• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nākamnedēļ tiks atklāts Kurzemes lielākais mūzikas festivāls (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 08:50, 20.04.2024


Tiks atskaņoti skaņdarbi, kas tiks telpiskoti ap klausītājiem izvietotā 8 skaļruņu akustiskā sistēmā.


Tā ietvaros notiks radošās darbnīcas, seminārs, diskusijas, meistarklases kā arī radošo darbnīcu rezultātu prezentācijas un audiovizuālu performanču vakari.

No 23. līdz 27.aprīlim Liepājā norisināsies starptautiskais skaņai, mākslai un eksperimentiem veltītais festivāls "Skaņas dienas". Festivālā norisināsies darbnīcas un lekcijas, kuras pievērš uzmanību skaņu mākslas, audiovizuālās kultūras un dizaina praksēm, RTU Liepājas akadēmijas Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab), kā arī koncerti, performances un seminārs vairākās kultūras norises vietās Liepājā. Festivāls "Skaņas dienas" notiks jau 11.gadu, kopā pulcējot atpazīstamus un jaunus māksliniekus, studentus un skaņas entuziastus, veidojot sastapšanās punktu dažādām mākslu praksēm.

25.aprīļa vakarā "Skaņas dienu" ietvaros aicinām apmeklēt koncertu "Laika spēle. Kanādas un latvijas elektroakustiskā mūzika" koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē. Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi, kas tiks telpiskoti ap klausītājiem izvietotā 8 skaļruņu akustiskā sistēmā. Koncerta pirmajā daļā tiks atskaņoti konkursa "JTTP - Jeu de Temps / Times Play" uzvarētāju un tematisko balvu ieguvēju skaņdarbi. Konkursu jau 24. reizi rīkoja Kanādas Elektroakustiskās Savienība (Canadian Electroacoustic Community (CEC)) un tas veltīts jaunajai elektroakustiskajai mūzikai Kanādā. Koncertā būs klātesoši CEC pārstāvji un vairāki komponisti, kuri iepazīstinās ar elektroaktustiskās mūzikas kultūru Kanādā. Savukārt koncerta otrajā daļā tiks atskaņota Latvijas komponistu skaņdarbu programma, kuru veidos imersīvās skaņas un zinātnes festivāla SWRL.SPACE mākslinieciskais vadītājs Voldemārs Johansons. Otrās daļas programmā Voldemāra Johansona, Platona Buravicka, Annas Fišeres, Agitas Reķes un citu skaņdarbi.

26.aprīlī kultūrvietā "Kursas putni" notiks seminārs, kurā savu darbību prezentēs dažādi mākslinieki un radošo industriju pārstāvji, kā arī diskusija par festivālā pētītajām tēmām. Vakara turpinājumā notiks atvērtā performanču programma, kurā uzstāsies jaunie eksperimentālās un elektroniskās mūzikas mākslinieki.

"Skaņas dienu" nedēļas noslēgums tiks atzīmēts 27.aprīļa vakarā Liepājā, klubā "Kursa". Vakars tiks iesākts ar radošo darbnīcu rezultātu prezentācijām - notiks performances, demonstrācijas un citas mākslinieciskas pieredzes.

Pasākuma turpinājumā notiks daudzveidīga un eksperimentāla audiovizuālu performanču programma. Būs iespēja dzirdēt ambientās, trokšņu mūzikas un citu žanru priekšnesumus, kuros eksperimentēts ar dažādiem analogiem, digitāliem un mākslinieku pašu izstrādātiem sintezatoriem, klasiskiem akustiskiem instrumentiem, lauka ierakstiem un netradicionālām komponēšanas metodēm. Uzstāsies Christian Faubel (DE), Lise-Lotte Norelius (SE), Marko Timlin (DE/FI), Shawn Pinchbeck (CA/EE), Julie Delisle (CA), Paula Vītola un Alvis Grigaļūns (LV), Spāre Vītola un Marta Ansone (LV), Vanckars (LV). Vakars noslēgsies ar elektroniskās deju mūzikas programmu, kurā uzstāsies DJ Sairam (LV), Deelis(LV), Unauthorized (LV).

Festivālu organizē biedrība "ASTE. Art, Science, Technology, Education, biedrība "E-Lab, elektroniskās mākslas un mediju centrs" un RTU Liepāja Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab). Skaņas dienas norisinās pateicoties Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" un Valsts Kultūrkapitālfonda finansiālajam atbalstam. Festivāla noslēguma programmas tehnisko atbalstu nodrošinās PXB.LV.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra «Brokastis ar Kantu» ielūdz jūs filozofijas pasaulē (+VIDEO)

Pasākums ir viens no notikumiem ciklā "Latviešu grāmatai 500".

Kultūra Dzintaru koncertzāles direktors: Daudzi tūristi baidās braukt uz Latviju

Daudzi tūristi pašlaik baidās braukt uz Latviju, jo valsts atrodas tuvu dramatiskajiem notikumiem Ukrainā, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Kultūra Dabas muzejā būs skatāma kaktusu izstāde

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 29.maija līdz 2.jūnijam būs aplūkojama izstāde "Kaktusi un citi sukulenti 2024", kas tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.

Lasiet arī