• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Karš Ukrainā apgrūtinājis izglītības ieguvi miljoniem bērnu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 15:44, 24.01.2023

Krievijas iebrukums Ukrainā apgrūtinājis izglītības ieguvi vairāk nekā pieciem miljoniem bērnu, otrdien paziņojis ANO Bērnu fonds (UNICEF).


Ilustratīvs foto.

Karš, kas ilgst jau 11 mēnešus, saasinājis Ukrainas izglītības sektora problēmas, kuras izraisīja koronavīrusa pandēmija, norādīja UNICEF, piebilstot, ka situācija ir vēl sliktāka Ukrainas austrumos, kur karadarbība notiek jau astoņus gadus.

Karā sagrautas vai bojātas tūkstošiem skolu un citu izglītības iestāžu, un daudzi vecāki baidās sūtīt savus bērnus uz skolu drošības apsvērumu dēļ.

Vairāk nekā 1,9 miljoni bērnu iegūst izglītību attālināti un 1,3 miljoni, kombinējot mācības klātienē un attālināti. Taču Krievijas uzbrukumi Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai izraisījuši plašus elektroapgādes traucējumus, kas apgrūtina attālinātu mācīšanos, norādīja fonds.

UNICEF rīcībā esošie dati liecina, ka divi no trim Ukrainas bēgļu bērniem, kas dzīvo ārzemēs, pašlaik neapmeklē konkrētās valsts skolu.

"Skolas un pirmsskolas izglītības iestādes sniedz bērniem būtisku struktūras un drošības sajūtu un mācību neapmeklēšana var atstāt sekas uz visu mūžu," sacīja UNICEF Eiropas un Vidusāzijas reģionālais direktore Afšana Hana.

"Pauzes pogas nav. Nav iespējams vienkārši atlikt bērnu izglītību un atgriezties pie tās, kad citas prioritātes būs atrisinātas, neriskējot ar veselas paaudzes nākotni," brīdināja Hana.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.