• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Brazīlijā 39 cilvēki apsūdzēti par 8.janvāra nemieriem

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
VS.LV 17:50, 17.01.2023


Brazīlijas varas iestādes pirmdien pastiprināja valdības ēku apsardzi galvaspilsētā Braziljā, kā arī oficiāli izvirzīja 39 cilvēkiem apsūdzības noziegumos pret valsti saistībā ar 8.janvāra nemieriem.Federālā distrikta varas iestādes paziņoja, ka vairāk nekā divkāršos apsardzi Ministriju esplanādē un Trīs varu laukumā, kur ir koncentrētas valdības iestādes.

8.janvārī vairāki tūkstoši eksprezidenta Žaira Bolsonaru atbalstītāju ielauzās prezidenta pilī, Kongresā un Augstākajā tiesā, izsitot logus un salaužot mēbeles, iznīcinot nenovērtējamus mākslas darbus un atstājot grafiti ar aicinājumiem uz puču.

Federālā distrikta gubernatora pienākumu izpildītāja Selina Leana paziņoja reportieriem, ka militārās policijas bataljons, kas atbildīgs par apsardzi, tiks palielināts no 248 līdz 500 cilvēkiem.

Leana aizstāj gubernatoru Ibaneisu Rošu, kurš 8.janvārī tika atbrīvots no amata pienākumiem uz 90 dienām un pret kuru notiek izmeklēšana par iespējamu saistību ar šiem nemieriem.

Tieslietu ministra vietnieks Rikardo Kapelli tajā pašā preses konferencē paziņoja, ka izmeklētāji mēģina noskaidrot, vai starp nemieru dalībniekiem bijuši "profesionāļi". Viņš atsaucās uz kāda aculiecinieka teikto, ka starp demonstrantiem bijuši "vīri (..) ar zināšanām par teritoriju un kaujas taktiku".

Aizstāvot ēkas no nemieru dalībniekiem, tika ievainoti 44 militārās policijas locekļi, sacīja Kapelli. Vēl tiek novērtēts nacionālajam mantojumam nodarītais kaitējums.

Kopš 8.janvāra nemieriem Federālais distrikts ir pakļauts federālai kontrolei ar prezidenta Luisa Inasiu Lulas da Silvas dekrētu.

Prokuratūra pirmdien izvirzīja 39 cilvēkiem oficiālas apsūdzības par bruņotu noziedzīgu biedrošanos, kaitējuma nodarīšanu nacionālajam mantojumam, vardarbību pret demokrātisko valsts iekārtu, un kūdīšanu uz puču. Viņiem piederošie aktīvi 40 miljonu reālu (7,2 miljonu eiro) vērtībā tika iesaldēti.

Saistībā ar nemieriem ir aizturēti apmēram 1200 cilvēku.

Bolsonaru, kurš atrodas ASV, ir noliedzis jebkādu saistību ar šiem nemieriem, tomēr viņš ir iekļauts izmeklēšanā par to cēloņiem.

Sestdien tika aizturēts bijušais Bolsonaru valdības tieslietu ministrs Andersons Toriss, kurš nemieru laikā bija atbildīgs par drošību galvaspilsētā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule G20 finanšu ministru sanāksme beidzas bez kopīga paziņojuma

Nesaskaņu dēļ par karu Ukrainā pasaules 20 rūpnieciski attīstītāko ekonomiku grupas G20 finanšu ministru tikšanās Sanpaulu ceturtdien beigusies bez kopīga gala paziņojuma.

Pasaule Maskavā notiks Navaļnija bēres

Maskavā piektdien notiks Krievijā ieslodzījumā mirušā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija bēres, taču pastāv bažas, ka policija aizturēs tos, kas ieradušies atvadīties.

Pasaule Irānā notiks parlamenta un Ekspertu asamblejas vēlēšanas

Irānā piektdien notiks parlamenta un ietekmīgās Ekspertu asamblejas vēlēšanas, kurās konservatīvie, visticamāk, nostiprinās savu varu, reālai konkurencei nepastāvot.

Pasaule Teksasā plosās štata vēsturē lielākais ugunsgrēks

Ugunsgrēks ASV Teksasas štata ziemeļos izpleties 4400 kvadrātkilometru lielā platībā, kļūstot par lielāko ugunsgrēku pavalsts vēsturē.

Lasiet arī

Pasaule Beidzot notikusi Brazīlijas un Ukrainas prezidentu Luisa Inasiu Lulas da Silvas

Beidzot notikusi Brazīlijas un Ukrainas prezidentu Luisa Inasiu Lulas da Silvas un Volodimira Zelenska tikšanās. Viņi abi ieradušies Ņujorkā uz ANO Ģenerālās Asamblejas ikgadējo sesiju.

Ekonomika Brazīlija šogad apsteigs ASV kā pasaulē lielākā kukurūzas eksportētāja

Brazīlija šogad apsteigs ASV un kļūs par pasaulē lielāko kukurūzas eksportētāju, pateicoties bagātīgai ražai, trešdien paziņoja Brazīlijas valstij piederošais uzņēmums "National Supply Company".

Pasaule Baltais nams: Brazīlija atkārto Krievijas un Ķīnas propagandu par karu Ukrainā

Baltais nams pirmdien asi kritizēja Brazīliju par tās prezidenta Luisa Inasiu Lulas da Silvas Ķīnas vizītes laikā teikto, ka ASV veicina karu Ukrainā.

Pasaule Uzbrucējs ar cirvi Brazīlijas pirmsskolā nogalina četrus bērnus

25 gadus vecs vīrietis trešdien iebruka pirmsskolā Brazīlijas dienvidos un ar cirvi nogalināja četrus bērnus, bet pēc tam padevās policijai.