• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Par ar auto ietriekšanos Ziemassvētku gājienā tiesa lemj - mūža ieslodzījums

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
BB.LV 23:27, 17.11.2022

ASV tiesa trešdien piesprieda mūža ieslodzījumu bez tiesībām uz pirmstermiņa atbrīvošanu Darelam Bruksam, kas Viskonsinas štatā 2021.gada novembrī ietriecās ar auto Ziemassvētku gājienā, nogalinot sešus cilvēkus.


Foto: NBC.

Zvērinātie pēc trīs nedēļas ilgušās prāvas atzina, ka 40 gadus vecais Brukss ir vainīgs vairākās apsūdzībās pirmās pakāpes tīšā slepkavībā, dzīvības apdraudēšanā, apsūdzībās par cilvēku notriekšanu un aizbēgšanu no notikuma vietas.

Bruksa māte tiesā teica, ka dēlam ir psihiatriska rakstura problēmas un ka pareizāk būtu bijis ievietot viņu slēgtā ārstniecības iestādē.

Pats tiesājamais prāvā izteica nožēlu par notikušos un apgalvoja, ka nesaprot, kāpēc tā rīkojies.

Vēršoties pie tiesājamā, tiesnese Dženifera Dorova sacīja: "Jums varbūt ir bijušas garīga rakstura problēmas - vai tās būtu bipolāras bērnības traumas, vai citas šāda rakstura parādības. Bet lietas būtība ir šāda - nekas no tā neizraisīja to, ko jūs izdarījāt 2021.gada 21.novembrī."

Viskonsinas štata Vokešā ietriecoties ar auto cilvēkos, Brukss nogalināja četras sievietes, vīrieti un astoņus gadus vecu meiteni. Vairāki desmiti cilvēku, kas gājienā piedalījās vai to vēroja, tika ievainoti.

Brukss ietrieca automašīnu Ziemassvētku gājienā Vokešas centrālajā ielā, nesamazinot ātrumu un nemēģinot no gājiena izvairīties.

"Viņš bija dusmu un naida pārņemts un nolēma to nekontrolēt," sacīja tiesnese. "Viņš izvēlējās braukt pārgalvīgi, neapdomīgi un ļaunprātīgi cauri gājienam virsū visiem, kas bija viņa ceļā."

Kā uzreiz pēc traģēdijas skaidroja Vokešas amatpersonas, Brukss bija aizbraucis no kādas konfrontācijas, kad policija tika izsaukta uz notikuma vietu. Divi policisti mēģināja Bruksu apturēt, bet viņš turpināja tīši braukt virsū cilvēkiem gājienā.

Jau uzreiz izskanēja arī jautājumi par to, kāpēc Brukss, kas dažas nedēļas pirms traģēdijas bija aizturēts Milvokos par sava bērna mātes notriekšanu, tika atbrīvots pret minimālo drošības naudu 1000 ASV dolāru apmērā.

Prokurore Sjūzena Opere tiesā pērn novembrī minēja daudzas Bruksa aizturēšanas jau kopš 2000.gada.

Viņš Viskonsinā bija apsūdzēts par viegliem narkotiku noziegumiem, pretošanos aizturēšanai, ieroču noziegumiem un alimentu nemaksāšanu, un vairākkārt bija ieslodzīts cietumā uz neilgu laiku.

2006. un 2007.gadā viņš Nevadā tika notiesāts par miesas bojājumu nodarīšanu sadzīves apstākļos un par seksu ar nepilngadīgu meiteni. 2021.gadā Džordžijā viņš bija ieslodzīts cietumā par miesas bojājumu nodarīšanu un ģimenes vardarbību.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Kačiņskis apsūdz Vāciju par centieniem dominēt Eiropā

Vācija cenšas dominēt Eiropā, ar miermīlīgiem līdzekļiem cenšoties panākot to, ko reiz centās panākt ar militāru spēku, paziņojis Polijas valdošās partija "Likums un taisnīgums" (PiS) līderis Jaroslavs Kačiņskis.

Pasaule Pēc 6 mēnešiem kosmosā uz Zemes atgriežas trīs Ķīnas astronauti

Uz Zemes svētdien atgriezušies trīs Ķīnas astronauti, kuri sešus mēnešus strādāja pie kosmosa stacijas "Tiangong" ("Debesu pils") būvniecības, ziņoja Ķīnas valsts televīzija.

Pasaule Irāna četrām personām izpilda nāvessodu par sadarbību ar Izraēlu

Irāna svētdien izpildīja nāvessodu četriem cilvēkiem, kas apsūdzēti sadarbībā ar Izraēlas izlūkošanas dienestu, liecina Irānas tieslietu sistēmas tīmekļa vietnē "Mizan" publicētā informācija.

Pasaule OPEC+ vienojas nemainīt naftas ieguves apmēru

Naftas ieguvējvalstu alianse OPEC+ svētdien vienojās saglabāt līdzšinējo naftas ieguves līmeni, lai gan neskaidrības tirgū rada jaunas sankcijas Krievijas energoresursiem, kas nākamnedēļ stāsies spēkā.

Lasiet arī

Sabiedrība Savākti 10 000 parakstu par algu iesaldēšanu deputātiem un ministriem

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par atalgojuma apmēra iesaldēšanu Valsts prezidentam, ministriem, deputātiem "un citiem tautas kalpiem".

Veselība Lielākā daļa P.Stradiņa slimnīcas pacientu pēc aknu pārstādīšanas mirst

No Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā veiktajām 13 aknu transplantācijas operācijām tikai pieci pacienti atguvušies, bet astoņi aizgājuši no šīs dzīves, nenodzīvojot ilgāk par desmit dienām, raksta portāls Delfi.

Kriminālziņas Ukraiņu influenceres mājā iemesta degmaisījuma pudele; sākts kriminālprocess

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par degmaisījuma pudeles iemešanu Rīgā privātmājas teritorijā, kurā dzīvojusi ukraiņu influencere Sofija Stužuka.