• Anita,
  • Anitra,
  • Zīle
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


NASA noliedz ziņas par tās satelīta nogāšanos Kijivā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 06:51, 20.04.2023


ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) noliedz Ukrainas ziņas par NASA satelīta nogāšanos Kijivā, pavēstīja britu raidsabiedrība BBC.


Foto: Youtube

Par to, ka NASA satelīts trešdienas vakarā nogāzies Kijivā, bija paziņojis Kijivas pilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko.

"19.aprīlī ap plkst.22.00 Kijivas robežās debesīs bija vērojams spoža gaisa objekta uzliesmojums. Saskaņā ar provizorisko informāciju, šī parādība bija rezultāts NASA kosmosa satelīta nokrišanai uz Zemes," atzīmēja Popko.

Tika izsludināta gaisa trauksme, lai novērstu upurus, satelīta atlūzām nogāžoties uz Zemes. Pretgaisa aizsardzība netika iedarbināta, piebilda Kijivas pilsētas kara administrācija.

NASA apgalvoja, ka uzliesmojumu virs Kijivas neizraisīja šī satelīta nogāšanās.

"Satelīts vēl atradās orbītā, kad tika novērots uzliesmojums [debesīs virs Kijivas]," atzīmēja NASA Komunikāciju biroja pārstāvis Robs Margeta. Viņš piebilda, ka NASA un ASV Aizsardzības ministrija turpina sekot šim satelītam.

NASA šonedēļ bija paziņojusi, ka trešdien Zemes atmosfērā ieies 300 kilogramus smags satelīts, kura ekspluatācija ir izbeigta.

Kosmosa satelīts "RHESSI", kas tika izmantots Saules uzliesmojumu novērošanai, 2002.gadā tika palaists zemā orbītā ap Zemi. Tā ekspluatācija tika izbeigta 2018.gadā.

Ukrainas gaisa spēki pieļāva iespēju, ka uzliesmojumu virs Kijivas var būt izraisījis meteorīts, un pauda pārliecību, ka to noteikti nav izraisījis Krievijas gaisa uzbrukums.

Ukrainas sociālajos medijos naktī uz ceturtdienu tika izteikti dažādi pieņēmumi par šī uzliesmojuma cēloņiem, pat tādi, ka to izraisījuši citplanētieši.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Dominikānā sagruvušajā naktsklubā bojāgājušo skaits pārsniedzis 180 cilvēkus

Dominikānā bojāgājušo skaits pēc naktskluba jumta iegrūšanas sasniedzis 184 cilvēkus, trešdien paziņojuši glābēji.

Pasaule ES apstiprina pirmos atbildes tarifus importam no ASV

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis trešdien apstiprināja pirmos atbildes tarifus importam no ASV 10- 25% apmērā.

Pasaule Indija atkārtoti samazina procentu likmi

Indijas centrālā banka trešdien atkārtoti samazināja bāzes procentu likmi saistība ar bažām par ASV ieviesto muitas tarifu negatīvo ietekmi.

Pasaule Vācijā konservatīvie un sociāldemokrāti vienojušies par koalīcijas līgumu

Vairāk nekā sešas nedēļas pēc pirmstermiņa Bundestāga vēlēšanām Vācijas partijas, kas piedalās sarunās par valdības koalīcijas izveidi, - Kristīgo demokrātu savienības un Kristīgi sociālās savienības bloks (CDU/CSU) un Sociāldemokrātiskā partija (SPD) - vienojušās par koalīcijas līgumu, otrdien paziņoja vairāki vācu mediji, atsaucoties uz avotiem sarunu dalībnieku vidū.

Lasiet arī

Pasaule Noslēgusies gadu ilga NASA simulācija dzīvei uz Marsa

Teksasā sestdien noslēgusies ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) misija, kurā tika simulēta dzīve uz Marsa, un četri brīvprātīgie, kas 378 dienas pavadīja ieslodzīti 160 kvadrātmetros, priecīgi un atviegloti pameta simulatoru.

Interesanti fakti Skafandru daudz, bet nav ar ko doties kosmosā: NASA ir lielas problēmas

Kosmosa aģentūra saskaras ar lielu jaunu skafandru trūkumu, lai aizstātu sabrukušos 80. gadu skafandrus.

Interesanti fakti Astronauti nevar atgriezties no orbītas. Nedēļas vietā viņi tur atrodas mēnesi

NASA apgalvo, ka bojātā Boeing Starliner kosmosa kuģa apkalpe nav iestrēgusi Starptautiskajā kosmosa stacijā. Tomēr nav zināms, kad astronauti varēs atgriezties mājās.

Interesanti fakti NASA izraudzījusies «SpaceX» SKS ievadīšanai Zemes atmosfērā

ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) izraudzījusies kompāniju "SpaceX" kosmosa kuģa būvei, kas pēc Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) ekspluatācijas beigām 2030.gadā ievadīs to Zemes atmosfērā, kur stacija izjuks.