• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Beidzot notikusi Brazīlijas un Ukrainas prezidentu Luisa Inasiu Lulas da Silvas

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 09:24, 21.09.2023


Beidzot notikusi Brazīlijas un Ukrainas prezidentu Luisa Inasiu Lulas da Silvas un Volodimira Zelenska tikšanās. Viņi abi ieradušies Ņujorkā uz ANO Ģenerālās Asamblejas ikgadējo sesiju."Mums bija laba saruna par to, cik svarīgi ir miera veidošanas ceļi un mūsu valstu atvērta dialoga saglabāšana vienmēr," sociālajā tīklā "X" pēc tikšanās ierakstīja Lula.

Vēl pirms tam Brazīlijas ārlietu ministrs Mauru Vjeira bija apliecinājis, ka tikšanās ar Zelenski notika "sadarbības atmosfērā".

Zelenskis platformā "X" ierakstījis: "Pēc mūsu godīgās un konstruktīvās apspriedes mēs uzdevām savām diplomātiskajām komandām strādāt pie nākamajiem soļiem mūsu divpusējās attiecībās un miera nosacījumos. Brazīlijas pārstāvis turpinās piedalīties Miera formulas pasākumos."

Publiskajā telpā iepriekš izskanējuši Brazīlijas un Ukrainas līderu atšķirīgi redzējumi par Krievijas izvērsto karu un tā izbeigšanas iespējām.

Ukrainā negatīvi tika uztverti Brazīlijas prezidenta paziņojumi, ka uz Zelenski un Rietumiem arī gulstas daļa atbildības par kara sākšanu, kā arī, ka Kijiva un sabiedrotie nevēlas domāt par mieru.

Maijā abi līderi piedalījās G7 samitā Hirosimā. Kaut arī tika gaidīta viņu divpusēja tikšanās, tomēr tā nenotika.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins draud ar sekām Eiropai

Krievijas diktators Vladimirs Putins otrdien draudēja Eiropai ar "nopietnām sekām", ja Ukrainai tiks atļauts ar Rietumu piegādātiem tālas darbības precīzijas ieročiem uzbrukt Krievijas teritorijai.

Pasaule Ukrainā armijai pievienojušies 600 ieslodzīto

Ukrainā jau vairāk nekā 600 ieslodzīto pievienojušies armijai, un patlaban notiek viņu sagatavošana, pavēstīja tieslietu ministrs Deniss Maļuska.

Pasaule Spānija, Īrija un Norvēģija oficiāli atzīst Palestīnas valsti

Spānija, Īrija un Norvēģija ar otrdienu oficiāli atzīst neatkarīgu Palestīnas valsti. Pirmā par oficiālu Palestīnas valsts atzīšanu šodien paziņoja Norvēģija, kam neilgi pēc tam sekoja Spānija un vēlāk arī Īrija.

Pasaule "Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā"

Inese Lībiņa-Egnere NB8 tieslietu ministru sanāksmē: nogurumam Ukrainas atbalstā nav pamata; jābūt ambiciozākiem atbildē Krievijai.

Lasiet arī

Pasaule Zelenskis aicina sabiedrotos atbalstīt Ukrainu tikpat vienoti kā Izraēlu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien aicināja sabiedrotos izrādīt tādu pašu "vienotību" Ukrainas atbalstīšanā kā Izraēlas atbalstīšanā, kura nedēļas nogalē ar Rietumvalstu atbalstu atvairīja Irānas uzbrukumu.

Pasaule Zelenskis ieradies Viļņā uz Trīs jūru iniciatīvas samitu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien ieradās Lietuvā un Viļņā tiksies ar Centrāleiropas, Austrumeiropas un Dienvideiropas valstu līderiem Trīs jūru iniciatīvas samitā.

Pasaule Zelenskis: Rietumu vilcināšanās ar militāro atbalstu Ukrainai ir nepieņemama

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien savā vakara videouzrunā kritizēja Rietumu vilcināšanos piegādāt militāro palīdzību Ukrainai un nosauca šo vilcināšanos par pilnīgi nepieņemamu.

Pasaule Zelenskis atlaidis pirmo palīgu Šefiru un vairākus padomniekus

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sestdien atlaidis ilggadējo pirmo palīgu Serhiju Šefiru un vairākus padomniekus.