• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ECT skatīs portugāļu sūdzības pret Latviju par rīcību klimata pārmaiņu novēršanā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 19:44, 26.09.2023


Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) Lielā palāta trešdien, 27.septembrī, izskatīs sešu portugāļu jauniešu sūdzības pret 32 valstīm, tostarp Latviju, par nepietiekamu rīcību klimata pārmaiņu novēršanā.Sūdzības saistītas ar iespējamiem Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas pantu pārkāpumiem, piemēram, tiesības uz dzīvību, spīdzināšanas un necilvēcīgas attieksmes aizliegums, tiesības uz privātās dzīves neaizskaramības un diskriminācijas aizliegums.

Tas attiecas uz vairākām Eiropas Padomes dalībvalstīm, kas ir arī 2017.gada Parīzes nolīguma dalībvalstis, tostarp Latvija. Šajā lietā iesniedzēji apgalvo, ka valstis-atbildētājas neesot izpildījušas savus no konvencijas izrietošos pozitīvos pienākumus, lai novērstu globālo sasilšanu, kas ir viens no cēloņiem karstuma viļņiem, tajā skaitā arī Portugālē, un kas esot negatīvi ietekmējis gan iesniedzēju dzīves apstākļus, gan veselību.

Iesniedzēji uzsver, ka klimata pārmaiņas, kuru novēršanai valstis-atbildētājas neesot darījušas pietiekami daudz, radīs jo īpaši būtisku ietekmi uz iesniedzējiem kā jaunākajām paaudzēm piederošām personām.

Neskaitot Latviju, šajā lietā valstis-atbildētājas ir Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Īrija, Kipra, Krievija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Šveice, Turcija, Ukraina, Ungārija, Vācija, Zviedrija.

Atbilstoši ECT lūgumam, lai efektivizētu lietas izskatīšanu, lielākā daļa valstu-atbildētāju, tajā skaitā arī Latvija, ir sagatavojušas vienotu pozīciju un to pārstāvību tiesas sēdē. Vienlaikus Latvijas intereses šajā sēdē pārstāvēs Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās vietniece Elīna Luīze Vītola.

Iesniedzēji ar sūdzībām par iespējamiem konvencijas pārkāpumiem ECT vērsās 2020.gada 7.septembrī, un 2020.gada 13.oktobrī ECT saskaņā ar tās reglamentu pieņēma lēmumu lietu skatīt prioritārā kārtībā.

2020.gada 13.novembrī ECT lietu nosūtīja valstīm-atbildētājām apsvērumu sniegšanai. 2022.gada 28.jūnijā ECT Palāta pieņēma lēmumu nodot lietu izskatīšanai Lielajā palātā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins paziņo par kandidēšanu prezidenta vēlēšanās

Vladimirs Putins formāli pavēstījis par nodomu kandidēt 2024.gada prezidenta vēlēšanās, piektdien vēsta Krievijas mediji.

Pasaule Slovākijā sākušies protesti pret Fico valdību

Vairāki tūkstoši cilvēku ceturtdien izgāja Bratislavas ielās, lai protestētu pret Roberta Fico vadīto Slovākijas jauno valdību.

Pasaule Hanteram Baidenam izvirzītas apsūdzības nodokļu nemaksāšanā

ASV prezidenta Džo Baidena dēlam Hanteram Baidenam ceturtdien tika izvirzītas apsūdzības deviņos punktos par nodokļu nemaksāšanu.

Pasaule Dānijas parlaments aizliedz Korāna dedzināšanu

Dānijas parlaments ceturtdien pieņēmis likumu, ar ko par kriminālnoziegumu tiek atzīta nepiedienīga apiešanās ar reliģiskiem tekstiem, ar to faktiski aizliedzot Korāna dedzināšanu.

Lasiet arī

Pasaule Pagājušais mēnesis bijis līdz šim karstākais oktobris pasaules mērogā

Pagājušais mēnesis ir karstākais oktobris, kāds līdz šim bijis pasaules mērogā, trešdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) Klimata pārmaiņu dienests "Copernicus" (C3S), kas veic klimata novērošanu.

Sabiedrība Latvijā top jauns Klimata likums, šodien ir ierosināta diskusija (+VIDEO)

ES klimata politikas ietvaros Latvijai SEG emisiju samazināšanas mērķis 2030. gadam ir kopumā noteikti 17% salīdzinot ar 2005. gadu.

Ekonomika Ekonomists: Klimata riski jau patlaban ietekmē arī kreditēšanu

Klimata riski jau patlaban ietekmē arī kreditēšanu.

Ekonomika Eksperts: Esošo pasaules ekonomiku nav iespējams zaļināt, tāpēc jāveido jauna

Esošo pasaules ekonomiku nav iespējams "zaļināt", tāpēc pasaulē būs jāveido jauna ekonomika, piektdien Saeimā notiekošajā konferencē "Latvijas ilgtspēja: vide, cilvēks, ekonomika. Kurp ejam?" sacīja Latvijas Bankas padomes padomnieks un ilgtspējas virziena vadītājs Edvards Kušners.