• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pancēri nāksies liecināt Katargeitas lietā, un viņš nedrīkstēs neko slēpt

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 16:44, 24.01.2023

Bijušajam Eiropas Parlamenta deputātam Antonio Pancēri, kurš stāv aiz tā dēvētās Katargeitas skandāla, jāizstāsta Beļģijas tiesībsargāšanas iestādēm visa patiesība, un viņš nedrīkst neko slēpt, intervijā tīmekļa izdevumam "EURACTIV" uzsvēris par šo lietu informēts avots.Ja viņš to nedarīs, Pancēri ne tikai lauzīs vienošanos ar izmeklēšanu, bet tiks apsūdzēts tiesas kavēšanā, norādījis avots.

Pancēri nesen noslēdza vienošanos ar Beļģijas tiesu, apņemoties apmaiņā pret maigāku spriedumu atklāt visu viņam zināmo par Katargaeitu un sniegt visu nepieciešamo informāciju šajā lietā.

"Pancēri jānosauc jauni vārdi, kas iesaistīti Kataras un Marokas skandālā," uzsvēris avots, atzīstot, ka līdz šim viņš klusējis.

Taču Itālijas tiesas lēmums izdot Beļģijai Pancēri meitu pastiprinājis spiedienu uz bijušo EP deputātu.

Tikmēr bijusī EP vicepriekšsēdētāja Eva Kaili un viņas partneris Frančesko Džordži, kādreizējais Pancēri palīgs, kopš savas aizturēšanas visā vaino viņu.

Avots atzinis, ka Pancēri visus pārsteidzis, piekrītot sadarboties ar Beļģijas varasiestādēm.

Savukārt Kaili uzstāj, ka viņa esot nevainīga. Politiķe atzīst, ka zinājusi par naudu, kas tika atrasta viņas dzīvoklī, taču apgalvo, ka tā piederot Pancēri.

Avots atklājis, ka vienošanās no paša sākuma esot piedāvāta Kaili, ja viņa atzītu savu vainu, taču deputāte to noraidījusi.

"Politiski ar viņu būtu cauri, taču juridiski viņa tiktu pie labāka sprieduma, (..) viņa varētu turpināt savu dzīvi privātajā sektorā," norādījis avots.

Avots paskaidrojis, ka Pancēri izvirzītās apsūdzības "aktīvajā kukuļošanā" ir maigākas, nekā apsūdzības "pasīvajā kukuļošanā", kas izvirzītas Kaili.

"Pancēri apgalvos, ka viņš rīkojies kā starpnieks sava klienta Kataras interesēs," norādījis avots, runājot par otrdien paredzēto bijušā deputāta noklaušināšanu.

Avots arī atzinis, ka Marokas lieta galu galā var izrādīties "nopietnāka" salīdzinājumā ar Kataras lietu.

Tajā pašā laikā Eiropas Savienības (ES) institūcijas bažījas, ka Pancēri noklaušināšanas laikā var uzpeldēt jauni skandālā iesaistīto amatpersonu vārdi.

Kā ziņots, EP deputāte no Grieķijas un tā brīža EP vicepriekšsēdētāja Kaili, kas pārstāv sociālistu frakciju, un vēl trīs citi cilvēki - viņas partneris Džordži, kāds bijušais EP deputāts Pancēri un kāds lobists - decembrī tika aizturēti saistībā ar apsūdzībām par dalību noziedzīgā organizācijā, naudas atmazgāšanu un korupciju.

Četri aizdomās turamie apsūdzēti, ka ietekmējuši EP lēmumus par labu Katarai apmaiņā pret naudu un dāvanām.

Kaili ir atcelta no EP viceprezidenta amata un līdz tiesai paturēta apcietinājumā.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība VISC informēs par aktualitātēm Krievijas pilsoņu valodas pārbaudēs un gatavošanos eksāmenu sesijai skolēniem
Rīga, 3.febr., LETA. Šodien plkst.9.30 Valsts izglītības satura centrs (VISC) informēs par galvenajām aktualitātēm, kas saistītas ar valsts valodas prasmes pārbaudes nodrošināšanu Krievijas pilsoņiem, VISC reorganizāciju un gatavošanos 2022./2023.mācību gada valsts pārbaudes darbiem un vienotās eksaminācijas IT sistēmas ieviešanai.
Sabiedrība Krimināllieta pret Mārupes mēru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā nodota tiesai
Rīga, 2.febr., LETA. Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu pret kādreizējā Babītes novada pašvaldības uzņēmuma "Babītes siltums" kapitāla daļu turētāja pārstāvi, bijušo novada mēru Andreju Enci (LRA) par iespējamu 37 561 eiro nelikumīgu izmaksāšanu atvaļinājuma kompensācijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.