• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Balvu novada folkloras kopa «‎Upīte» radīja hitu «Žīguļi» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 13:44, 28.04.2024


"Apzinātas vairāk kā 200 dziesmas un šķiet, ka vēl nav redzamas beigas".


“Upīte” sākusi vērienīgu darbu – lauka pētījumu.

Balvu novada Nemateriālās kultūras mantojuma centra "Upīte" folkloras kopa "Upīte" jau vairāk kā gadu iesaistījusies vērienīgā darbā - "Upītes kultūrtelpā" un tās apkārtnē veicot lauka pētījumus, apzinot, ierakstot un mācoties kolhoza laikos dziedātās dziesmas.

Aprīlī kopa dāvina jaunu dziesmu - "Žīguļi", kura pavasara atmošanās laikā ir kā nomierinoša, meditatīva, sevis izzinoša un stiprinoša melodija.

Jau vairāk kā gadu folkloras kopa "Upīte" apzina un atjauno "Upītes kultūrtelpā" un tās apkārtnē kolhoza laikos dziedātās dziesmas. Savāktas jau vairāk kā 200 dziesmas no kurām katra mēneša 21. datumā tiek publicēta jauna dziesma, kā arī tās videoversija. Aprīlī, kad pavasarī sāk viss mosties, folkloras kopa "Upīte" izvēlējās dāvināt meditatīvu, nomierinošu, sevis izzinošu un stiprinošu dziesmu "Žīguļi".

Folkloras kopas vadītājs Andris Slišāns stāsta: "Kad kopas dalībniece un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas studente Kate Slišāne pirms gada uzsāka izzināt kolhoza laikos dziedātās dziesmas, šķita, ka tas būs neliels darbs ar kādām 10 līdz 20 dziesmām, bet tagad, kad pagājis gads redzu, ka šīs pētījums ir tik vērienīgs, jau apzinātas vairāk kā 200 dziesmas un šķiet, ka vēl nav redzamas beigas. Esmu priecīgs, jo arī nesenāku laiku Nemateriālās kultūras mantojums ir jāpēta, jādokumentē un jānodot nākošajām paaudzēm."

Folkloras kopa "Upīte" dibināta 2002.gadā uz Upītes bērnu folkloras kopas pamata, kura savukārt dibināta 1980.gadā. Līdz šim FKUpīte ir izdevusi jau četrus albūmus, CD "Vusi ļauds breinovuos", CD/DVD "Dzīduot muoku, doncuot muoku", CD "Ryugts" un CD "Padzīdam i…". Kopa aktīvi piedalās dažādos Latvijas festivālos un kopš 2016.gada Latviju pārstāv dažādos starptautiskajos festivālos visā Eiropā - Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Itālijā, Sardīnijā, Čehijā, Rumānijā, Portugālē, Slovākijā, Francijā, Kosovā, Baltkrievijā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Leģionārs, kapteinis, krāpnieks: ko Eduards Pāvuls spēlēja dzīvē (+VIDEO)

Jubilejas kolekcija paplašina sabiedrībai pastāvīgi pieejamo Latvijas kinovēstures krājumu portālā filmas.lv.

Kultūra Ar krāšņiem koncertiem no 13. līdz 20. jūlijam norisināsies Jūrmalas festivāls

No 13. jūlija līdz 20. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais Jūrmalas festivāls, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus. Festivālā koncertēs ērģelniece Iveta Apkalna, britu džeza pianists Džulians Džozefs, vijolniece Kristīne Balanas, diriģents Olli Mustonens, Barselonas flamenko balets, vīru ansamblis ‘‘Suļiko’’ no Gruzijas, soprāns Inga Kalna, dziedātājs Jānis Šipkēvics un daudzi citi mākslinieki.

Kultūra Karla Bruni apsūdzēta izmeklēšanā par Sarkozī kampaņas finansējumu no Lībijas

Bijusī Francijas pirmā lēdija Karla Bruni-Sarkozī otrdien tika apsūdzēta saistībā ar izmeklēšanu par viņas vīra Nikolā Sarkozī 2007.gada vēlēšanu kampaņas finansējumu, kas bijis saņemts no Lībijas, pavēstīja ziņu avots tiesu aprindās.

Kultūra Sofija Rotaru reaģēja uz Krievijas veikto Kijevas apšaudi

8. jūlijā ienaidnieks uzbruka vairākām Ukrainas pilsētām, un šajos uzbrukumos gāja bojā vairāk nekā 30 cilvēku, tai skaitā tika ievainoti bērni, kuri ārstējās slimnīcā "Ohmatdet".

Lasiet arī