• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Tūkstošiem krievu patvērumu no mobilizācijas meklē Mongolijā

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 12:53, 27.09.2022

Lai izvairītos no iesaukšanas Krievijas armijā, tūkstošiem krievu devušies uz Mongoliju, palielinot spiedienu uz šīs valsts valdību, kas centusies distancēties no Krievijas iebrukuma Ukrainā.Krievijas pilsoņiem nācies stundām ilgi gaidīt rindā pie robežas šķērsošanas punkta Kjahtā, Krievjas Burjatijas Republikā, bet viņi norāda, ka tiem nav citas izvēles pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojuma par daļējo mobilizāciju, kuras ietvaros plānots iesaukt armijā vismaz 300 000 vīriešu nosūtīšanai karot uz Ukrainu.

"Mana valsts ir sākusi daļējo mobilizāciju, un es domāju, ka tas negatīvi ietekmē sabiedrību. Mēs ļoti ilgu laiku gaidījām robežas Krievijas pusē, aptuveni 16 stundas," izteicies viens no bēgļiem.

Viesu nama īpašnieks Surens Baturs ziņu aģentūrai "Reuters" atklājis, ka arī palīdzējis saviem draugiem Burjatijā izbēgt no mobilizācijas.

Viņa viesu nams, kas atrodas Ulanbatorā, kopš Putina rīkojuma par mobilizāciju ir pilns ar Krievijas pilsoņiem, un Baturs jau vairākiem desmitiem ir atteicis vietas.

"Es vēlējos viņiem palīdzēt, tas bija ļoti grūti. Tagad viņi meklē darbu celtniecībā un lauksaimniecībā, lai tiem būtu, ar ko nodarboties, kamēr viņi ir šeit," sacīja viesu nama īpašnieks.

Viens no krieviem, kas ieradās Mongolijā pagājušajā nedēļas nogalē, stāsta, ka atbraucis viens, atstājot savu sievu un trīs bērnus Krievijā. 40 gadus vecais celtnieks līdz robežai nokļuvis tūristu autobusā, kas bijis pilns ar gados jauniem krieviem, kuri cenšas aizbēgt no Putina režīma.

Viņš plāno palikt Mongolijā līdz situācija Krievijā uzlabosies. Vīrietis uzsver, ka darīs visu, ko spēj, lai izvairītos no kara.

"Mēs nebaidāmies, bet kāpēc mums jācīnās Ukrainā, kāpēc? Ja citas valstis uzbruktu Krievijai, mēs cīnītos par savu valsti. Bet kādēļ mums jāiet uz Ukrainu? Kamdēļ?" viņš piebilst.

Lai gan Mongolijas pilsoņi ir rīkojuši protestus pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, valdība centusies palikt neitrāla.

Mongolija ir pilnībā atkarīga no Krievijas naftas un gāzes un varētu gūt labumu arī no gāzesvada, ko Krievija plāno būvēt caur Mongolijas teritoriju, lai veiktu piegādes Ķīnai. Trīs valstu prezidenti pagājušajā mēnesī apsprieda šo projektu samitā Samarkandā.

Tikmēr bijušais Mongolijas prezidents Cahjagīns Elbegdordžs pagājušajā nedēļā aicināja Putinu pārtraukt karu, piebilstot, ka etniskie mongoļi Krievijā tiek izmantoti par lielgabalu gaļu un jau tūkstošiem krituši Ukrainā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Pāvests: Putins nav jāsauc vārdā, viss tāpat ir skaidrs

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā ASV jezuītu žurnālam "America" sacīja, ka, viņam nosodot Krievijas karu pret Ukrainu, Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārds nav jāpiemin, jo visi jau tāpat zina viņa nostāju šajā jautājumā.

Pasaule Zelenskis: Krievijas vadība atriebjas Ukrainai

Krievijas vadība atriebjas Ukrainai par atteikšanos pieņemt tās kārtību, pirmdienas vakarā videouzrunā pavēstīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Pasaule Ziemeļkoreja veido pasaulē spēcīgākos kodolieročus

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns plāno izveidot "pasaulē visspēcīgākos" kodolspēkus, ziņoja Ziemeļkorejas valsts ziņu aģentūra KCNA.

Pasaule Pakistānas talibi lauž pamieru

Radikālo islāmistu Pakistānas talibu organizācija "Tehreek-e-Taliban Pakistan" (TTP) pirmdien lauzusi jūnijā noslēgto pamiera vienošanos ar valdību un devusi rīkojumu kaujiniekiem veikt uzbrukumus visā valstī.

Lasiet arī

Sabiedrība AT skatīs divu policistu krimināllietu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no ārzemnieka
Rīga, 30.nov., LETA. Augstākā tiesa (AT) šodien rakstveida procesā skatīs krimināllietu, kurā par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no ārzemnieka apsūdzēti divi policisti, liecina ieraksts tiesu kalendārā.
Sabiedrība Turpinās iztiesāt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu
Rīga, 30.nov., LETA. Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu pretēji Eiropas noteiktajām sankcijām, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Sabiedrība Notiks Jaunsardzes 30 gadu jubilejas svinības
Rīga, 30.nov., LETA. Par godu Jaunsardzes kustības pastāvēšanas 30. gadadienai, trešdien Jaunsardzes centrs rīko jubilejas svinīgo pasākumu, aģentūru LETA informēja centrs.