• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Protesti nelīdz - Francijas valdība nepiekāpjas pensiju reformā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 10:32, 24.01.2023

Neskatoties uz plašajiem protestiem un streikiem, Francijas valdība pirmdien turpinājusi virzīt uz priekšu pensiju reformu, kas paredz līdz 2030.gadam palielināt pensionēšanās vecumu no 62 līdz 64 gadiem.Francijas nodarbinātības ministrs Olivjē Disopts pēc likumprojekta prezentācijas valdības sēdē norādīja, ka atkāpšanās šobrīd nozīmētu atteikšanos no pensiju sistēmas līdzsvarošanas.

Pēc prezentācijas valdības sēdē likumprojekts tiks nodots debatēm parlamentā, kur pensiju reformai ir pretinieki, sevišķi kreiso flangā.

Bez pensionēšanās vecuma palielināšanas likumprojekts paredz arī no 42 līdz 43 gadiem palielināt minimālo gadu skaitu, kuros veiktas iemaksas sistēmā, lai varētu saņemt pilnu pensiju.

Disopts norādīja, ka valdība nepiekrīt arodbiedrībām, kuru organizētajos streikos un protestos pret pensiju reformu ceturtdien piedalījās vairāk nekā 1,1 miljons cilvēku.

Šī ir pirmā reize pēdējo 12 gadu laikā, kas pagājuši kopš iepriekšējām pensiju sistēmas reformām, kad visas Francijas arodbiedrības uzstājas vienotā frontē.

Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka apmēram divas trešdaļas francūžu iebilst pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu.

Arodbiedrības gatavojas vēl vienam streikam 31.janvārī, brīdinot par vēl lielākām protesta akcijām, ja valdība nepiekāpsies.

Ministri brīdinājuši, ka bez reformas pensiju sistēmas deficīts ievērojami pieaugtu, novedot pie masveida nodokļu palielināšanas un pensiju samazināšanas.

Viņi bija cerējuši nomierināt pretiniekus, izmantojot daļu no reformas ceļā gūtajiem ietaupījumiem, lai segtu tādus pasākumus kā minimālās pensijas palielināšana līdz 1200 eiro mēnesī, kā arī piedāvātu iespēju saņemt pensiju agrāk tiem, kuri sākuši strādāt pusaudžu gados.

Disopts paziņoja, ka valdība ir gatava pieņemt parlamenta ierosinātus labojumus, bet neatkāpsies no ieceres līdzsvarot sistēmu līdz 2030.gadam un neatteiksies no reformas pamatprincipiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība VISC informēs par aktualitātēm Krievijas pilsoņu valodas pārbaudēs un gatavošanos eksāmenu sesijai skolēniem
Rīga, 3.febr., LETA. Šodien plkst.9.30 Valsts izglītības satura centrs (VISC) informēs par galvenajām aktualitātēm, kas saistītas ar valsts valodas prasmes pārbaudes nodrošināšanu Krievijas pilsoņiem, VISC reorganizāciju un gatavošanos 2022./2023.mācību gada valsts pārbaudes darbiem un vienotās eksaminācijas IT sistēmas ieviešanai.
Sabiedrība Krimināllieta pret Mārupes mēru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā nodota tiesai
Rīga, 2.febr., LETA. Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu pret kādreizējā Babītes novada pašvaldības uzņēmuma "Babītes siltums" kapitāla daļu turētāja pārstāvi, bijušo novada mēru Andreju Enci (LRA) par iespējamu 37 561 eiro nelikumīgu izmaksāšanu atvaļinājuma kompensācijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.