• Nils,
  • Viktors
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Starptautiskajam festivālam patika seriāls «Padomju džinsi» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 07:06, 25.03.2024


"Esam atlasīti starp 12 pasaules labākajiem".


Uzņēmīgi jaunieši psihiatriskajā slimnīcā atraduši veidu, kā šūt džinsus.

Notika seriāla "Padomju džinsi" pirmizrāde lielākajā seriālu izrādīšanas notikumā Eiropā - starptautiskajā festivālā "Series Mania", sekcijā "International Panorama", kur tas izvēlēts kā viens no 12 dalībniekiem.

Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētais seriāls "Padomju džinsi", kura scenārija autori ir Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova un Valdemars Kalinovskis, turpina ceļu ne tikai pie Latvijas skatītājiem (šajā nedēļā skatītājiem ir iespēja noskatīties seriāla 3., 4. un 5. sēriju). Tas kā pirmais no Latvijas seriāliem ir iekļuvis starptautiskā festivāla "Series Mania" sekcijā "International Panorama".

"Esam atlasīti starp 12 pasaules labākajiem, mēs sacenšamies un tas mums dod lielisku atsperšanās punktu nākotnē. Mūsu tikšana tik tālu jau pierāda, ka latvieši var radīt kvalitatīvu stāstu un iznest to pasaulē. Mēs esam to varējuši izdarīt tikai visi kopā, sadarbojoties ar mūsu līdzfinansētājiem Latvijā - Nacionālo Kino centru, Go3, TV3, kā arī mūsu ģenerālsponsoru veikalu tīklu DEPO un mūsu distributoru "Beta Film", kas veiks seriāla pārdošanu. Mēs redzam labu sinerģiju šo dažādo nozaru līderu spēlētāju sadarbībā, lai radītu ne tikai "Padomju džinsu" otro sezonu, bet arī citus projektus, kas startētu globālā mērogā," iespaidos dalās seriāla producente Aija Bērziņa.

"Festivāls ļaus "Padomju džinsiem" sasniegt plašāku auditoriju un, jo plašāks skatītāju loks to noskatīsies, jo veidosies dziļāka izpratne par mūsu Eiropas daļu un par to, no kāda ļaunuma mēs esam atbrīvojušies. Tas, ka esam nonākuši "Series Mania", pierāda mūsu kino profesionāļu augsto raudzi un spēju konkurēt pasaules līmenī. Es ceru, ka ar šo tikai aizsākas jauna vēsma Latvijas kvalitatīvo seriālu dzīvē ārpus mūsu robežām. Jebkurš kino darbs ir kopdarbs, un "Padomju džinsu" veidošanā iesaistīti vairāk nekā 100 cilvēki, pateicoties katram iesaistītajam, mēs šodien esam šeit un nesam Latvijas vārdu pasaulē," stāsta seriāla režisors Juris Kursietis.

"Seriāla svarīgākā atziņa ir tā, ka mums vienmēr ir cerība. Rietumi ne tuvu nepiedzīvoja to, kas notika Baltijas valstīs Padomju okupācijas laikā. Mūsdienu jaunajai paaudzei var būt sarežģīti uztvert vēsturi no drukātas literatūras, jo informācijas apjoms ir ļoti liels. Tagad jaunieši dzīvo daudz straujākā informācijas telpā. Tādējādi mēs riskējam, ka jaunā paaudze nezinās šo vēsturi un nespēs pazīt ļaunumu.

Seriāla formāts sniedz informāciju jauniešiem daudz saprotamākā veidā. Šai laikā, kad apkārt viss jūk un brūk, ir ļoti svarīgi atšķirt labo no ļaunā. Šis ir stāsts par "skaidra prāta" saglabāšanu, kas mūsdienu jauniešiem ir ārkārtīgi būtiski. Tāpēc ir svarīgi redzēt šo seriālu, lai katrs zinātu, ka pastāvēja tādas struktūras, kas mēģināja iznīcināt cilvēku. Festivāls pierāda, ka seriāls darbojas - tikko filmu noskatījās vairāk nekā četrsimt cilvēki no dažādām vidēm. Viņus tas interesēja, jo iepriekš viņiem nav bijusi saskarsme ar ko līdzīgu. Tagad viņi par komunismu un Padomju Savienību zinās vairāk. Man ir prieks, ka mūsu stāsts rezonē ar skatītāju ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Mēs taču visi ceram, ka lietas pasaulē mainīsies uz labo pusi," stāsta režisors Staņislavs Tokalovs.

