• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Afganistānā stadionā tūkstošu priekšā publiski nopērtas 3 sievietes. Par ko?

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 11:33, 24.11.2022

Afganistānā 12 cilvēki, tai skaitā trīs sievietes, publiski nopērti tūkstošiem skatītāju priekšā par "morāliem noziegumiem".


Avots: LETA

Pēršana notikusi futbola stadionā Lougaras provincē. Domājams, ka tā ir jau otrā reize mēneša laikā, kad talibi noorganizējuši šādu publisku pēršanu.

Cilvēki, kas šoreiz tika pakļauti šim brutālajam sodam, talibu skatījumā ir vainīgi "morālos noziegumos", tai skaitā laulības pārkāpšanā, laupīšanā un homoseksuālās attiecībās, raidorganizācijai BBC pavēstīja talibu pārstāvis.

Talibi, kad sagrāba varu pagājušā gada augustā, solīja maigāku pārvaldi nekā pirmajā valdīšanas periodā no 1996.gada līdz 2001.gadam. Taču šie sodi liecina par pretējo.

Talibu režīms cenšas panākt starptautisku atzīšanu un saņemt humāno palīdzību, kas pēc viņu nākšanas pie varas tika apturēta, tomēr pakāpeniski tas ievieš arvien stingrākus tiesību un brīvību ierobežojumus.

Īpaši stingri pēdējo 15 mēnešu laikā ir ierobežotas sieviešu tiesības, pakāpeniski liedzot tām iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē. Lielākā daļa sieviešu ir zaudējušas darbu valsts iestādēs, tām ir aizliegts pārvietoties bez pavadoņa vīrieša un ārpus mājas jāvalkā nosedzošs apģērbs.

Šomēnes talibi nolēma, ka sievietes nedrīkst uzturēties parkos, atrakciju parkos, sporta zālēs un publiskās pirtīs.

Pirms nedēļas Afganistānas augstākais reliģiskais līderis Hibatulla Ahundzada deva rīkojumu tiesnešiem konkrētu noziegumu gadījumos pilnībā ievērot islāma likumu normas, kas paredz arī publiskus nāvessodus, nomētāšanu ar akmeņiem, locekļu amputāciju un pēršanu.

Talibu pārstāvis Lougaras provincē BBC sacīja, ka visas trīs sievietes pēc pēršanas tika atbrīvotas, bet vairāki vīrieši ieslodzīti.

Sievietes un vīrieši saņēma no 21 līdz 39 cirtieniem ar pletni. Maksimālais cirtienu skaits, ko cilvēkam var piespriest, ir 39, skaidroja cita talibu amatpersona.

Pagājušajā nedēļā Tahāras provincē tika publiski nopērti 19 cilvēki.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Kačiņskis apsūdz Vāciju par centieniem dominēt Eiropā

Vācija cenšas dominēt Eiropā, ar miermīlīgiem līdzekļiem cenšoties panākot to, ko reiz centās panākt ar militāru spēku, paziņojis Polijas valdošās partija "Likums un taisnīgums" (PiS) līderis Jaroslavs Kačiņskis.

Pasaule Pēc 6 mēnešiem kosmosā uz Zemes atgriežas trīs Ķīnas astronauti

Uz Zemes svētdien atgriezušies trīs Ķīnas astronauti, kuri sešus mēnešus strādāja pie kosmosa stacijas "Tiangong" ("Debesu pils") būvniecības, ziņoja Ķīnas valsts televīzija.

Pasaule Irāna četrām personām izpilda nāvessodu par sadarbību ar Izraēlu

Irāna svētdien izpildīja nāvessodu četriem cilvēkiem, kas apsūdzēti sadarbībā ar Izraēlas izlūkošanas dienestu, liecina Irānas tieslietu sistēmas tīmekļa vietnē "Mizan" publicētā informācija.

Pasaule OPEC+ vienojas nemainīt naftas ieguves apmēru

Naftas ieguvējvalstu alianse OPEC+ svētdien vienojās saglabāt līdzšinējo naftas ieguves līmeni, lai gan neskaidrības tirgū rada jaunas sankcijas Krievijas energoresursiem, kas nākamnedēļ stāsies spēkā.

Lasiet arī

Sabiedrība Savākti 10 000 parakstu par algu iesaldēšanu deputātiem un ministriem

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par atalgojuma apmēra iesaldēšanu Valsts prezidentam, ministriem, deputātiem "un citiem tautas kalpiem".

Veselība Lielākā daļa P.Stradiņa slimnīcas pacientu pēc aknu pārstādīšanas mirst

No Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā veiktajām 13 aknu transplantācijas operācijām tikai pieci pacienti atguvušies, bet astoņi aizgājuši no šīs dzīves, nenodzīvojot ilgāk par desmit dienām, raksta portāls Delfi.

Kriminālziņas Ukraiņu influenceres mājā iemesta degmaisījuma pudele; sākts kriminālprocess

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par degmaisījuma pudeles iemešanu Rīgā privātmājas teritorijā, kurā dzīvojusi ukraiņu influencere Sofija Stužuka.