• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nākammēnes Daugavpilī būs dziesmu svētki, aicināti visi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 18:04, 19.05.2024


"Dabas ritma noteiktais gadskārtu cikls palīdz atgriezties pie ciešākām attiecībām ar dabu.


Cilvēki Daugavpilī mīlas dziesma.

No 16. līdz 21.jūnijam Daugavpilī norisināsies 12. Starptautiskais folkloras festivāls.

Festivāla rīkotāji šogad sagatavojusi plašu programmu, iekļaujot daudzveidīgu pasākumu klāstu: notiks vairāki koncerti, būs apskatāma jāņu zāļu izstāde, varēs piedalīties foto orientēšanās spēlē "Noķer Jāņus Daugavpilī" un sarunu kluba "Papardēs" aktivitātēs, kur kopā ar dažādiem ekspertiem un meistariem būs iespēja ne tikai vairāk uzzināt par pirmskristīgo un kristīgo tradīciju mijiedarbību Jāņu dienas svinēšanā, puķu un zāļu pielietojumu tautas medicīnā, bet arī pašiem, praktiski darbojoties, sagatavot ziedes no Jāņu laika augiem, sasiet sieru utt. Īpaši tiek aicināti mazākie Jāņu dienas svinētāji, jo tieši viņiem ir paredzētas nodarbības, kurās varēs iemācīties "piedzīvot Jāņus". Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Festivāla koncertos apmeklētājus priecēs folkloras kopas, tradicionālo tautas dziesmu un tautas deju grupas un kapellas no Latvijas, Lietuvas un Somijas. No Latvijas kopā ar festivāla saimniekiem, Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopu "Svātra" (vadītāja Sarmīte Teivāne), būs arī grupa "A.I.I.Z." (Andris Grunte - kontrabass, Indriķis Veitners - saksofons, klarnete, Ilze Grunte - ģitāras, arfa, mandolīna, čarango u.c. un Zane Šmite - balss, vargāns), folkloras kopa "Grodi", Krustpils kultūras centra tradicionālās mūzikas grupa "Krāce", Rēzeknes novada Kultūras un Tūrisma pārvaldes kadriļu deju grupa "Lūznovys kadriļs", Patjanko ģimenes kapella, Bebrenes kultūras nama folkloras kopa "Ritam", Preiļu novada kultūras centra folkloras kopa "Rūtoj" un tautas mūzikas grupa "Teikas Muzikanti". Lietuvu pārstāvēs Baltkrievu tradicionālo tautasdziesmu grupa "Belarician miracle" ("Baltkrievu brīnums"), instrumentālās tautas mūzikas grupa "Ratilai" un folkloras kopa "Siaudela", savukārt no Somijas ieradīsies tautas deju grupa "Kuhmon Keiketys Ry".

Festivāla organizatori aicina: "Dabas ritma noteiktais gadskārtu cikls palīdz atgriezties pie ciešākām attiecībām ar dabu un ieraudzīt, cik ļoti mēs esam saistīti gan ar Saules ciklu, gan viens ar otru. Šogad festivāls ir pašā Jāņu laiciņā, tāpēc godināsim Jāņus kā vienu no Latvijas Kultūras kanona vērtībām, mācīsimies paši un mācīsim bērniem piedzīvot "Jāņus", dalīsimies ar savu Jāņu pieredzi, iezīmēsim astronomiskās vasaras sākumu, pušķosim un pušķosimies, dziedāsim, dancosim, prieku sev un citiem vairosim."

Festivālu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes "Vienības nams" Latviešu un latgaliešu kultūras centrs sadarbībā ar biedrību "Iniciatīvu un kompetenču atbalsta centrs", nodrošinot Daugavpils iesaisti Eiropas kultūras ceļā "Singing Heritage Route".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Jaunā kultūras ministre gatava pārskatīt arī līdzšinējo ministrijas budžetu

Jaunā kultūras ministre Agnese Lāce (P) ir gatava pārskatīt arī līdzšinējo Kultūras ministrijas (KM) budžetu.

Kultūra Miris aktieris Donalds Sazerlends

88 gadu vecumā miris aktieris Donalds Saterlends, kura ilgā karjera aptvēra tādas filmas kā "Netīrais ducis" un "Bada spēles", ceturtdien paziņoja viņa dēls.

Kultūra Rīt Bolderājā darbu sāks atjaunota bibliotēka

lasītājus gaida ap 14 tūkstošu liels grāmatu un citu informācijas resursu krājums.

Lasiet arī

Sabiedrība Policija brīdina! Dziesmu svētku norises vietās aizliegs lidināt dronus

Līdz 10.jūlijam Dziesmu un deju svētku norises laikā līdztekus citiem sabiedriskās kārtības un drošības pasākumiem pastiprināta kontrole tiks vērsta arī dronu lidināšanai, kas pasākuma norises vietās ir aizliegta, informēja Valsts policijā (VP).

Veselība Farmaceite: 10 padomi dziedātāju un dejotāju aptieciņai

Viens no šīs vasaras skaistākajiem un gaidītākajiem pasākumiem ir Vispārējie Latvijas Dziesmu un Deju svētki. Lai svētki sagādātu tikai pozitīvas emocijas un nelielas veselības problēmas nepārsteigtu nesagatavotus, ikvienam svētku dalībniekam ieteicams pārskatīt savas aptieciņas saturu. Ko ņemt vērā un kādus līdzekļus noteikti vajadzētu iekļaut savā svētku aptieciņā, konsultēja farmaceite Dace Persa.

Kultūra Apskatāma ekspozīcija Dziesmusvētku telpa

Mežaparka Lielās estrādes jeb Sidraba birzs Ziemeļrietumu spārnā šodien atklāta Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ekspozīcija "Dziesmusvētku telpa", informēja RMM pārstāve Ilona Matvejeva.

Sabiedrība Tracis ap Dziesmu svētku biļetēm: Pārskaitušies arī daudzi koristi

Lai arī uz Dziesmu svētku koru lielkoncertu "Tīrums. Dziesmas ceļš" šovakar biļetes vēl bija pieejamas, lētāko biļešu par 50 eiro neesamība radījusi vairāku koru kolektīvu neapmierinātību, piektdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".