• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ISW: Krievija uz Somijas robežas īsteno hibrīdkara operāciju

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 09:41, 21.11.2023


Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas-Polijas robežas, un cenšoties destabilizēt NATO, uzskata ASV Karas pētījumu institūta (ISW) analītiķi.ISW ziņojumā pieļauts, ka Krievija izmanto pazīstamo hibrīdkara taktiku, lai mākslīgi radītu migrācijas krīzi uz Somijas robežas.

"Maz ticams, ka šie migranti labprātīgi būtu turpinājuši uzturēties pie Somijas robežas salā pēc tam, kad robežsargi neļāva viņiem iekļūt Somijas teritorijā, kas liecina, ka šajā situācijā, visticamāk, ir iesaistīta Krievija," norāda eksperti.

"Krievijas acīmredzamā hibrīdkara taktika uz Krievijas un Somijas robežas ir līdzīga Krievijas un Baltkrievijas radītajai migrācijas krīzei uz Polijas robežas 2021.gadā, un, domājams, tās mērķis ir destabilizēt arī NATO," uzsver analītiķi.

ISW jau iepriekš secinājis, ka Kremlis pieļāva vai, iespējams, tieši kontrolēja Baltkrievijas mākslīgi radīto migrācijas krīzi uz Polijas robežas 2021.gadā.

"Kremlis izmantoja safabricēto krīzi 2021.gadā, lai nepamatoti apsūdzētu NATO agresijā pret Baltkrieviju," norāda militārie analītiķi.

Nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ no 18.novembra Somija slēgusi četrus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem ar Krieviju. Ierobežojumi būs spēkā līdz 2024.gada 18.februārim.

Tādus ierobežojumus Somija noteica saistībā ar to, ka Somijas robežsardze kopš septembra uz robežas ar Krieviju fiksējusi ap 300 patvēruma lūdzēju, no kuriem lielākā daļa ir no Irākas, Jemenas, Somālijas un Sīrijas.

2021.gada vasarā uz Eiropas Savienības ārējās robežas ar Baltkrieviju sākās plašs nelegālo imigrantu pieplūdums. Ar Baltkrievijas varasiestāžu atbalstu nelegālie imigranti joprojām cenšas šķērsot Eiropas Savienības robežu. Latvija, Lietuva un Polija to raksturo kā Aleksandra Lukašenko režīma īstenotu hibrīduzbrukumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Paragvajas ierēdnis atlaists pēc darījuma ar fiktīvu valsti

Paragvajas valdības ierēdnis šonedēļ tika atlaists pēc tam, kad bija parakstījis sadarbības memorandu ar valsti, kas izrādījās fiktīva.

Pasaule Izraēlas armija paziņo par kauju atsākšanu Gazas joslā

Izraēlas armija paziņojusi, ka pēc pamiera beigām piektdienas rītā atsākusi kaujas Gazas joslā.

Pasaule Izraēlas armija pārtvērusi no Gazas joslas izšautu raķeti

Izraēlas pretraķešu aizsardzības sistēma piektdien pārtvērusi no Gazas joslas izšautu raķeti, paziņoja Izraēlas armija.

Pasaule Beļģija un Francija pārņem NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju

Lietuvas Gaisa spēku bāzē pie Šauļiem ceturtdien NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju no Itālijas pārņem Beļģija un Francija.

Lasiet arī

Pasaule Krievijas delegācija devusies uz Ziemeļkoreju

Krievijas delegācija dabas resursu ministra Aleksandra Kozlova vadībā devusies uz Phenjanu, lai stiprinātu Krievijas un Ziemeļkorejas attiecības.

Ekonomika Aizdomās par Krievijas naftas sankciju pārkāpšanu ASV pārbauda 100 kuģus

SV Finanšu ministrija nosūtījusi informācijas pieprasījumus kuģniecībām par 100 kuģiem, kas tiek turēti aizdomās par naftas tirdzniecības jomā Krievijai noteikto sankciju pārkāpšanu, vēsta ziņu aģentūra "Reuters", atsaucoties uz avotiem valdībā.

Sabiedrība Kalniete: ES palīdzēs Ukrainai kļūt arī par NATO dalībvalsti (+VIDEO)

Eiropas Parlamenta deputāte atbalsta cīņas pret Krieviju turpināšanu, daudzi sociālā tīkla lietotāji šaubās.

Sabiedrība Bijušais Lielbritānijas vēstnieks Rīgā: Kriеvijas sabrukums ir fantāzija

No Eiropas Savienības izstājušās valsts eksperts aicina tajā iekļaut Ukrainu un citas valstis.