• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Deju pasniedzēja Sandra Rozenblate attīsta balfolka stilu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 09:17, 11.07.2024


Grupas JŌRA mūzikas klips «Atvadu valsis» sasniedza klausītājus.


Domubiedri ar interesi par tautas mūziku.

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam "Atvadu valsis", kurš tika iekļauts 2023.gada decembrī izdotajā albumā "TaTaTa". Video klipa galvenie varoņi ir mūziķis un aktieris Pēteris Narubins un balfolk deju pasniedzēja Sandra Rozenblate, kā arī video redzami paši grupas JŌRA mūziķi. Video veidoja Augusts Celmiņš un Anna Matule. Video filmēts Antiņciemā atpūtas vietā "DARE - atpūties pļavā".

"Atvadu valša" aranžiju veidojuši grupas dalībnieki, kurai par pamatu skan zviedru tautas tradicionālā valša melodija. Sentimentālo melodiju ar vijoli izspēlē Dārta Drava, stabules partiju Lauma Matule, savukārt celma bungu un perkusijas Kalvis Vītols. Grupas ģitārists Ivars Štubis par skaņdarbu teic: "Ģitāras aranžējumā centos radīt skumju, bet cerīgu ilgu sajūtu. Domāju, ka video klips lieliski aptver šo sajūtu".

Skaņdarbs "Atvadu valsis" ir par reiz notikušām atvadām un atmiņām, kuras video klipā atspoguļotas ar balfolk stilā dejotu deju un skaistajām Ķemeru Nacionālā parka pļavām un dabu.

Kas ir balfolk?

Balfolk ir tradicionālās Eiropas tautas dejas un mūzikas veids, kas ietver dažādas dejas no dažādām valstīm un reģioniem. Tā popularitāte ir augusi kopš 20.gadsimta beigām, īpaši Francijā un Beļģijā, un tagad to praktizē daudzviet Eiropā. Mūzika balfolk dejām tiek atskaņota ar dažādiem tradicionāliem un mūsdienīgiem instrumentiem.

Balfolk deju pasniedzēja Sandra Rozenblate, kura klipā redzama kā galvenā sieviešu lomas atveidotāja, saka: "Man, kā vienai no dažiem, kas Latvijā mēģina stāstīt un radīt, kas ir balfolks, šķita lieliska iespēja to parādīt video klipā. Izaicinājums bija arī pati filmēšana, jo, pretēji brālim Pēterim Narubinam, man šāda pieredze līdz šim nav bijusi. Esmu ļoti pateicīga grupai JŌRA par šāda stāsta stāstīšanas uzticēšanu. Tā bija skaisti pavadīta diena un lieliska pieredze".

Grupas dalībnieki stāsta, ka ideja šim video tapa jau pirms diviem gadiem, kad Pētera Narubina dzimšanas dienā, spēlējot "Atvadu valsi", kāds nofilmējis īsu klipu, kurā redzami deju soļi, paši grupas dalībnieki spēlējam melodiju un vasaras pilnbriedā saplaukusī daba. Laiks gāja, taču ideja turpināja dzīvot līdz šim brīdim, kad veiksmīgā sadarbībā ar Augustu Celmiņu un Annu Matuli tapa video.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies Jūrmalas festivāls

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Kultūra Karla Bruni apsūdzēta izmeklēšanā par Sarkozī kampaņas finansējumu no Lībijas

Bijusī Francijas pirmā lēdija Karla Bruni-Sarkozī otrdien tika apsūdzēta saistībā ar izmeklēšanu par viņas vīra Nikolā Sarkozī 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansējumu, kas bijis saņemts no Lībijas, pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

Kultūra Sofija Rotaru reaģēja uz Krievijas veikto Kijevas apšaudi

8. jūlijā ienaidnieks uzbruka vairākām Ukrainas pilsētām, un šajos uzbrukumos gāja bojā vairāk nekā 30 cilvēku, tai skaitā tika ievainoti bērni, kuri ārstējās slimnīcā "Ohmatdet".

Kultūra Latvijas Radio veidos podkāstu latgaliešu valodā

Latvijas Radio Latgales multimediju studija aicina līdz 5.augustam pieteikties konkursam raidieraksta latgaliešu valodā "Pīci breinumi" veidošanai jaunajā rudens sezonā.

Lasiet arī

Kultūra Mūziķis Armands Rutkovskis: «Man ir ļoti daudz dziesmu idejas» (+VIDEO)

"Reizēm mēs cenšamies savas sajūtas maskēt ar rūpīgi izvēlētiem vārdiem", pauž autors.

Kultūra Rojā notiks Latvijas pūtēju orķestru svētki

Rojas brīvdabas estrādē 20.jūlijā plkst.19 notiks Latvijas pūtēju orķestru svētki "Jūra krāc un taures pūš", pulcējot uz vienas skatuves Kurzemes, Vidzemes un Zemgales pūtēju orķestrus.

Kultūra Vijciema un Drustu baznīcas aicina uz izsmalcinātu mūziku (+VIDEO)

Latvija ir bagāta ar vēl vismaz 300 nozīmīgiem, vērtīgiem instrumentiem, kas ir milzīgs skaitlis mūsu nelielajai tautai.