• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Igaunijā sāks raidīt pirmā radiostacija ukraiņu valodā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 09:13, 17.11.2023


Igaunijā piektdien sāks raidīt pirmā radiostacija ukraiņu valodā.


Foto: pixabay

Radiostacijas "Druzi" programmā būs ukraiņu un igauņu mūzika, kā arī ziņas un informācija.

Kopš Krievijas iebrukuma sākuma pagājušā gada februārī valstī ir ieradušies vairāk nekā 120 000 bēgļi no Ukrainas, un Igaunijas ukraiņu diaspora ir četrkāršojusies.

Igaunijas Ukraiņu organizāciju asociācija norāda, ka tas licis apsvērt nepieciešamību ieviest mediju kanālu, lai ukraiņi varētu saglabāt savu kultūras identitāti un valodu, kā arī piekļūt objektīvai un neatkarīgai informācijai.

Kanāla mērķis ir arī veicināt ukraiņu integrāciju Igaunijas sabiedrībā un stiprināt dialogu starp ukraiņu un igauņu kopienām.

"Ar šādu mērķi tika izveidots radio "Druzi". Mēs esam pārliecināti, ka "Druzi" bagātinās Igaunijas ukraiņu dzīvi un veicinās viņu integrāciju Igaunijas sabiedrībā, vienlaikus saglabājot saikni ar dzimteni un ukraiņu kopienu," norāda Igaunijas Ukraiņu organizāciju asociācijas vadītājs Volodimirs Palamars.

Jaunajā radiostacijā tiks atskaņota ukraiņu un igauņu mūzika, kā arī klausītāji tiks informēti par jaunākajām ziņām un notikumiem saistībā ar ukraiņu kopienu Igaunijā.

Būs arī programmas par ukraiņu un igauņu kultūru, vēsturi, tradīcijām un ēdieniem, kā arī izglītojošas valodu programmas gan pieaugušajiem, gan bērniem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins paziņo par kandidēšanu prezidenta vēlēšanās

Vladimirs Putins formāli pavēstījis par nodomu kandidēt 2024.gada prezidenta vēlēšanās, piektdien vēsta Krievijas mediji.

Pasaule Slovākijā sākušies protesti pret Fico valdību

Vairāki tūkstoši cilvēku ceturtdien izgāja Bratislavas ielās, lai protestētu pret Roberta Fico vadīto Slovākijas jauno valdību.

Pasaule Hanteram Baidenam izvirzītas apsūdzības nodokļu nemaksāšanā

ASV prezidenta Džo Baidena dēlam Hanteram Baidenam ceturtdien tika izvirzītas apsūdzības deviņos punktos par nodokļu nemaksāšanu.

Pasaule Dānijas parlaments aizliedz Korāna dedzināšanu

Dānijas parlaments ceturtdien pieņēmis likumu, ar ko par kriminālnoziegumu tiek atzīta nepiedienīga apiešanās ar reliģiskiem tekstiem, ar to faktiski aizliedzot Korāna dedzināšanu.

Lasiet arī

Pasaule Nākamgad plānots sākt pasažieru vilcienu satiksmi starp Rīgu un Tartu

Nākamgad plānots sākt pasažieru vilcienu satiksmi starp Rīgu un Tartu, vēsta reģionālais laikraksts "Tartu Postimees". Avīze ziņo, ka šī plāna īstenošanai Igaunijas Klimata ministrija 2024.gada budžetā paredzējusi 300 000 eiro.

Pasaule Atjaunots telekomunikāciju kabelis starp Igauniju un Somiju

Iepriekš sabojātais telekomunikāciju uzņēmuma "Elisa" telekomunikāciju kabelis starp Igauniju un Somiju ir atjaunots, un tā bojājuma laikā nebija traucēti "Elisa" klientiem sniegtie pakalpojumi.

Pasaule Igaunija Krievijai izsaka nožēlu par komunistu upuru memoriāla nojaukšanu

Igaunijas vēstniecība Maskavā nosūtījusi diplomātisko notu Krievijas Ārlietu ministrijai, paužot dziļu nožēlu par komunistiskā režīma terora upuru memoriāla nojaukšanu Vladimirā, vēsta laikraksts "Postimees".

Ekonomika Igauņi pārņems vairāk nekā 50 degvielas uzpildes staciju Latvijā

Konkurences padome (KP) atļāvusi SIA "Kool Latvija" mātesuzņēmumam Igaunijas "Aqua Marina" iegādāties un izmantot tiesības pārvaldīt kopumā vairāk nekā 50 SIA "East-West Transit" un SIA "Naples" aktīvus - galvenokārt degvielas uzpildes stacijas, kas strādā ar "Latvijas nafta" zīmolu.