• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Britu izlūkdienests: Krievijas militārajā pavēlniecībā turpinās nesaskaņas

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 14:10, 24.01.2023

Krievijas militārajā pavēlniecībā turpinās nesaskaņas, uzskata Lielbritānijas militārais izlūkdienests, cita starpā norādot, ka Krievijas ģenerālmajors Mihails Tepļinskis vairs nav viens no svarīgākajiem komandieriem Krievijas karā pret Ukrainu.Tepļinskis bija atbildīgs par samērā sekmīgo Krievijas karaspēka atkāpšanos no Hersonas uz Dņepras kreiso krastu 2022.gada novembrī, un Krievijā viņš tika cildināts kā spējīgs un pragmātisks komandieris.

Pēdējā laikā bijis daudz baumu, ka Tepļinskis zaudējis cita starpā arī Gaisa desanta spēku vadību. Tā ir viena no svarīgākajām bruņoto spēku struktūrām, un tās karavīri aktīvi piedalās kaujās Ukrainā.

Par Tepļinska atkāpšanos ziņojuši Krievijas "kara korespondenti" un kara atbalstītāji Aleksandrs Gladkovs un Jurijs Kotjenoks, atsaucoties uz saviem avotiem.

Tepļinska atstādināšana, visdrīzāk, ir vēl viena liecība nesaskaņām Krievijas operācijas vadībā.

Ģenerālis Valērijs Gerasimovs cenšas pārņemt visu kampaņu savā personīgajā kontrolē, uzskata britu izlūkdienests.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule ASV vērsušas sankcijas pret Latvijas pilsoni un viņam piederošu uzņēmumu

ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".

Pasaule Duda: Ungārija pieļāvusi lielu kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas

Ungārija ir pieļāvusi nopietnu stratēģisko kļūdu, palielinot savu atkarību no Krievijas energoresursiem, un pašlaik ir redzamas šīs politikas sekas, šodien diskusijā "Latvia and Poland: Countering Today’s Challenges Together" sacīja Polijas prezidents Andžejs Duda.

Pasaule Irāna vaino Izraēlu nesenajā lidrobotu uzbrukumā

Irāna vaino Izraēlu sestdien notikušajā lidrobotu uzbrukumā militārās rūpniecības objektam Isfahānā.

Pasaule Kijivā ieradušās augsta ranga ES amatpersonas

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri ceturtdien ieradušies Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas valdības locekļiem, paziņojusi EK.

Lasiet arī

Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.
Pasaule Vācijā 70 Ukrainas karavīri sāk apmācības "Patriot" izmantošanā

Vācijā ieradušies 70 Ukrainas karavīri, kas tiks apmācīti pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot" izmantošanā, ko Berlīne nodos Ukrainai, lai palīdzētu tai atvairīt Krievijas gaisa uzbrukumus.