• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO Klimata kontā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 23:29, 14.11.2023


Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādāto informatīvo ziņojumu, kas paredz veikt vienreizēju iemaksu 100 000 eiro apmērā Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) Centrālā ārkārtējās reaģēšanas fonda (CERF) Klimata kontā, lai nodrošinātu Latvijas dalību CERF fonda darbībā.Finansējums iemaksas veikšanai 2023.gadā tiks nodrošināts no ministrijas budžeta programmas "Nozaru vadība un politikas plānošana" piešķirtajiem budžeta līdzekļiem.

KEM norāda, ka klimata pārmaiņu ietekme visā pasaulē pieaug, līdz ar to ir ļoti svarīga atbilstoša mēroga reakcija. Lai to nodrošinātu, CERF fonda pārvaldītājs ANO Humāno jautājumu koordinēšanas birojs izveidojis jaunu Klimata kontu, kura galvenais mērķis ir saņemt papildu līdzekļus, lai atbalstītu paredzamus pielāgošanās pasākumus, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, nodrošinot ātru, efektīvu un ietekmīgu veidu CERF fonda klimata pasākumu pastiprināšanai.

Jaunais klimata konts sniedz donoriem rīku klimata pārmaiņu finansēšanai, nodrošinot, ka iemaksas tiek izmantotas tikai ar klimatu saistītu katastrofu ietekmes mazināšanu un risināšanu.

Informatīvajā ziņojumā teikts, ka līdz ar iesaistīšanos CERF fonda darbībā un iemaksas veikšanu tiks risināti vairāki globālo klimata pārmaiņu jautājumi un Latvijas starptautisko saistību izpilde, tostarp tiks nodrošināta pastiprināta reaģēšana uz ārkārtas situācijām, kas saistītas ar klimata pārmaiņām, tiks nodrošināta Latvijas starptautisko saistību izpilde klimata finansējuma sniegšanā attīstības valstīm, tiks veicināta Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēs noteikto mērķu sasniegšana, ieskaitot atbalsta sniegšanu vismazāk attīstītām valstīm, tostarp Āfrikas reģionu valstīm, kā arī citu saistību izpilde.

Veicot iemaksu CERF fonda Klimata kontā, Latvija šādi izradītu solidaritāti ar mazāk un vismazāk attīstītām valstīm starptautiskajā līmenī, kā arī sniegtu iespēju Latvijai demonstrēt līderību pasaules līmenī, norāda KEM.

CERF fonds ir pasaulē lielākais fonds, kas reaģē uz humānās palīdzības vajadzībām visā pasaulē. CERF fonds, ko ANO Ģenerālā asambleja izveidoja 2005.gadā kā ANO globālo ārkārtas reaģēšanas fondu, ļauj humānās palīdzības sniedzējiem sniegt palīdzību jebkurā laikā un vietā krīzes un ārkārtas situācijās, no konfliktiem līdz zemestrīcēm un plūdiem.

Kopš 2006.gada ceturtā daļa CERF līdzekļu jeb vairāk nekā 2,1 miljards ASV dolāru katru gadu tiek novirzīts humānajai palīdzībai, kas ir saistīta ar klimata pārmaiņu radītām sekām, un ir palīdzēts vairāk nekā 462 miljoniem cilvēku 86 pasaules valstīs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Ziemeļkoreja ar baloniem nometusi atkritumus pāri Dienvidkorejas robežai

Ziemeļkoreja ar vairākiem desmitiem gaisa balonu nometusi skrejlapas un atkritumus pāri robežai Dienvidkorejas teritorijā, vēsta mediji.

Pasaule Putins draud ar sekām Eiropai

Krievijas diktators Vladimirs Putins otrdien draudēja Eiropai ar "nopietnām sekām", ja Ukrainai tiks atļauts ar Rietumu piegādātiem tālas darbības precīzijas ieročiem uzbrukt Krievijas teritorijai.

Pasaule Ukrainā armijai pievienojušies 600 ieslodzīto

Ukrainā jau vairāk nekā 600 ieslodzīto pievienojušies armijai, un patlaban notiek viņu sagatavošana, pavēstīja tieslietu ministrs Deniss Maļuska.

Pasaule Spānija, Īrija un Norvēģija oficiāli atzīst Palestīnas valsti

Spānija, Īrija un Norvēģija ar otrdienu oficiāli atzīst neatkarīgu Palestīnas valsti. Pirmā par oficiālu Palestīnas valsts atzīšanu šodien paziņoja Norvēģija, kam neilgi pēc tam sekoja Spānija un vēlāk arī Īrija.

Lasiet arī

Ekonomika Vai ar oglekļa emisiju iespējams nopelnīt - stāsta VID (+VIDEO)

Lielāko un dinamiskāko vielas krātuvi Latvijā veido kokaudze.

Sabiedrība Abu Meri Dubaijā stāsta par klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību

Klimata pārmaiņas galvenokārt ietekmē neaizsargātākās grupas - mazus bērnus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām slimībām vai invaliditāti, cilvēkus ar zemiem ienākumiem, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28 uzsvēra Veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Ekonomika VARAM: Latvija saskaras ar klimata izaicinājumiem, ir nepieciešama apmežošana

Nav izdevīgi apstrādāt lauksaimniecības vajadzībām neizmantotu zemi zāles audzēšanai, uzskata ministrija.

Sabiedrība Izpirkuma maksa par Grētu Tūnbergu: Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO (+VIDEO)

Tādā veidā mūsu valsts palīdz novērst klimata pārmaiņu sekas.