• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tusks grib apspriest reparāciju jautājumu ar Vāciju

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 07:12, 13.02.2024


Polijas jaunā valdība grib sākt sarunas ar Vāciju par to, kā atrisināt Otrā pasaules kara reparāciju jautājumu, pirmdien pavēstīja Polijas premjerministrs Donalds Tusks.


twitter.com/donaldtusk
Foto: twitter

Oficiālā un juridiskā ziņā reparāciju jautājums ir bijis slēgts daudzus gadus, Tusks sacīja Berlīnē pēc tikšanās ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu. "Jautājums par morālām, finansiālām un materiālām reparācijām nekad nav ticis izprasts."

Reparācijas no Vācijas par nacistu režīma Polijai nodarītajiem zaudējumiem 2020.gada septembrī pieprasīja toreiz valdošās Polijas nacionālkonservatīvās partijas "Likums un taisnīgums" (PiS) līderis Jaroslavs Kačiņskis, kurš lēsa, ka Vācijai jāsamaksā 1,3 triljoni eiro kā "kompensācija par vairāk nekā 5,2 miljonu Polijas pilsoņu nāvi".

Tusks pirmdien uzsvēra, ka atšķirībā no iepriekšējās valdības viņš grib strādāt kopā ar kancleru Šolcu, "lai meklētu sadarbības formas, kas nebūs liktenīgas [divpusējām] attiecībām nākotnē".

Tusks sacīja, ka tam nevajadzētu novest pie abpusēja aizvainojuma, bet drīzāk pie idejas par tālāku sadarbību, kas kalpo drošībai un var būt izdevīga abām valstīm.

PiS valdība, pieprasot reparācijas, uzsvēra, ka attieksme pret Vācijas okupētajām Rietumvalstīm, tostarp Franciju un Nīderlandi, pēc kara beigām bijusi labāka nekā pret Poliju.

Berlīne atkārtoti noraidījusi reparāciju prasības, apgalvojot, ka Varšava jau 1953.gadā atteikusies no reparāciju prasībām pret Austrumvācijas valdību. Vācija uzsvērusi, ka negrasās iesaistīties sarunās par šo jautājumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ukrainas raķešu triecienā atkal likvidēta Krievijas karaspēka grupa

Ukrainas bruņotie spēki veikuši raķešu uzbrukumu Krievijas karaspēka grupai okupētajā Olenivkā, Doneckas apgabalā, ceturtdien paziņojis Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Pasaule Eiroparlaments: Ir jāatbalsta Ukraina tik ilgi, cik nepieciešams.

Rezolūcijā uzsvērts, ka steidzami ir jāizveido stabils tiesiskais regulējums, kas ļautu konfiscēt ES iesaldētos Krievijas aktīvus un izmantot tos Ukrainas atjaunošanai.

Pasaule Polija nesaskata Krievijas ietekmi uz Polijas zemnieku protestiem

Nav pareizi protestējošos Polijas lauksaimniekus apsūdzēt par atrašanos Krievijas ietekmē, paziņoja Polijas vēstnieks Lietuvā Konstantijs Radzivills, taču Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte protestos saskata Kremļa mēģinājumu sanaidot divas lielākās Ukrainas atbalstītājas.

Pasaule Jaunzēlande atceļ cigarešu aizliegumu nākamajām paaudzēm

Jaunzēlande atcēlusi likumu, kas paredzēja aizliegt cigarešu pārdošanu nākamajā paaudzēm, ceturtdien paziņojusi valdība.

Lasiet arī

Pasaule Polijas policija aizturējusi prezidenta pilī paslēpušos politiķus

Polijas policija otrdien aizturējusi divus notiesātus politiķus, kuri slēpās prezidenta pilī, sociālajā tīklā "X" paziņojusi Varšavas policija.

Pasaule Polijas jaunā valdība iztur parlamenta uzticības balsojumu

Polijas jaunā valdība premjerministra Donalda Tuska vadībā otrdien izturēja parlamenta uzticības balsojumu.

Sabiedrība Tusks sola mobilizēt Rietumus Ukrainas atbalsta turpināšanai

Centieni mobilizēt Rietumu pasauli, lai tiktu turpināts atbalsts Ukrainai, būs Polijas jaunās valdības prioritāte, otrdien sacīja nākamais Polijas premjerministrs Donalds Tusks.

Pasaule ASV raķešu bāze Polijas ziemeļos būs kaujas gatavībā no 15.decembra

ASV raķešu bāze, kas uzbūvēta Polijas ziemeļos, būs kaujas gatavībā no 15.decembra, pirmdien likumdevējiem paziņojis Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.