• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


ES plāno Krievijai noteiks jaunas sankcijas par pseidoreferendumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
BB.LV 20:22, 27.09.2022

Eiropas Savienība (ES) noteiks sankcijas pseidoreferendumu organizētājiem Krievijas okupētajā Ukrainas daļā, otrdien pavēstīja ES augstā ārlietu pārstāvja Žuzepa Borela preses sekretārs Peters Stano."Būs sekas attiecībā uz visiem tiem cilvēkiem, kas piedalās nelegālajos, neleģitīmajos referendumos," žurnālistiem sacīja Stano.

"Indivīdus, kas ir nepārprotami saistīti ar neseniem šo referendumu soļiem iekļausim" sankciju paketē, savukārt sacīja ES ārlietu dienesta amatpersona Liks Deviņs.

27 ES valstis šobrīd izvērtē, kādas sankcijas Krievijai vēl būtu nosakāmas par pseidoreferendumu rīkošanu okupētajā Ukrainas daļā.

Par sankcijām jāpanāk vienprātīgs visu ES valstu atbalsts.

Kaut arī Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns turpina uzturēt draudzīgas attiecības ar Kremli un ir paudis skepsi par jaunām sankcijām, lielā mērā jaušama vienprātība, ka ir nepieciešama stingra ES atbilde.

Nākamajā sankciju paketē būs iekļauti jauni aizliegumi Krievijas eksportam un importam, kā arī paplašinātas sankcijas atsevišķām Krievijas biznesa aktivitātēm un papildināts sankcijām pakļauto uzņēmumu un indivīdu saraksts, sacīja Deviņs.

"Mēs esam to apliecinājuši skaidri, ka tie, kas ir iesaistīti šajos tā dēvētajos referendumos tiks saukti pie atbildības, un tas arī būs jautājums papildu ierobežojošo pasākumu noteikšanai," skaidroja amatpersona.

Joprojām ir "daudz sviru", ko lietot pret Krievijas ekonomiku, kas lielā mērā ir atkarīga no tirdzniecības saitēm ar ES, viņš piebilda.

Stano un Deviņs vēlreiz uzsvēra, ka ES pseidoreferendumu rezultātus neatzīs.

Daži uzaicināti ES pilsoņi - kā ziņo mediji, arī kāda Vācijas enerģētikas uzņēmuma vadītājs un Francijas galēji labējā spārna politiķis - ir ārzemnieku vidū, kas Krievijas rīkotajā farsā spēlē "novērotāju" lomas.

Ja tiks konstatēts, ka šie eiropieši pārkāpuši ES sankcijas, viņiem draud sods, sacīja Stano.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Hersonas apgabala kara administrācijas vadītājs ziņo par smagām apšaudēm

Krievijas spēki šonedēļ vairāk nekā 50 reizes apšaudījuši Hersonas apgabalu, svētdien paziņojis apgabala kara administrācijas vadītājs Jaroslavs Januševičs.

Pasaule Gandrīz visā Kijivā atjaunota elektroapgāde

Četras dienas pēc spēcīgās apšaudes gandrīz visā Kijivā atjaunota elektroapgāde, paziņojusi Ukrainas galvaspilsētas militārā administrācija.

Pasaule ISW prognoze: Karadarbības intensitāte Ukrainā nākamajās nedēļās pieaugs

Slikto laikapstākļu dēļ karadarbības intensitāte Ukrainas frontē ir samazinājusies, bet nākamo nedēļu laikā tā, visticamāk, atkal pieaugs, jo gaisa temperatūra pazemināsies un zemes sasals, prognozē ASV Kara studiju institūts (ISW).

Pasaule Šanhajā un citur Ķīnā notikuši protesti pret Covid-19 ierobežojumiem

Šanhajā tūkstošiem jaunu cilvēku sestdienas vakarā izgāja ielās, lai protestētu pret Ķīnas valdības stingrajiem ierobežojumiem cīņā ar Covid-19.

Lasiet arī

Pasaule Varšavā pie Krievijas vēstniecības atklāta Krievijas agresijas upuru aleja

Varšavā velo un pastaigu maršruts pie Krievijas vēstniecības nodēvēts par Krievijas agresijas upuru aleju, paziņojis Polijas specdienestu koordinācijas ministra pārstāvis Staņislavs Žarins.

Sabiedrība Latvijas vēstniece Kiprā būs Ieva Briede

Valsts prezidents Egils Levits pagājušajā nedēļā uzticējis Latvijas vēstnieces pienākumus Kiprā veikt Ievai Briedei, kura ir arī Latvijas vēstniece Grieķijā.

Izklaide Pirmdienas joku deva

Smejies vesels!