• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija pievienojas paziņojumam par Irānas raķešu un kodolprogrammas draudiem

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 13:12, 19.10.2023


Latvija ir pievienojusies kopīgajam paziņojumam par Irānas raķešu un kodolprogrammas radīto draudu mazināšanu, informē Ārlietu ministrijā (ĀM)Latvija un 47 citas Masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas drošības iniciatīvas dalībvalstis 18.oktobrī sniedza kopīgu paziņojumu par ANO Drošības padomes rezolūciju, kas 2023.gada 18.oktobri noteica kā "Pārejas dienu", kad atcelt rezolūcijā minētos ierobežojumus, kas tika noteikti, lai radītu šķēršļus Irānas ballistisko raķešu programmas attīstībai. Rezolūcijas izstrādātāji balstījās uz pieņēmumu, ka Irāna veiks nepieciešamos pasākumus, lai atjaunotu uzticamību savas kodolprogrammas attīstībai civiliem mērķiem.

Tagad secināts, ka Irāna turpina attīstīt raķešu programmu un kodolprogrammu un nesadarbojas, lai pārliecinātu starptautisko sabiedrību par savas kodolprogrammas attīstīšanu miermīlīgiem mērķiem. Tādēļ Latvija kopā ar sabiedrotajiem un līdzīgi domājošajiem partneriem ir apņēmusies veicināt Irānas kodolprogrammas, raķešu un bezpilota lidaparātu programmu draudu reģionā un ārpus tā mazināšanu.

Irānas raķešu programma joprojām ir viens no lielākajiem izaicinājumiem starptautiskajam mieram un drošībai. Kopīgā paziņojumā Masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas drošības iniciatīvas dalībvalstis pauda apņemšanos veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai novērstu ar ballistiskajām raķetēm saistītu priekšmetu, materiālu, aprīkojuma, preču un tehnoloģiju piegādi, pārdošanu vai nodošanu Irānai, tādējādi aizsargājot mieru un stabilitāti reģionā un starptautiski.

ANO Drošības Padomes rezolūcijā Irānai noteiktās sankcijas transponē Eiropas Savienība, izdodot dalībvalstīm saistošus tiesību aktus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Vairāk nekā 70 Krievijas pilsoņu turpina darbu Eiropas Padomē

Šodien tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere Strasbūrā, Francijā, tiekoties ar Eiropas Padomes ģenerālsekretāri Mariju Pejčinoviču Buriču, uzsvēra nepieciešamību steidzami ar tiesiskiem risinājumiem novērst Eiropas Padomes darbinieku - Krievijas pilsoņu - turpmāku atrašanos organizācijā divus gadus pēc Krievijas izslēgšanas no Eiropas Padomes.

Pasaule Krievija sākusi izvest savus karavīrus no Kalnu Karabahas

Krievija sākusi izvest savus karavīrus no Kalnu Karabahas, ko Azerbaidžāna pagājušajā gadā atkaroja Armēnijai, trešdien paziņoja Kremlis.

Pasaule «Konfiscēt Krievijas valsts īpašumus un tos izmantot»

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja mudina visas valstis, kurās atrodas Krievijas valsts aktīvi, sadarboties, lai šos aktīvus nekavējoties nodotu starptautiskajam kompensācijas mehānismam.

Pasaule Bavārija aizliegs smēķēt marihuānu «Oktoberfest» un citos festivālos

Vācijas Bavārijas federālā zeme aizliegs marihuānas smēķēšanu publiskos festivālos un alus dārzos, tai skaitā pasaulē populārākajos alus svētkos "Oktoberfest", otrdien paziņojusi federālās zemes valdība.

Lasiet arī

Pasaule Irāna raidījusi uz Izraēlu lidrobotus

Irāna no savas teritorijas sestdien raidījusi uz Izraēlu bezpilota lidaparātus, ziņo Izraēlas armija.

Pasaule Irāna stingrāk vērsīsies pret ģērbšanās noteikumu pārkāpējiem

Irānas policija paziņojusi, ka ieņems bargāku nostāju pret personām, kas pārkāpj stingros islāma ģērbšanās noteikumus.

Pasaule Irānas līderis atkārtoti draud Izraēlai

Irānas augstākais līderis ajatolla Ali Hamenei trešdien vēlreiz piedraudēja Izraēlai, ka tā tiks sodīta par uzlidojumu Irānas konsulātam Sīrijas galvaspilsētā, kurā tika nogalināti septiņi Revolucionārās gvardes pārstāvji, no kuriem divi bija ģenerāļi.

Pasaule Irānā notiks parlamenta un Ekspertu asamblejas vēlēšanas

Irānā piektdien notiks parlamenta un ietekmīgās Ekspertu asamblejas vēlēšanas, kurās konservatīvie, visticamāk, nostiprinās savu varu, reālai konkurencei nepastāvot.