Biedrībā norāda, ka patlaban turpinās interjera detalizēta izstrāde un drīzumā sāksies nākamais projekta etaps - nama pamatu nostiprināšanas jeb pāļu ierīkošanas darbi.
Demontāža aptvēra plašu darbu kopumu - demontētas lustras, vēsturiskās krāsnis, parkets, logi, durvis un citi interjera elementi, kas nodoti restaurācijai un atgriezīsies ēkā pēc pārbūves. Tāpat nojauktas starpsienas, kā arī demontēta līdzšinējā siltumtrase un ierīkota pagaidu siltumtrase, lai blakus esošās ēkas būvdarbu laikā nepaliktu bez siltumapgādes, norāda RRVB pārstāvji.
Biedrībā atzīmē, ka būtiska projekta daļa ir detalizācija un interjera izstrāde, papildinot, ka patlaban notiek darbs arī pie Vāgnera teātra bibliotēkas izveides, kura ieņems centrālo telpu Vāgnera ielas fasādē, un piecu metru augstās zāles sienas aizņems grāmatu plaukti līdz griestiem.
Nākamais darbu posms sāksies ar ēkas pamatu nostiprināšanu un pagrabstāva izbūvi. Plānots, ka būvdarbi ilgs trīs gadus un Rīgas Vāgnera teātri atklās 2027.gada rudenī.
RRVB skaidro, ka, atjaunojot Vāgnera teātri, tiks panākti vairāki būtiski ieguvumi, kas ne tikai veicinās kultūras pasākumu dažādību un pieejamību Latvijas iedzīvotājiem, bet arī stiprinās Rīgas un Latvijas kā kultūras centra tēlu un saikni ar Rihardu Vāgneru, kas šajā namā divus gadus (1837-1839) bija kapelmeistars. Projekts plāno ne tikai ēkas un teātra zāles atjaunošanu, bet arī veidot meistarklases un Vāgnera muzeju.
Namā tiks realizēta Vāgnera vīzija "GesamtkunstWerk21" - inkubators visiem mākslas veidiem.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri