• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Krievijā par izvairīšanos no mobilizācijas notiesā grūtnieci. Lūk, kāds ir sods!

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
EKSKLUZĪVI! 08:13, 19.09.2023


Krievijā saskaņā ar pantu par neierašanos dienestā mobilizācijas laikā bez pamatota iemesla pirmo reizi notiesāta sieviete.Tas noticis Vladikaukāzā, ziņo Kommersant.

Izdevums ziņo, ka runa ir par kareivi Madinu Kabalojevu, kurai ir jefreitora jeb kaprāļa dienesta pakāpe. Tiesa atzina, ka viņa izvairījusies no mobilizācijas, un piesprieda sievietei sešus gadus vispārējā režīma kolonijā.

Tomēr soda izpilde atlikta līdz 2032.gadam, ņemot vērā, ka viņai ir mazgadīgs bērns. Tad viņas bērnam paliks 14 gadi. Tiesa, sieviete ir arī arī vēl viena bērna gaidībās.

Aizstāvība jau paziņojusi, ka pārsūdzēs spriedumu Dienvidu apgabala militārajā tiesā.

Kabalojeva apgalvoja, ka nav ieradusies pie komandējošā sastāva, jo saņēmusi medicīnas rotas rekomendāciju par atbrīvošanu no militārā dienesta grūtniecības un mazgadīga bērna esamības dēļ. Notiesātā apgalvoja: bijusi pārliecināta, ka medicīnas darbinieki šo informāciju nodos viņas priekšniecībai.

Tomēr prokuratūra uzstāja, ka kaprālei bijis pienākums pašai ziņot saviem priekšniekiem, ņemot vērā uzsākto mobilizāciju un to, ka, uzzinot par grūtniecību, krieviete nav atvaļinājusies no dienesta, bet turpinājusi saņemt algu un izmantot kareivjiem pienākošos atvieglojumus.

Rolands Cers


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Putins draud ar sekām Eiropai

Krievijas diktators Vladimirs Putins otrdien draudēja Eiropai ar "nopietnām sekām", ja Ukrainai tiks atļauts ar Rietumu piegādātiem tālas darbības precīzijas ieročiem uzbrukt Krievijas teritorijai.

Pasaule Ukrainā armijai pievienojušies 600 ieslodzīto

Ukrainā jau vairāk nekā 600 ieslodzīto pievienojušies armijai, un patlaban notiek viņu sagatavošana, pavēstīja tieslietu ministrs Deniss Maļuska.

Pasaule Spānija, Īrija un Norvēģija oficiāli atzīst Palestīnas valsti

Spānija, Īrija un Norvēģija ar otrdienu oficiāli atzīst neatkarīgu Palestīnas valsti. Pirmā par oficiālu Palestīnas valsts atzīšanu šodien paziņoja Norvēģija, kam neilgi pēc tam sekoja Spānija un vēlāk arī Īrija.

Pasaule "Krievijai ir jātiek izolētai par izvērsto agresijas karu Ukrainā"

Inese Lībiņa-Egnere NB8 tieslietu ministru sanāksmē: nogurumam Ukrainas atbalstā nav pamata; jābūt ambiciozākiem atbildē Krievijai.

Lasiet arī

Pasaule Polija atjaunos ierobežotas piekļuves zonu pie Baltkrievijas robežas

Pēc nelegālā imigranta uzbrukuma Polijas robežsargam uz robežas ar Baltkrieviju, Polija vēlas atjaunot ierobežotas piekļuves zonu pie Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas.

Sabiedrība Ceturtdiena Latvijā atkal būs karsta, dažviet iespējama vētra

Ceturtdien Latvijā gaisa temperatūra pakāpsies līdz +29 grādiem, dienas otrajā pusē daudzviet gaidāms pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Būs izmaiņas kadastra likumā - nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nepieaugs

Nekustamā īpašuma nodoklis ne šogad, ne nākamgad nepieaugs. Bet izmaiņas gaidāmas no 2026.gada.

Sabiedrība Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi

Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi, 1 719 396 pilsoņi un 141 702 ārzemnieki, liecina Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē prezentētā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informāciju.