalstīja premjerministra Kiriaka Micotaka konservatīvā partija "Jaunā demokrātija" (ND), tika pieņemts ar 176 no 245 klātesošo deputātu balsīm pēc divas dienas ilgām debatēm. Tā pieņemšanai bija vajadzīgs vienkāršs balsu vairākums parlamentā, kurā ir pavisam 300 deputātu.

"Šis ir pavērsiens cilvēktiesībām, atspoguļojot šodienas Grieķiju - progresīvu un demokrātisku valsti, kas ir kvēli uzticīga Eiropas vērtībām," Micotakis paziņoja sociālā tīkla platformā "X".

Kad tika paziņots balsojuma rezultāts, pie parlamenta ēkas Atēnu centrā sāka līksmot desmitiem cilvēku ar varavīksnes karogiem.

Lai gan bija gaidāms, ka daži desmiti no valdošās ND 158 deputātiem būs pret šo likumprojektu, tā pieņemšanu nodrošināja kreisās opozīcijas partiju atbalsts. Likumprojektu atbalstīja galvenā kreisās opozīcijas partija SYRIZA, kuras līderis Stefans Kaselakis ir gejs, sociālistu partija PASOK un citas mazākas partijas.

Micotakis, kurš personīgi virzīja šo likumprojektu, bija aicinājis deputātus "drosmīgi atcelt nopietno nevienlīdzību" Grieķijas demokrātijā, kas bija padarījusi viendzimuma ģimenes "neredzamas".

Pareizticīgo Grieķijas baznīca, kurai ir ciešas saites ar daudziem valdības parlamentāriešiem, bija paziņojusi, ka ir "pilnībā pret" šo reformu, kas "nosoda" bērnus izaugt "apjukuma vidē".

Baznīcas vadītājs arhibīskaps Jeronīms kritizēja ierosināto likumu kā daļu no mēģinājuma uzspiest "jaunu realitāti, kas tikai tiecas samaitāt dzimtenes sociālo vienotību".

Atēnās pret jauno likumprojektu protestēja ap 4000 cilvēku, no kuriem daudzi demonstrēja svētbildes un krucifiksus.

Iepriekšējās SYRIZA valdības laikā Grieķijā 2015.gadā tika legalizētas viendzimuma pāru civilās savienības. Šis likums atrisināja šo pāru īpašuma un mantošanas tiesību jautājumus, bet neparedzēja bērnu adopciju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Eksperts: atentāta mēģinājums pret Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus

Atentāta mēģinājums pret ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu varētu saliedēt viņa atbalstītājus, sacīja politikas zinātnes doktors, ASV politikas vērotājs Mārtiņš Hiršs.

Pasaule Pabriks: «Šis notikums var ļoti ietekmēt vēlēšanu iznākumu par labu Trampam»

Ukrainas prezidents Zelenskis nepārprotami nosodīja noziegumu Pensilvānijā.

Pasaule Valsts prezidents nosodīja Donalda Trampa slepkavības mēģinājumu (+VIDEO)

Notikumam būs tālejošas sekas Amerikā un pasaulē.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.

Lasiet arī

Pasaule Atēnu Akropolē no šodienas ielaidīs ne vairāk kā 20 000 cilvēku dienā

Atēnu Akropoles apmeklētāju skaits no šodienas tiks ierobežots līdz 20 000 cilvēku dienā.

Pasaule Asiņaini! Atēnās līdzjutēju sadursmēs nogalināts grieķu futbola fans

Pirmdien Atēnu piepilsētā Neafiladelfejā Atēnu AEK un Zagrebas "Dinamo" līdzjutēju sadursmēs nodurts kāds grieķu futbola fans.

Pasaule Atēnu Akropolē ielaidīs līdz 20 000 cilvēku dienā

Atēnu Akropoles apmeklētāju skaits tiks ierobežots līdz 20 000 cilvēku dienā, trešdien paziņoja Grieķijas Kultūras ministrija.

Pasaule Grieķijā parlamenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējuši konservatīvie

Grieķijā parlamenta vēlēšanu otrajā kārtā visvairāk balsu izcīnījusi premjerministra Kirjaka Micotaka vadītā konservatīvā partija "Jaunā demokrātija", liecina rezultāti, kas iegūti pēc teju visu balsu apkopošanas.