"Manuprāt "Padomju džinsu" galvenais vēstījums ir, ka vienmēr pastāv cerība. Lai arī kādā tumsā mēs būtu, atradīsies kāda plaisa, pa kuru iespīdēt gaismai. Septiņdesmito gadu nogale bija ļoti politiski smacīgs laiks, un ideja par neatkarīgu valsti vēl šķita neiespējama. Taču mūsu varoņi ticēja, un šāda pārliecība tumšajos brīžos ir pati svarīgākā. Ieilgušais karš Ukrainā pierāda Rietumu nespēju apjēgt mūsdienu Eiropu apdraudošo patieso ļaunumu. "Padomju džinsi" ne tikai izklaidē, bet arī ļauj ielūkoties mūsdienu Krievijas priekšgājējas - PSRS represīvajā sistēmā. Ceru, ka tas dos vēl vienu papildu impulsu Rietumiem izprast akūto nepieciešamību aktīvāk palīdzēt Ukrainai un atbrīvot tās okupētās teritorijas," stāsta Juris Kursietis.

Seriāls "Padomju džinsi" ir traģikomisks stāsts par brīvdomātājiem un konformistiem, par attiecībām un izvēlēm, par robežu un pasaules atvēršanos. Un par biksēm, kas izmainīja pasauli! Septiņdesmito gadu izskaņā - laikā, kad visā PSRS ir izvērsta pati sīvākā propaganda pret rietumu kultūru - kādā Latvijas psihiatriskajā slimnīcā kvēls rokmūzikas fans ir izveidojis veiksmīgu un nelegālu pagrīdes džinsu ražotni.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Siliņa patīkami pārsteigta par Lāces spēju izprast un sadzirdēt

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) ir patīkami pārsteigta par kultūras ministra amata kandidātes Agneses Lāces (P) spēju izprast un sadzirdēt kultūras nozares aktuālās vajadzības.

Kultūra Negadījums noticis ar dziedātāju Svetlanu Lobodu (+VIDEO)

Dziedātāja Svetlana Loboda guvusi savainojumu videoklipa filmēšanas laikā, rezultātā salaužot roku.

Kultūra Uzvaras parkā Rīgā notiks ielīgošanas pasākums

Šodien Rīgā, Uzvaras parkā, no plkst.17.30 līdz plkst.20 Rīgas folkloras kopas aicinās uz ielīgošanas pasākumu "Jāņa sēta", aģentūru LETA informēja galvaspilsētas pašvaldībā.

Kultūra Krievijā nodokļu dienests izrakstīja rēķinu nelaiķei Anastasijai Zavorotņukai

Krievu aktrise Anastasija Zavorotņuka, kas bija pazīstama ar savu lomu filmā “Mana mīļā aukle”, piecus gadus cīnījās ar smadzeņu vēzi. Pēc diagnozes noteikšanas viņa pārtrauca filmēties un pazuda no sabiedrības redzesloka.

Lasiet arī

Kultūra Raidījums: Apdraudēta ārvalstu kino uzņemšana Latvijā

Finanšu ministrijas (FM) vēlme mainīt nosacījumus ārvalstu kino uzņemšanas atbalsta sistēmai Latvijā apdraud jau uzsāktus projektus un var novest līdz sistēmas sabrukumam, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Kultūra Pirmizrādi Latvijā piedzīvos režisora Sīmaņa filma «Marijas klusums»

Kinoteātros visā Latvijā no ceturtdienas sāks demonstrēt jauno filmu studijā "Mistrus Media" veidoto režisora Dāvja Sīmaņa filmu "Marijas klusums", kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja 74.Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā un saņēmusi Ekumēniskās žūrijas balvu, aģentūru LETA informēja producents Gints Grūbe.

Kultūra Filma «Kaprači»: viņi gatavo mūža mājas mums visiem (+VIDEO)

Režisors un operators Ivars Zviedris ir viens no pēdējā laika titulētākajiem dokumentālā kino autoriem.