• Guna,
  • Judīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO Klimata kontā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 23:29, 14.11.2023


Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādāto informatīvo ziņojumu, kas paredz veikt vienreizēju iemaksu 100 000 eiro apmērā Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) Centrālā ārkārtējās reaģēšanas fonda (CERF) Klimata kontā, lai nodrošinātu Latvijas dalību CERF fonda darbībā.Finansējums iemaksas veikšanai 2023.gadā tiks nodrošināts no ministrijas budžeta programmas "Nozaru vadība un politikas plānošana" piešķirtajiem budžeta līdzekļiem.

KEM norāda, ka klimata pārmaiņu ietekme visā pasaulē pieaug, līdz ar to ir ļoti svarīga atbilstoša mēroga reakcija. Lai to nodrošinātu, CERF fonda pārvaldītājs ANO Humāno jautājumu koordinēšanas birojs izveidojis jaunu Klimata kontu, kura galvenais mērķis ir saņemt papildu līdzekļus, lai atbalstītu paredzamus pielāgošanās pasākumus, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, nodrošinot ātru, efektīvu un ietekmīgu veidu CERF fonda klimata pasākumu pastiprināšanai.

Jaunais klimata konts sniedz donoriem rīku klimata pārmaiņu finansēšanai, nodrošinot, ka iemaksas tiek izmantotas tikai ar klimatu saistītu katastrofu ietekmes mazināšanu un risināšanu.

Informatīvajā ziņojumā teikts, ka līdz ar iesaistīšanos CERF fonda darbībā un iemaksas veikšanu tiks risināti vairāki globālo klimata pārmaiņu jautājumi un Latvijas starptautisko saistību izpilde, tostarp tiks nodrošināta pastiprināta reaģēšana uz ārkārtas situācijām, kas saistītas ar klimata pārmaiņām, tiks nodrošināta Latvijas starptautisko saistību izpilde klimata finansējuma sniegšanā attīstības valstīm, tiks veicināta Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēs noteikto mērķu sasniegšana, ieskaitot atbalsta sniegšanu vismazāk attīstītām valstīm, tostarp Āfrikas reģionu valstīm, kā arī citu saistību izpilde.

Veicot iemaksu CERF fonda Klimata kontā, Latvija šādi izradītu solidaritāti ar mazāk un vismazāk attīstītām valstīm starptautiskajā līmenī, kā arī sniegtu iespēju Latvijai demonstrēt līderību pasaules līmenī, norāda KEM.

CERF fonds ir pasaulē lielākais fonds, kas reaģē uz humānās palīdzības vajadzībām visā pasaulē. CERF fonds, ko ANO Ģenerālā asambleja izveidoja 2005.gadā kā ANO globālo ārkārtas reaģēšanas fondu, ļauj humānās palīdzības sniedzējiem sniegt palīdzību jebkurā laikā un vietā krīzes un ārkārtas situācijās, no konfliktiem līdz zemestrīcēm un plūdiem.

Kopš 2006.gada ceturtā daļa CERF līdzekļu jeb vairāk nekā 2,1 miljards ASV dolāru katru gadu tiek novirzīts humānajai palīdzībai, kas ir saistīta ar klimata pārmaiņu radītām sekām, un ir palīdzēts vairāk nekā 462 miljoniem cilvēku 86 pasaules valstīs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Dānijas parlaments aizliedz Korāna dedzināšanu

Dānijas parlaments ceturtdien pieņēmis likumu, ar ko par kriminālnoziegumu tiek atzīta nepiedienīga apiešanās ar reliģiskiem tekstiem, ar to faktiski aizliedzot Korāna dedzināšanu.

Pasaule Alijevs izsludina 7.februārī Azerbaidžānas prezidenta vēlēšanas

Azerbaidžānas prezidents Ilhams Alijevs ceturtdien izsludinājis pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas 7.februārī. Kārtējās vēlēšanas Azerbaidžānā bija paredzētas 2025.gadā.

Pasaule Krievijā Brjanskas ģimnāzijas skolniece sarīkojusi apšaudi

Vienā no Brjanskas ģimnāzijā Krievijas rietumos astotās klases skolniece sarīkojusi apšaudi, ievainojot vairākus cilvēkus, atsaucoties uz avotu operatīvajos dienestos, vēsta Krievijas valsts kontrolētā aģentūra TASS.

Pasaule ASV republikāņu senatori bloķē palīdzību Ukrainai imigrācijas reformu dēļ

ASV republikāņu senatori trešdien bloķēja Baltā nama pieprasījumu pēc ārkārtas palīdzības paketes 106 miljardu ASV dolāru apmērā, kas galvenokārt ietver jaunu militāro palīdzību Ukrainai un Izraēlai, jo konservatīvie senatori bija neapmierināti ar viņu pieprasīto imigrācijas reformu neiekļaušanu šajā paketē.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā top jauns Klimata likums, šodien ir ierosināta diskusija (+VIDEO)

ES klimata politikas ietvaros Latvijai SEG emisiju samazināšanas mērķis 2030. gadam ir kopumā noteikti 17% salīdzinot ar 2005. gadu.

Ekonomika Ekonomists: Klimata riski jau patlaban ietekmē arī kreditēšanu

Klimata riski jau patlaban ietekmē arī kreditēšanu.

Ekonomika Eksperts: Esošo pasaules ekonomiku nav iespējams zaļināt, tāpēc jāveido jauna

Esošo pasaules ekonomiku nav iespējams "zaļināt", tāpēc pasaulē būs jāveido jauna ekonomika, piektdien Saeimā notiekošajā konferencē "Latvijas ilgtspēja: vide, cilvēks, ekonomika. Kurp ejam?" sacīja Latvijas Bankas padomes padomnieks un ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners.

Pasaule Vācijā šogad karstums prasījis 3100 cilvēku dzīvību

Šogad augstās gaisa temperatūras dēļ Vācijā miruši apmēram 3100 cilvēku, aplēsuši veselības zinātnes speciālisti.