• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kastaņolā, Šveicē vēl gadu būs izstāde par Raini un Aspaziju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 07:04, 24.04.2024


Ekspozīcijā dzejnieku dzīves un darbības kontekstā iezīmēti Šveices un Latvijas sakaru būtiskākie punkti laika posmā no 1893. gada līdz mūsdienām.


Ekspozīcija “Rainis un Aspazija starp Latviju un Šveici” vēsta par Raiņa un Aspazijas politiskajā emigrācijā Kastaņolā pavadīto laiku.

Līdz pat 2025.gada maija vidum vēl aizvien var apskatīt Raiņa un Aspazijas ekspozīciju Lugānā, Kastaņolā, Šveicē, kas vēsta par dzejnieku pavadīto laiku Kastaņolā, Latvijas un Šveices sakaru būtiskākajiem punktiem, kā arī sniegts īss ieskats Latvijas vēsturē.

Ekspozīcija "Rainis un Aspazija starp Latviju un Šveici", kas ir apskatāma kopš 2018.gada, vēsta par Raiņa un Aspazijas Kastaņolā pavadīto laiku, emocionālu līdzpārdzīvojumu ļauj izjust dzejnieku vēstuļu un Raiņa atmiņu grāmatas "Kastaņola" fragmenti. Dzejnieku dzīves un darbības kontekstā iezīmēti Šveices un Latvijas sakaru būtiskākie punkti laika posmā kopš 1893.gada līdz mūsdienām, kā arī sniegts vispārējs ieskats Latvijas vēsturē. Apskatāmas Niklāva Strunkes oriģinālilustrācijas Raiņa un Aspazijas darbiem, trimdas laikā tapušo darbu izdevumi, lasāma Raiņa grāmata "Kastaņola" trīs valodās.

"Veidojot ekspozīciju, tika domāts par ļoti dažādām mērķauditorijām. Izaicinājums bija padarīt to saistošu gan vietējam šveicietim, gan ārzemju tūristam, gan arī ciemiņam no Latvijas, jo atšķiras zināšanu bagāža gan par Raini un Aspaziju, gan Latvijas vēsturi un abu valstu attiecībām," stāsta ekspozīcijas veidotāji.

Raiņa un Aspazijas muzejs Kastaņolā (Piazza C. Cattaneo 1, Lugānā) apmeklētājus gaida piecas dienas nedēļā no pirmdienas līdz piektdienai no plkst.8.30 līdz 16.30. Ieeja bez maksas.

Ekspozīciju veidoja dizaina birojs "H2E" un satura autori - Vita Matīsa, Gundega Grīnuma, Jānis Šiliņš -, sadarbojoties Memoriālo muzeju apvienībai un Lugānas vēstures arhīvam.

2018.gadā uz pieciem gadiem tika noslēgta vienošanās ar Lugānas pilsētu par Raiņa un Aspazijas ekspozīciju Lugānas Vēstures arhīva telpās. Vienošanās tika pagarināta vēl par diviem gadiem - līdz 2025.gada maijam.

Ekspozīcija izveidota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu, to uztur Lugānas pilsētas pašvaldība.


Ekspozīcija veidota tā, lai būtu saistoša dažādām mērķauditorijām ar atšķirīgu zināšanu bagāžu par Raini un Aspaziju.
Ekspozīcija veidota tā, lai būtu saistoša dažādām mērķauditorijām ar atšķirīgu zināšanu bagāžu par Raini un Aspaziju.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Apburošā dziedātāja Ģertrūde Rūta uzņēma hitu ar «‎vintage» Lada auto (+VIDEO)

"Dziesmas laikā tik tiešām arī paspēju iziet cauri attiecību līkločiem".

Kultūra Opra Vinfrija tika ievietota slimnīcā. Kas notika?

Televīzijas vadītājai bija problēmas ar vēderu, un ārstiem viņa bija jāpieliek pie sistēmas. Šī iemesla dēļ viņa nevarēja piedalīties grāmatu kluba pārraidē.

Kultūra Kevins Speisijs atzina, ka atrodas uz bankrota sliekšņa

Pēc apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos viena no Holivudas veiksmīgākajiem aktieriem karjera piedzīvoja lejupslīdi.

Lasiet arī