• Estere,
  • Hermīne
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latviešu animācijas filma «Straume» Kannās saņēma augstu atzinību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 11:09, 31.05.2024


"Rets gadījums, kad ir sajūta - tu redzi kaut ko pavisam jaunu".


Režisors Gints Balodis.

Noslēdzās 77. Kannu kinofestivāls, kura konkursā "Īpašais skatiens / Un Certain Regard" startēja režisora Ginta Zilbaloža animācijas filma "Straume / Flow". Ar stāvovācijām uzņemtā Latvijas filma kļuvusi par vienu no festivāla favorītēm gan skatītāju, gan kritiķu vērtējumā, izpelnoties sajūsminātas recenzijas, turklāt filmas producenti saņēmuši izplatīšanas piedāvājumus vairāk nekā divdesmit teritorijās visā pasaulē.

Filma "Straume / Flow" izrādījusies par vienu no 77. Kannu kinofestivāla iecienītākajām filmām, to savos labāko filmu topos iekļāvuši jau divi pasaulē pazīstami laikraksti. Britu izdevums "The Telegraph" filmu nosaucis starp sešām spēcīgākajām Kannu kinofestivāla filmām, savukārt amerikāņu izklaides industrijas izdevums "The Hollywood Reporter "Ginta Zilbaloža darbu iekļauj savā Kannu "Top 20".

Ginta Zilbaloža animācijas filma norisinās skaistā un cilvēku neapdzīvotā pasaulē. Filmas galvenais varonis Kaķis ir vientuļnieks, bet tad, kad viņa mājas iznīcina milzu plūdi, viņš atrod patvērumu nelielā laivā kopā ar citiem dzīvniekiem. Lai izdzīvotu, Kaķim būs jāiemācās sadarboties. Kopā ar Kapibaru, Lemuru, Suni un Putnu viņš ceļo cauri noslēpumainām ainavām, mācoties pielāgoties jaunajai un cilvēku neapdzīvotajai pasaulei.

Ietekmīgā filmu nozares portāla IndieWire recenzents Kristians Blauvelts (Christian Blauvelt) Zilbaloža filmu nosauc par "vienu no svarīgākajiem animācijas celmlaužiem kopš studijas Disney leģendārās animācijas filmas "Bembijs / Bambi" (1942). Recenzijā, kurā filmai piešķirts augstākais novērtējums "A", izcelts ticamais dzīvnieku atspoguļojums filmā, emocionālais pārdzīvojums, suģestējošā un vizuāli iespaidīgā pasaule. Filma "Straume / Flow" izcelta kā "rets gadījums, kad ir sajūta - tu redzi kaut ko pavisam jaunu". Blauverts uzskata, ka Straume ir piemērs tādam kino, ko izbaudīs gan bērni, gan pieaugušie; "filmai vajadzētu kļūt gan par māksliniecisku, gan komerciālu triumfu," raksta Blauverts.

Vadošā industrijas izdevuma "The Hollywood Reporter" kritiķis Deivids Rūnijs uzskata, ka filmas režisors Gints Zilbalodis ar šo darbu ierindojams starp pasaules izcilākajiem animācijas veidotājiem, un atzīst: "Filma "Straume" ir pieredze, ko prieks izbaudīt, turklāt tai ir arī ļoti iespaidojošs stāsts, ko veidojis unikāls talants." Viņam pievienojas "Screen Daily "kritiķis Alans Hanters (Allan Hunter), viņš filmu nosauc par darbu, kas "izceļas uz visas Kannu konkursa "Īpašais skatiens / Un Certain Regard" programmas fona".

Festivāla noslēgumā Ginta Zilbaloža filma "Straume / Flow" saņēma vienu no festivāla alternatīvajām balvām - īpašo atzinību par labāko skaņas izveidi ("Prix De La Meilleure Création Sonore" 2024). Šo balvu Francijas organizācijas "La Semaine du Son" žūrija pasniedza filmas režisoram, taču lielākie nopelni titula iegūšanā ir skaņu režisoram Gurvalam Koikam Gallasam un komponistam Rihardam Zaļupem, kuri kopā ar Zilbalodi veidojuši filmas skaņu celiņu.

"Filmas Straume / Flow" vispasaules izplatīšanas potenciālu apliecina pārdošanas rezultāti pēc Kannu kinofestivāla tirgus. Jau iepriekš ziņots, ka filmas izplatīšanas tiesības Amerikā apvienība "Sideshow" un "Janus Films" iegādājās jau neilgi pēc filmas pirmizrādes seansa (par to rakstīja arī "Screen Daily"). Tagad kļuvis zināms, ka filma tiks izplatīta vēl vismaz divdesmit teritorijās visā pasaulē. Filma turpinās ceļu arī pa ietekmīgiem pasaules kinofestivāliem - jau jūnija vidū "Straume / Flow" piedalīsies Ansī starptautiskā animācijas filmu festivalā, bet Kannu festivāls filmai noslēgsies ar izrādīšanu Francijas galvaspilsētas Parīzes kinoteātros, kur no 29.maija līdz 4.jūnijam tiks demonstrētas konkursa "Un certain regard" filmas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Leģionārs, kapteinis, krāpnieks: ko Eduards Pāvuls spēlēja dzīvē (+VIDEO)

Jubilejas kolekcija paplašina sabiedrībai pastāvīgi pieejamo Latvijas kinovēstures krājumu portālā filmas.lv.

Kultūra Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies Jūrmalas festivāls

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Kultūra Karla Bruni apsūdzēta izmeklēšanā par Sarkozī kampaņas finansējumu no Lībijas

Bijusī Francijas pirmā lēdija Karla Bruni-Sarkozī otrdien tika apsūdzēta saistībā ar izmeklēšanu par viņas vīra Nikolā Sarkozī 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansējumu, kas bijis saņemts no Lībijas, pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

Kultūra Sofija Rotaru reaģēja uz Krievijas veikto Kijevas apšaudi

8. jūlijā ienaidnieks uzbruka vairākām Ukrainas pilsētām, un šajos uzbrukumos gāja bojā vairāk nekā 30 cilvēku, tai skaitā tika ievainoti bērni, kuri ārstējās slimnīcā "Ohmatdet".

Lasiet arī