• Olita,
  • Rita,
  • Vita
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Dienvidāfriku aicina latviešiem piemērot atvieglotus ieceļošanas noteikumus

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 15:11, 26.09.2022

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālajā asamblejā tikās ar Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) ārlietu ministri Naledi Pandoru un aicināja piemērot Latvijas pilsoņiem atvieglotus ieceļošanas noteikumus.Ministri pārrunā abu valstu divpusējās attiecības, Eiropas Savienības (ES) un Āfrikas Savienības sadarbību un sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Tikšanās laikā Rinkēvičs pauda cerību, ka plānotās Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas Pretorijā oktobrī dos iespēju identificēt savstarpēji interesējošās sadarbības jomas.

"Esam ieinteresēti attīstīt ekonomisko sadarbību informācijas tehnoloģiju, izglītībā un zinātnē, kā arī loģistikas un transporta nozarē, izmantojot Latvijas ostu un lidostas priekšrocības. Konvencijas par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu, nolīguma par gaisa satiksmi vai memoranda par ekonomisko sadarbību noslēgšana veicinātu valstu sadarbības potenciāla īstenošanu," uzsvēra Rinkēvičs.

Latvijas ārlietu ministrs aicināja DĀR izvērtēt iespēju piemērot Latvijas pilsoņiem tādus pašus ieceļošanas noteikumus kā lielākajai daļai ES pilsoņu. Tādējādi tas dotu iespēju uzturēties DĀR bez vīzas līdz 90 dienām.

Ministri apmainījās nostājām par Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Gandrīz visā Kijivā atjaunota elektroapgāde

Četras dienas pēc spēcīgās apšaudes gandrīz visā Kijivā atjaunota elektroapgāde, paziņojusi Ukrainas galvaspilsētas militārā administrācija.

Pasaule ISW prognoze: Karadarbības intensitāte Ukrainā nākamajās nedēļās pieaugs

Slikto laikapstākļu dēļ karadarbības intensitāte Ukrainas frontē ir samazinājusies, bet nākamo nedēļu laikā tā, visticamāk, atkal pieaugs, jo gaisa temperatūra pazemināsies un zemes sasals, prognozē ASV Kara studiju institūts (ISW).

Pasaule Šanhajā un citur Ķīnā notikuši protesti pret Covid-19 ierobežojumiem

Šanhajā tūkstošiem jaunu cilvēku sestdienas vakarā izgāja ielās, lai protestētu pret Ķīnas valdības stingrajiem ierobežojumiem cīņā ar Covid-19.

Pasaule Ukraina paziņo jaunākos datus par Krievijas dzīvā spēka zaudējumiem

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 87 310 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Lasiet arī

Sabiedrība Kāpēc Latvija kļūst par trešās pasaules valsti? 5 mīti par Latvijas ekonomiku

Ar katru dienu Latvijas iedzīvotāji kļūst arvien nabadzīgāki. Mūs aicina taupīt, ciešāk pievilkt jostas, skaidrojot notiekošo ar visai dažādiem iemesliem. Bet vai tie ir patiesie iemesli? Vai arī tie ir tikai mīti? Un kādas ir prognozes tuvākajai nākotnei?

Pasaule ISW: Krievi zina, ka nespēs liegt Ukraiņiem šķērsot Dņepru

Krievi zina, ka nespēs liegt Ukrainas bruņotajiem spēkiem šķērsot Dņepru, vēsta ASV Kara studiju institūts (ISW).

Sabiedrība Tavars: Jāmeklē risinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību

Turpinot darbu pie jaunās valdības deklarācijas projekta, jāmeklē rsinājumi, kā stiprināt tautsaimniecību, intervijā Latvijas Radio sacīja politiskā spēka "Apvienotais saraksts" (AS) frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.