• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pašinjans: Pašreizējās Armēnijas drošības sistēmas ir neefektīvas

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 15:57, 24.09.2023


Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans svētdien vērsās pret ilggadējo sabiedroto Krieviju, nosaucot valsts pašreizējās ārējās drošības sistēmas par neefektīvām."Ārējās drošības sistēmas, kurās ir iesaistīta Armēnija, ir neefektīvas, kad runa ir par mūsu drošības un Armēnijas nacionālo interešu aizsardzību," valsts televīzijā paziņoja Pašinjans.

Armēnija ietilpst Krievijas pārvaldītajā Kolektīvās drošības līguma organizācijā, kurā ietilpst sešas postpadomju valstis.

Līdzīgi kā NATO, grupa apņemas aizsargāt citas dalībvalstis, kas tiek pakļautas uzbrukumam.

Taču, ieslīgusi karā Ukrainā, Krievija atteicās nākt palīgā Armēnijai pēdējā Kalnu Karabahas konfliktā, apgalvojot, ka Erevāna pati ir atzinusi strīdīgo reģionu par Azerbaidžānas daļu.

"Mums visiem ir kļuvis skaidrs, ka ar Armēnijas un Krievijas militārās un politiskās sadarbības instrumentiem nepietiek, lai aizsargātu Armēnijas ārējo drošību," sacīja Pašinjans. "Mums ir jāpārveido un jāpapildina Armēnijas ārējās un iekšējās drošības instrumenti, sadarbojoties ar visiem partneriem, kas ir gatavi abpusēji izdevīgiem soļiem."

Viņš piebilda, ka Armēnijai būtu jāratificē tā dēvētie Romas Statūti, ar kuriem tika izveidota Starptautiskā Krimināltiesa, kas ir izdevusi orderi Krievijas prezidenta Vladimira Putina arestam par Ukrainas bērnu deportāciju.

"Šis lēmums nav vērsts pret Krievijas Federāciju," norādīja Pašinjans. "Tas izriet no valsts ārējās drošības interesēm, un šāda lēmuma pieņemšana ir mūsu suverēnas tiesības."

Kā ziņots, saskaņā ar pamiera vienošanos, kas tika panākta ar Krievijas starpniecību pēc 24 stundas ilgušās karadarbības, armēņu separātisti trešdien piekrita nolikt ieročus.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma bijusi "de facto" neatkarīga armēņu republika. Kaut arī kopš PSRS sabrukuma Azerbaidžāna nekontrolēja Kalnu Karabahu, tā šo armēņu apdzīvoto reģionu uzskata par savu teritoriju. Arī starptautiskā sabiedrība uzskata Kalnu Karabahu par Azerbaidžānas sastāvdaļu, un neviena valsts nav atzinusi šī reģiona neatkarību.

2020.gadā uzliesmojusī karadarbība Armēnijas un Azerbaidžānas starpā, kas ilga sešas nedēļas, beidzās ar pamieru, kas tika noslēgts ar Krievijas starpniecību.

Saskaņā ar toreizējo vienošanos, ko daudzi Armēnijā uzskata par nodevību, armēņi zaudēja daļu Kalnu Karabahas pamatteritorijas, kā arī visus tā dēvētās drošības buferzonas rajonus, kas kopš 90.gadiem atradās armēņu kontrolē.

Vienlaikus saskaņā ar vienošanos Kalnu Karabahā tika izvietoti tā dēvētie Krievijas miera uzturētāji.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Paragvajas ierēdnis atlaists pēc darījuma ar fiktīvu valsti

Paragvajas valdības ierēdnis šonedēļ tika atlaists pēc tam, kad bija parakstījis sadarbības memorandu ar valsti, kas izrādījās fiktīva.

Pasaule Izraēlas armija paziņo par kauju atsākšanu Gazas joslā

Izraēlas armija paziņojusi, ka pēc pamiera beigām piektdienas rītā atsākusi kaujas Gazas joslā.

Pasaule Izraēlas armija pārtvērusi no Gazas joslas izšautu raķeti

Izraēlas pretraķešu aizsardzības sistēma piektdien pārtvērusi no Gazas joslas izšautu raķeti, paziņoja Izraēlas armija.

Pasaule Beļģija un Francija pārņem NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju

Lietuvas Gaisa spēku bāzē pie Šauļiem ceturtdien NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju no Itālijas pārņem Beļģija un Francija.

Lasiet arī

Veselība Smadzeņu audu paraugu varēs iegūt ar robotu palīdzību

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neiroķirurģijas klīnikā turpmāk neiroķirurgi strādās ar kraniālo robotu - Baltijas valstīs unikālu iekārtu, kas palīdzēs smadzeņu operāciju laikā iegūt paraugu no galvas smadzenēm, izmantojot datorizētu tehniku.

Kultūra IZM nav skaidra redzējuma par pētnieku skaitu vēstures nozarē

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) nav atsevišķa plāna attiecībā uz to, kāds pētnieku skaits būtu nepieciešams vēstures nozarē, aģentūrai LETA atklāja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts Edvards Francis Kuks, piebilstot, ka šādus mērķus nav plānots izstrādāt nevienai zinātnes apakšnozarei.

Pasaule Maskavā veiktas kratīšanas geju klubos

Krievijas policija naktī uz sestdienu veikusi reidus daudzos geju naktsklubos un vīriešu pirtīs, ziņo mediji, norādot, ka tā, domājams, bijusi koordinēta akcija.