• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Režisore Marta Elīna Martinsone komedijā pievērsās latviešu skolai (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 09:29, 06.07.2024


Sākta Martas Elīnas Martinsones spēlfilmas “Vecāku sapulce” uzņemšana.


Jebkuram cilvēkam ar skolas vecuma bērnu ir labi pazīstams jēdziens “vecāku sapulce”.

Filmu studija “Mistrus Media” Rīgā sākusi darbu pie režisores Martas Elīnas Martinsones jaunās komēdijas “Vecāku sapulce” filmēšanas. Filma iecerēta kā aktieru ansambļa komēdija, kura vēsta par kādas Rīgas skolas klases vecāku sapulci, attiecībām, pārpratumiem un konfliktiem, kas parasti rodas šādā nelielā sabiedrībā.

Filma "Vecāku sapulce" mūsdienu Latvijas tēmas un problēmas ietvers ikvienam atpazīstamā vidē un situācijā. Klases vecāku lomas atveido vadošo Latvijas teātru aktieri Elita Kļaviņa, Lauris Dzelzītis, Anta Aizupe, Gatis Maliks, Sandra Kļaviņa, Mārtiņš Meiers, Dārta Daneviča, Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Lelde Dreimane, Inga Siliņa, Anna Putniņa, Ieva Pļavniece, Marija Grauba, Evija Martinsone, Reinis Suhanovs, Inta Tirole, Mārcis Lācis, jaunās skolotājas lomā aktrise Sandija Dovgāne, skolas mācību pārzines lomā Indra Burkovska, citās lomās – Āris Matesovičs, Dace Everss.

Spēlfilmas "Vecāku sapulce" scenārija autore ir Linda Rudene, režisore Marta Elīna Martinsone, operators Aigars Sērmukšs, mākslinieks Jānis Bijubens, kostīmu mākslinieces Ieva Kauliņa, Jūlija Volkinšteine, grima māksliniece Maija Gundare, filmas producenti Inese Boka-Grūbe, Gints Grūbe, izpildproducente Ilze Krūmiņliepa.

“Jebkuram cilvēkam ar skolas vecuma bērnu ir labi pazīstams jēdziens “vecāku sapulce”, un tieši šī reālo situāciju atpazīstamība ir tas, kas mani šajā stāstā uzrunā visvairāk. Mēs dzīvojam laikā, kad konstruktīvs dialogs un diskusija ir kļuvuši teju neiespējami, un vecāku sapulce ir kā mikrokosmoss, kurā šo tēmu pašķetināt tālāk. Lai arī "Vecāku sapulce" ir komēdija, manuprāt, tā runā par ļoti nozīmīgu tēmu, par kuru publiskās diskusijas Latvijā nav norimušas gadu desmitiem, – pedagogu loma un izaicinājumi, ar ko viņiem jāsastopas ikdienā un jo īpaši – vecāku sapulcēs,” vietnei nkc.gov.lv saka režisore Marta Elīna Martinsone.

Filmas stāsts ar vieglu ironiju rādīs spoguļattēlu gan izglītības reformu peripetijām mūsdienu Latvijā, gan sabiedrības vērtību maiņai, noslāņošanās problēmām un paaudzēs sakņotiem stereotipiem par skolu, vecākiem un skolotājiem.

“Skolas vide neapšaubāmi ir apbrīnojami precīzs sabiedrības mikromodelis, jo te satiekas visi – sākot no darbiniekiem līdz bērniem un vecākiem, turklāt katrs pārstāvot citu paaudzi, citu sociālo slāni, reliģisko, politisko un jebkāda cita veida piederību. Vārdu sakot, skolas vide ir bezgala pateicīga konfliktu augsne – tik pateicīga, ka pareizā koncentrācijā var izrādīties gauži komiska. Šī vide nereti liek pieaugušiem cilvēkiem pazaudēt robežas un atgriezties pašu skolas laikā, kad kaislīga sava viedokļa aizstāvēšana un sevis pierādīšana bijusi nozīmīgāka, nekā kopējā labuma gūšana,” atzīst filmas scenārija autore Linda Rudene.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Jauno talantu festivālu Ozolniekos iesvētīs roka monstri «Huskvarn » (+VIDEO)

"Rocktagons" ir aicinājums klausītājiem atbalstīt savējos.

Kultūra Initas Straupes latvju rotu izstāde aicina interesentus Liepājā (+VIDEO)

"Viņas ziemeļu sauciens" ir pirmais kopprojekts, kas veidots tieši šādā saturiskā un vizuālā formā.

Kultūra Mežaparkā 40 gadu jubileju svinēs slavenā latviešu grupa «Jumprava» (+VIDEO)

Albumā būs arī divi jaunumi - viens no tiem singls "Interneta dzīvnieks".

Kultūra Miljardiera Sorosa dēls Alekss precēsies ar Klintones palīgu Humu Abedinu

Alekss Soross un Huma Abedina pirms dažiem mēnešiem publiski apstiprināja savas attiecības. Viņi pavadīja laiku Itālijā, aprakstot sevi kā laimīgākos, kādi jebkad bijuši.

Lasiet arī