• Justīne,
  • Juta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā augstākais sieviešu īpatsvars patentu pieteikumu iesniedzēju vidū

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 10:23, 08.11.2022


Latvijā gandrīz trešdaļa patentu pieteikumu iesniedzēju ir sievietes, kas ir augstākais rādītājs Eiropā, liecina jaunākais Eiropas Patentu iestādes (EPO) ziņojums par sieviešu līdzdalību izgudrojumos.


Foto: LETA

EPO apkopojusi datus par Eiropas patentu pieteikumiem no 1978.līdz 2019.gadam, atsevišķus datus iekļaujot līdz 2021.gadam.

Kā secinājusi iestāde, 2010.-2019.gadā 30,6% patentu pieteikumu no Latvijas kā autors bija norādīta sieviete. Tas ir lielāks īpatsvars nekā Portugālē (26,8%), Horvātijā (25,8%), Spānijā (23,2%), Lietuvā (21,4%), kā arī Igaunijā un Grieķijā (abās valstīs 20,7%).

Savukārt zemākais sieviešu izgudrotāju īpatsvars Eiropā bijis Vācijā un Luksemburgā (abās valstīs 10%), Lihtenšteinā (9,6%) un Austrijā (8%).

EPO 39 dalībvalstīs vidēji 13,2% patentu pieteikumos autores 2019.gadā bija sievietes, kas ir mazāk nekā Dienvidkorejā (28,3%), Ķīnā (26,8%) un ASV (15%). Pagājušā gadsimta 70.gados Eiropā tikai 2% patentu pieteikumu iesniedzēju bija sievietes.

Eiropā vairāk sieviešu izgudrotāju vidū ir izpētes institūtos, kā arī ķīmijas tehnoloģiju un dabaszinātņu jomā, liecina EPO dati.

EPO valstīs ir tendence, ka, virzoties pa karjeras kāpnēm, arvien sarūk sieviešu īpatsvars, turklāt sievietes biežāk ir izgudrotāju komandās, nevis kā atsevišķas izgudrotājas.

Šāda veida ziņojumu EPO publicē pirmo reizi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Rinkēvičs apmeklēs Ukrainas miera samitu Šveicē

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien un rīt apmeklēs Ukrainas miera samitu Šveicē, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Pasaule Ukraina noraida Krievijas miera priekšlikumus

Reaģējot uz tā dēvētajiem miera priekšlikumiem, kurus piektdien, Šveices miera samita priekšvakarā, izvirzījis Krievijas diktators Vladimirs Putins, Ukraina norādījusi, ka viņš vien spējis kārtējo reizi izklāstīt "agresora standarta komplektu".

Pasaule ASV zemūdene ierodas Gvantanamo līcī dienu pēc Krievijas karakuģu ierašanās Kubā

Gvantanamo līcī Kubā ieradusies ASV karaflotes zemūdene, un tas noticis dienu pēc tam, kad Kubā ieradās Krievijas karakuģi.

Pasaule Baidens sola neapžēlot dēlu un nemīkstināt viņa sodu

ASV prezidents Džo Baidens ceturtdien paziņoja, ka viņš neapžēlos savu dēlu Hanteru un nemīkstinās sodu, kas Hanteram Baidenam var tikt piespriests par ieroču likumu pārkāpumiem.

Lasiet arī

Sabiedrība Baiba Rubesa sasauc konferenci par sieviešu līdztiesību (+VIDEO)

Atalgojuma plaisa starp dzimumiem Latvijā ir 17,1%, kas ir viena no lielākajām Eiropas Savienībā.

Sabiedrība Sievietes alkoholiķes varēs saņemt valsts apmaksātu kontracepciju

Sievietēm, kuras ir pakļautas sociālās atstumtības riskam, no šī gada tiek nodrošināta valsts apmaksāta kontracepcija - intrauterinā sistēma (spirāle) vai kontraceptīvais zemādas implants, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).

Veselība Latvijas sievietes var uzveikt urīnpūšļa slimības, pauž nefroloģe (+VIDEO)

Jo tuvāk nierēm, jo infekcijas norise ir smagāka un nopietnāka.

Veselība Šonedēļ Latvijas dāmas varēs atjaunināt savu krūšu veselību (+VIDEO)

Ikviena sieviete vecumā no 50 gadiem tiek aicināta sameklēt sev tuvāko mamogrāfu.