• Sigmunds,
  • Zigismunds,
  • Zigmunds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Skandāls! Nausēda atteicies tikties ar Levitu un Kaljulaidu

Teksta izmērs Aa Aa
Pasaule
LETA 15:02, 25.06.2020 1


Lietuvas prezidents Gitans Nausēda uz ceturtdien notiekošo Baltijas valstu prezidentu tikšanos Sāmsalā nav devies tādēļ, ka enerģētikas un ekonomikas ministru līmenī nav panākta trīspusēja vienošanās par metodiku elektroenerģijas tirdzniecībā ar trešajām valstīm pēc tam, kad tiks iedarbināta Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas uzceltā Astravjecas atomelektrostacija (AES), ziņu aģentūru BNS informējis Nausēdas preses sekretārs Antans Bubnelis.


Foto: LETA

Viņš atzinis, ka prezidentu tikšanās Kuresārē plānota jau sen, paredzot tajā runāt par reģiona drošību, sadarbību Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanā, Eiropas Savienības aktualitātēm, kā arī par elektroenerģijas nepirkšanu no Astravjecas AES.

Lietuva uzskata Astravjecas AES par nedrošu un apņēmusies bloķēt tajā ražotās elektroenerģijas nonākšanu tirgū, cenšoties pārliecināt arī Latviju un Igauniju to boikotēt. Abas pārējās Baltijas valstis atbalsta Lietuvas centienus, taču nevēlas uzņemties saistības nepirkt Baltkrievijā ražoto elektroenerģiju pēc AES iedarbināšanas.

"Līdz Baltijas valstu samitam enerģētikas un ekonomikas ministriem nav izdevies panākt trīspusēju vienošanos par atjauninātu metodiku elektroenerģijas tirdzniecībā ar trešajām valstīm," skaidrojis Nausēdas preses sekretārs.

Pēc viņa sacītā, prezidents uzskata, ka vispirms jāpabeidz sarunas, jāpanāk konkrēti rezultāti un risinājumi un tikai tad jātiekas augstākajā līmenī apspriest valstu rīcības plānu.

Bubnelis norādījis, ka par citiem tikšanās darba kārtības jautājumiem Baltijas valstu vadītāji regulāri apmainās viedokļiem un saskaņo savu nostāju.

Jau ziņots, ka par Lietuvas prezidenta lēmumu nedoties uz tikšanos ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu un Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu aģentūru LETA ceturtdien informēja Igaunijas Valsts prezidenta kancelejā, skaidrojot pēdējā mirklī pieņemto Nausēdas lēmumu ar iekšpolitiskām norisēm.

Pašā Lietuvā pēdējā laikā norisinās diskusijas par Enerģētikas ministrijas izstrādāto Baltijas valstu vienošanās projektu, kurā nav paredzētas Latvijas un Igaunijas saistības nepirkt elektroenerģiju no Astravjecas AES, bet pausts atbalsts šai Lietuvas nostājai.

Enerģētikas ministrs Žīgimants Vaičūns aicinājis valdību parakstīt šādu vienošanos, norādot, ka tā ietver elektroenerģijas izcelsmes garantiju sistēmu, tikmēr ārlietu ministrs Lins Linkevičs uzskata, ka tāda vienošanās neatbilst valsts interesēm, un aicina sarunās ar abām pārējām Baltijas valstīm panākt kopīgu vienošanos nepirkt Astravjecas AES elektroenerģiju.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis izteicies, ka Lietuvai skaidri jāizklāsta savas intereses un jāaizstāv tās Eiropas Komisijā, bet prezidents Nausēda aicinājis ārlietu un enerģētikas ministrus saskaņot savu nostāju, lai Lietuva darbotos "kā viena dūre“.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Pasaule Slovākija piešķīrusi aizsardzību Krievijas propagandas tīkla vadītājam

Slovākija piešķīrusi aizsardzību prokremliski noskaņotajam Ukrainas politiķim Artjomam Marčevskim, kuram Čehija piemērojusi sankcijas par Krievijas propagandas tīkla vadīšanu un anulēs uzturēšanās atļauju, otrdien ziņoja Čehijas laikraksts "Denik N".

Pasaule Rjazaņas naftas pārstrādes rūpnīcā pēc dronu uzbrukuma izcēlies ugunsgrēks

Krievijas Rjazaņas naftas pārstrādes rūpnīcā naktī pēc dronu uzbrukuma izcēlies ugunsgrēks, ziņoja platformas "Telegram" kanāls "Baza".

Pasaule Lielbritānija nosūtījusi pirmo nelegālo imigrantu uz Ruandu

Lielbritānija ir nosūtījusi pirmo nelegālo imigrantu uz Ruandu, sākot īstenot pretrunīgi vērtētu plānu, otrdienas vakarā ziņoja britu mediji.

Pasaule Zimbabvē ieviesta jauna valūta

Zimbabve otrdien laida apgrozībā jaunu valūtu, lai nomainītu Zimbabves dolāru, kas pārmērīgas devalvācijas dēļ ir zaudējis iedzīvotāju uzticību.

Lasiet arī