• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Leļļu izrāde «Sibīrijas haiku » stāsta par 1941. gada traģēdiju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 07:34, 09.06.2024


Neskatoties uz nopietno tēmu, iestudējuma piedzīvošanu īpaši aizraujošu padarīs reāllaika papīra animācijas iedzīvināšanas vērošana.


Tūkstošiem latviešu bērnu sāka tā izskatīties pret savu gribu.

14.jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, Latvijas Leļļu teātris aicina uz kritiķu un skatītāju augsti novērtēto iestudējumu "Sibīrijas haiku" Valtera Sīļa režijā, kas pirmizrādi piedzīvoja šī gada janvārī. Pēc Jurgas Viles un Linas Itagaki tāda paša nosaukuma grafiskā romāna iestudētā papīra animācijas izrāde vēsta par 1941.gada 14.jūnija notikumiem no lietuviešu zēna Aļģa skatupunkta, palīdzot skaudro deportāciju stāstu izprast un iepazīt vizuāli poētiskā vēstījumā. Izrāde paredzēta pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem no 10 gadu vecuma.

Izrāde "Sibīrijas haiku" ieguvusi plašu rezonansi, saņemot pozitīvas atsauksmes gan no visu vecumu skatītājiem, gan teātra profesionāļiem. 2024.gada maijā iestudējums tika izvirzīts "Kilograms kultūras" balsojumam kā viens no 5 pavasara spilgtākajiem teātra notikumiem, savukārt skatītāju balsošanas platformā izrades.lv "Sibīrijas haiku" ar 9,7 un vislielāko balsotāju skaitu jau ilgstoši ieņem 1. vietu starp šīs sezonas jauniestudējumiem.

Neskatoties uz nopietno tēmu, iestudējuma piedzīvošanu īpaši aizraujošu padarīs reāllaika papīra animācijas iedzīvināšanas vērošana. Lai to realizētu, režisora uzdevumā radošajā komandā pulcējušies mākslinieks Uģis Bērziņš, videomākslinieks Toms Zeļģis un komponists Gatis Krievāns. Lomās - Rihards Zelezņevs, Elīna Bojarkina, Baiba Vanaga, Artūrs Putniņš un Kristīna Varša.

Valters Sīlis stāsta: "Šī grāmata atstāja ļoti spēcīgu emocionālu iespaidu, un, domājot par tās skatuves versiju, man ļoti gribējās iestudēt ne tikai šī darba stāstu, bet arī attēlus. Papīra teātris man vienmēr ir šķitusi ļoti interesanta miniatūra teātra tehnika, kuru šeit būs iespēja bagātināt, strādājot ar vairākām kamerām vairākos slāņos un palielinot visu darbu ar ekrāna palīdzību. Tieši Leļļu teātra aktieru pieredze ļoti dažādās leļļu un objektu teātra tehnikās bija iemesls, kādēļ ideja veidot "Sibīrijas haiku" šeit šķita visatbilstošākā. Un šis ir bijis īsts komandas darbs, kurā ik dienas izdodas nonākt pie kāda maza atklājuma."


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Jaunā kultūras ministre gatava pārskatīt arī līdzšinējo ministrijas budžetu

Jaunā kultūras ministre Agnese Lāce (P) ir gatava pārskatīt arī līdzšinējo Kultūras ministrijas (KM) budžetu.

Kultūra Miris aktieris Donalds Sazerlends

88 gadu vecumā miris aktieris Donalds Saterlends, kura ilgā karjera aptvēra tādas filmas kā "Netīrais ducis" un "Bada spēles", ceturtdien paziņoja viņa dēls.

Kultūra Rīt Bolderājā darbu sāks atjaunota bibliotēka

lasītājus gaida ap 14 tūkstošu liels grāmatu un citu informācijas resursu krājums.

Lasiet arī