• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vācija pieņem stingrākus pasākumus migrācijas ierobežošanai

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 07:22, 11.05.2023


Vācijas kanclers Olafs Šolcs un 16 federālo zemju valdību vadītāji trešdien vienojās par stingrākiem pasākumiem migrācijas ierobežošanai.


Foto: twitter

Šī gada pirmajos četros mēnešos Vācijā tika iesniegts 101 981 patvēruma pieteikums, kas ir par 78% vairāk nekā tādā pašā 2022.gada periodā.

Pagājušajā gadā Vācijā tika iesniegti gandriz 218 000 patvēruma pieteikumu, kas ir lielākais to skaits kopš 2015.-2016.gada migrācijas krīzes. Vislielākais skaits payvēruma meklētāju bija no Sīrijas un Afganistānas, kurām sekoja Turcija un Irāka.

Papildus tam, Vācijā ieradušies vairāk nekā miljons bēgļu no Ukrainas pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma šajā valstī.

Trešdien panāktā vienošanās paredz, ka IT sistēmu modernizācija palīdzēs paātrināt patvēruma pieteikumu apstrādāšanu, kas pašlaik ilgst vidēji 26 mēnešus. Tā arī potenciāli paātrinātu to cilvēku izraidīšanu, kuru patvēruma pieteikumi ir noraidīti.

Tika panākta vienošanās pagarināt maksimālo migrantu aizturēšanas periodu no 10 līdz 28 dienām, lai atvieglotu viņu aizturēšanu pirms iespējamas izraidīšanas.

Vācijai arī ir mērķis noslēgt "'jaunas migrācijas partnerības" ar jaunieradušos migrantu izcelsmes valstīm, preses konferencē sacīja Šolcs. Tās atvieglotu "kvalificēta personāla" ierašanos no šīm valstīm apmaiņā pret darījumiem, kas ļautu repatriēt neregulētos migrantus.

Federālā valdība un federālās zemes izvēlējās neieviest pastāvīgu robežkontroli ar kaimiņvalstīm, bet atteicās izslēgt tās iespējamību. Pašlaik Vācija piemēro šādu kontroli visiem, kas šķērso tās robežu ar Austriju.

Vācijas valdība arī apņēmās piešķirt vēl vienu miljardu eiro federālajām zemēm, lai palīdzētu tām tikt galā ar migrantu pieplūdumu.

Federālo zemju līderi ilgstoši ir pieprasījuši vairāk palīdzības un naudas, lai varētu nodrošināt izmitināšanu un citas vajadzības migrantiem.

Šolcs sacīja, ka "neregulētās migrācijas kontrolēšana un ierobežošana" ir prioritāte Vācijai.

Patvēruma meklētāju pieplūdums pēdējos gados ir veicinājis atbalsta palielināšanos galēji labējai partijai "Alternatīva Vācijai" (AfD), sevišķi valsts austrumos. Pašlaik tās atbalsta reitings ir ap 15% salīdzinājumā ar 10,3% pēdējās parlamenta vēlēšanās 2021.gadā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Beidzot notikusi Brazīlijas un Ukrainas prezidentu Luisa Inasiu Lulas da Silvas

Beidzot notikusi Brazīlijas un Ukrainas prezidentu Luisa Inasiu Lulas da Silvas un Volodimira Zelenska tikšanās. Viņi abi ieradušies Ņujorkā uz ANO Ģenerālās Asamblejas ikgadējo sesiju.

Pasaule Itālijas premjere aicina ANO uz karu bez žēlastības

Itālijas premjerministre Džordža Meloni trešdien aicināja ANO sākt "globālu karu bez žēlastības" pret cilvēku kontrabandistiem, reaģējot uz migrantu strauju pieplūdumu Lampedūzas salā.

Pasaule Krievija veikusi kārtējo triecienu Kijivai; septiņu ievainoto vidū arī bērns

Krievijai ceturtdien veicot kārtējo triecienu Kijivai, Ukrainas galvaspilsētas Darnicjas rajonā nogāžoties atlūzām un izraisoties ugunsgrēkam, ievainoti septiņi cilvēki, arī viens bērns, pavēstīja pilsētas mērs Vitālijs Kličko.

Pasaule Moraveckis: Polija vairs nepiegādā ieročus Ukrainai; tagad mēs apbruņojam Poliju

Polija vairs neapbruņo Ukrainu, bet tā vietā koncentrējas uz savas aizsardzības pastiprināšanu, trešdien paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Lasiet arī

Kriminālziņas Ceturtdien no Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 11 cilvēki

Ceturtdien no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 11 cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Pasaule ES komisārs aicina dalībvalstis palīdzēt Itālijai, uzņemot vairāk migrantu

Eiropas Savienības (ES) budžeta komisārs Johanness Hāns otrdien aicināja dalībvalstis uzņemt vairāk patvēruma meklētāju no Itālijas, kas sastapusies ar palielinātu migrantu pieplūdumu.

Pasaule "Frontex" šogad atvēlēs 100 miljonus eiro migrantu deportēšanai

Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūra "Frontex" šogad atvēlēs 100 miljonus eiro nevēlamu un atraidītu patvēruma meklētāju deportēšanai, pirmdien paziņojis aģentūras direktora vietnieks Uku Serekano.

Pasaule Vācijā atkal pieaugusi imigrācija

Pēc pandēmijas izraisītā samazinājuma Vācijā atkal ievērojami pieaugusi imigrācija - pat vēl pirms aptuveni miljona bēgļu ierašanās no Ukrainas, liecina jauns valdības ziņojums.