• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ventspils uzņem jaunos latviešu pianistus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 10:19, 14.06.2024


Starptautiskās meistarklases uzlabos profesionalitāti.


Endijs Renemanis, Latvija – klavierspēli apguvis mācoties Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, “Ecole Nationale de Musique de Fresnes” un “Schola cantorum”, kur ieguva profesionālo doktora grādu klavieru specialitātē mācoties pie prof. Igora Lazko.

III starptautiskie jauno pianistu meistarkursi "Ventspils Piano 2024" notiks šī gada 5.-11.augustā. Ventspils Piano meistarkursu idejas autors ir franču pianists un pedagogs Antuāns Buvī. Meistarkursi aizsākās 2012.gadā Daugavpilī, sadarbojoties ar Francijas asociāciju Concerto Grosso un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu. Sākotnēji kursi koncentrējās uz solo repertuāru, bet drīz vien dalībniekiem radās iespēja muzicēt kopā ar Daugavpils Kamerorķestri Aivara Broka vadībā. Šī unikālā pieredze piesaistīja daudzus jaunus pianistus no dažādām valstīm.

2018.gadā meistarkursi pārcēlās uz Ventspili, kur tie notiek Ventspils Mūzikas vidusskolā. Jaunie pianisti no Ķīnas īpaši iemīļojuši šos kursus, pateicoties ķīniešu pedagoga Šū Ninga darbībai. Šū Nins, pēc studijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, atgriezās Ķīnā un izveidoja savu mūzikas skolu, popularizējot Latviju kā lielisku vietu muzikālajai izglītībai.

Ventspils Piano meistarkursi un koncerti apliecina šo pasākumu starptautisko nozīmību un Ventspils kā svarīgu mūzikas izglītības centru. Ik gadu dalībnieki no dažādām valstīm piedalās šajā notikumā, gūstot vērtīgu pieredzi un paplašinot savas muzikālās prasmes.

Komentārs no Ventspils Mūzikas vidusskolas direktora Jēkaba Macpana:

"Mēs, Ventspils Mūzikas vidusskola, esam īpaši lepni par mūsu starptautiskās sadarbības centieniem un panākumiem. Mūsu skola ir kļuvusi par kultūras un mūzikas izglītības centru, kur pulcējas jauni talanti no dažādām pasaules valstīm. Meistarkursi "Ventspils Piano 2024" ir lielisks piemērs tam, kā mūzika spēj apvienot cilvēkus neatkarīgi no viņu dzimtenes vai kultūras.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta labai komunikācijai starp pedagogiem, studentiem un viesiem, nodrošinot atvērtu un atbalstošu vidi. Mūsu mērķis ir radīt ģimenisku atmosfēru, kur katrs dalībnieks jūtas gaidīts un novērtēts. Tas ir pamats, uz kura balstās mūsu izglītības filozofija - katra studenta personiskā izaugsme un radošā attīstība.

Esam pateicīgi par iespēju sadarboties ar izciliem pedagogiem no visas pasaules un priecājamies par katru studentu, kas izvēlas Ventspils Mūzikas vidusskolu par savu mūzikas izglītības ceļvedi. Vēlamies, lai mūsu skola turpinātu būt vieta, kur mūzikas mīlestība un zināšanas tiek dalītas, attīstītas un nodotas nākamajām paaudzēm."


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Leģionārs, kapteinis, krāpnieks: ko Eduards Pāvuls spēlēja dzīvē (+VIDEO)

Jubilejas kolekcija paplašina sabiedrībai pastāvīgi pieejamo Latvijas kinovēstures krājumu portālā filmas.lv.

Kultūra Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies Jūrmalas festivāls

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Kultūra Karla Bruni apsūdzēta izmeklēšanā par Sarkozī kampaņas finansējumu no Lībijas

Bijusī Francijas pirmā lēdija Karla Bruni-Sarkozī otrdien tika apsūdzēta saistībā ar izmeklēšanu par viņas vīra Nikolā Sarkozī 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansējumu, kas bijis saņemts no Lībijas, pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

Kultūra Sofija Rotaru reaģēja uz Krievijas veikto Kijevas apšaudi

8. jūlijā ienaidnieks uzbruka vairākām Ukrainas pilsētām, un šajos uzbrukumos gāja bojā vairāk nekā 30 cilvēku, tai skaitā tika ievainoti bērni, kuri ārstējās slimnīcā "Ohmatdet".

Lasiet arī

Kriminālziņas Eksperts: banku krāpnieki socializēšanos izmanto savā labā (+VIDEO)

Iedzīvotāji tiek uzrunāti individuāli, piedāvājot iespējas īsā laikā gūt peļņu ar kriptovalūtu tirdzniecību.

Interesanti fakti Sestdienas vakarā vietām Latvijā iespējams spēcīgs pērkona negaiss

Sestdien ciklons no Polijas virzīsies pāri Baltijas jūrai, tā ietekmē Latvijā iespējamas stipras pērkona lietusgāzes, lielākais negaisa risks būs vakarā, liecina sinoptiķu prognozes.

Kriminālziņas PVD apturējis Britānijas un ASV izcelsmes dzēriena Prime izplatīšanu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis Lielbritānijas un ASV izcelsmes bezalkoholiskā dzēriena "Prime" izplatīšanu marķējumā konstatētu neatbilstību dēļ, liecina PVD publiskotā informācija.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.