• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«‎Hanzas perons»‎ plāno aizraujošu vasaras koncertu sēriju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 10:05, 10.06.2024


Smalkas mūzikas cienītājiem ir arī koncerts visas nakts garumā.


Piecu gadu laikā "Hanzas perons" ir kļuvis par publikas iecienītu vietu.

Ar vairākiem spilgtiem kultūras notikumiem laikā no 3. līdz 16.augustam kultūras telpa "Hanzas perons" Rīgā atzīmēs piecus gadus kopš tā vēra durvis pēc vērienīgās rekonstrukcijas.

Vispirms, četros vakaros un vienā naktī, klausītāji aicināti piedzīvot "Gordoniādi". Pazīstamā amerikāņu komponista Maikla Gordona skaņdarbu cikla vienādiem instrumentiem atskaņošanu mākslinieka Andra Eglīša veidotā ainavā Perona iekštelpās. Proti, četros vakaros - 3., 4., 7. un 8.augustā, koncertos secīgi izskanēs:

- skaņdarbs četrām elektriskajām ģitārām "Amplified", kuru izpildīs Rihards Goba (3.augustā plkst.21.00);

- skaņdarbs sešiem sitaminstrumentiem jeb simantrām "Timber" Guntara Freiberga vadītā "Koksnes seksteta" sniegumā (4.augustā plkst.21.00);

- skaņdarbs septiņiem fagotiem "Rushes" Raimonda Gulbja vadītā "Niedru septeta" lasījumā (7.augustā plkst.20.00);

- skaņdarbs astoņiem čelliem "8" mūziķes Diānas Ozoliņas vadītā "Savvaļas okteta" interpretācijā (8.augustā plkst.20.00).

"Gordoniādes" noslēgums citādu un nebijušu pieredzi alkstošajiem būs nakts koncerts 9.augustā, kad ierobežots skaits publikas aicināti nakti pavadīt Peronā. Ierasties līdz ar saulrietu, līdzi ņemot guļammaisus un citus nakšņošanai dabā paredzētus piederumus pēc saviem ieskatiem, un nakts gaitā piedzīvot visu četru skaņdarbu secīgu atskaņojumu minēto mūziķu un kolektīvu izpildījumā. Saulei austot un izskanot pēdējām darba "Timber" taktīm ceļinieki modīsies no īsta vai nomoda sapņa.

Sestdienas, 10.augustā, ar jau iepriekš izziņotu koncertu, ar īstiem un izdomātiem stāstiem dūmakainā rokmūzikā "Hanzas peronā" pirmoreiz Baltijā viesosies trio "Timber Timbre" no Kanādas. Kolektīvs, par kuru kādā senākā albuma apskatā teikts:

"Grupas līderim Teiloram Kērkam piemīt stils, šaubu nav. Viņa bagātīgajā dungošanā dzirdam mazliet Elvisa Preslija savilkto lūpu smīna, mazliet Nika Keiva lietišķās dārdoņas. Viņa tumsnēji tēstās retro rokdziesmas ir taupīgas un nedaudz slinkas. Ja Deividam Linčam kādreiz būtu jāuzņem seriāls "Mad Men", Kērks ar kolēģiem tam noteikti sacerētu skaņu celiņu."

Notikumu "Hanzas perona" piecgadei par godu kulminācija gaidāma 15. un 16.augustā, kad divus vakarus Peronā tiks izrādīta pazīstamā franču elektroniskās mūzikas autora un multi-mediju mākslinieka Franka Vigrū elektro opera "Kritieni" jeb "Chutes".

Ainavā, kas atgādina mēness virsmu, vietu starp arhaisko pasauli un zinātniskās fantastikas izplatījumu, trīs tēli dodas ceļā. Sava veida izzinošos meklējumos starp ierastā vienkāršību un nākamību. Mēs, klātesošie, tiekam ierauti noslēpumā. Mēs vērojam un piedzīvojam vienlaikus. Mēs šajā ceļojumā dodamies līdzi. Sajūtu, mūzikas un gaismu ceļojumā gluži vai pārdabisku pretrunu dažādos stāvokļos. Iestudējuma laikā klātesošajiem atklājas iniciācijas process, kuru mums caur rituāliem atklāj etnologi un antropologi.

Izrāde? Performance? Audiovizuāla instalācija? Muzikāls uzvedums? Jā, katrs no žanru apzīmējumiem nes daļu taisnības, kad jārunā par "Kritieniem" - par ceļojumu ar pieredzi dažādām maņām mūzikā, kuru citkārt kopš pirmizrādes 2023.gadā pieņemts dēvēt par "elektro operu".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Jaunā kultūras ministre gatava pārskatīt arī līdzšinējo ministrijas budžetu

Jaunā kultūras ministre Agnese Lāce (P) ir gatava pārskatīt arī līdzšinējo Kultūras ministrijas (KM) budžetu.

Kultūra Miris aktieris Donalds Sazerlends

88 gadu vecumā miris aktieris Donalds Saterlends, kura ilgā karjera aptvēra tādas filmas kā "Netīrais ducis" un "Bada spēles", ceturtdien paziņoja viņa dēls.

Kultūra Rīt Bolderājā darbu sāks atjaunota bibliotēka

lasītājus gaida ap 14 tūkstošu liels grāmatu un citu informācijas resursu krājums.

Lasiet arī

Kultūra Rīgā notiks komponista Kulakova piemiņai veltīts koncerts

"Arēnā Rīga" 14.maijā plkst.19 notiks mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas "Pērkons" dibinātāja Jura Kulakova piemiņai veltīts koncerts "Sirds kā pērkondārds".

Kultūra Liepājā notiks dzejnieka Petera 85.dzimšanas dienai veltīts koncerts

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 6.jūlijā plkst.18 notiks dzejnieka Jāņa Petera 85.dzimšanas dienai veltīts koncerts.