• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā augstākais sieviešu īpatsvars patentu pieteikumu iesniedzēju vidū

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 10:23, 08.11.2022


Latvijā gandrīz trešdaļa patentu pieteikumu iesniedzēju ir sievietes, kas ir augstākais rādītājs Eiropā, liecina jaunākais Eiropas Patentu iestādes (EPO) ziņojums par sieviešu līdzdalību izgudrojumos.


Foto: LETA

EPO apkopojusi datus par Eiropas patentu pieteikumiem no 1978.līdz 2019.gadam, atsevišķus datus iekļaujot līdz 2021.gadam.

Kā secinājusi iestāde, 2010.-2019.gadā 30,6% patentu pieteikumu no Latvijas kā autors bija norādīta sieviete. Tas ir lielāks īpatsvars nekā Portugālē (26,8%), Horvātijā (25,8%), Spānijā (23,2%), Lietuvā (21,4%), kā arī Igaunijā un Grieķijā (abās valstīs 20,7%).

Savukārt zemākais sieviešu izgudrotāju īpatsvars Eiropā bijis Vācijā un Luksemburgā (abās valstīs 10%), Lihtenšteinā (9,6%) un Austrijā (8%).

EPO 39 dalībvalstīs vidēji 13,2% patentu pieteikumos autores 2019.gadā bija sievietes, kas ir mazāk nekā Dienvidkorejā (28,3%), Ķīnā (26,8%) un ASV (15%). Pagājušā gadsimta 70.gados Eiropā tikai 2% patentu pieteikumu iesniedzēju bija sievietes.

Eiropā vairāk sieviešu izgudrotāju vidū ir izpētes institūtos, kā arī ķīmijas tehnoloģiju un dabaszinātņu jomā, liecina EPO dati.

EPO valstīs ir tendence, ka, virzoties pa karjeras kāpnēm, arvien sarūk sieviešu īpatsvars, turklāt sievietes biežāk ir izgudrotāju komandās, nevis kā atsevišķas izgudrotājas.

Šāda veida ziņojumu EPO publicē pirmo reizi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule G20 finanšu ministru sanāksme beidzas bez kopīga paziņojuma

Nesaskaņu dēļ par karu Ukrainā pasaules 20 rūpnieciski attīstītāko ekonomiku grupas G20 finanšu ministru tikšanās Sanpaulu ceturtdien beigusies bez kopīga gala paziņojuma.

Pasaule Maskavā notiks Navaļnija bēres

Maskavā piektdien notiks Krievijā ieslodzījumā mirušā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija bēres, taču pastāv bažas, ka policija aizturēs tos, kas ieradušies atvadīties.

Pasaule Irānā notiks parlamenta un Ekspertu asamblejas vēlēšanas

Irānā piektdien notiks parlamenta un ietekmīgās Ekspertu asamblejas vēlēšanas, kurās konservatīvie, visticamāk, nostiprinās savu varu, reālai konkurencei nepastāvot.

Pasaule Teksasā plosās štata vēsturē lielākais ugunsgrēks

Ugunsgrēks ASV Teksasas štata ziemeļos izpleties 4400 kvadrātkilometru lielā platībā, kļūstot par lielāko ugunsgrēku pavalsts vēsturē.

Lasiet arī

Veselība Vai kontracepcija ietekmē depresiju Latvijas sievietēm (+VIDEO)

"Nevēlama grūtniecība ir daudz nopietnāks faktors", - pauž eksperti.

Sabiedrība Par palīdzības tālruni no vardarbības cietušām sievietēm «vēl pāragri prognozēt»

Pašlaik "vēl pāragri prognozēt", kad Latvijā sāks darboties palīdzības tālruņa numura 116016, kas paredzēts no vardarbības cietušu sieviešu atbalstam, aģentūrai LETA sacīja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

Sabiedrība Tieslietu ministre: Vardarbība pret sievieti Latvijā ir apkaunojums

Vardarbība pret sievieti Latvijā ir apkaunojums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Pasaule Ziemeļdakota gandrīz pilnībā aizliedz abortus

Ziemeļdakotas gubernators Dags Bērgams pirmdien parakstījis pavalsts likumu, kas paredz gandrīz pilnīgu abortu aizliegumu.