• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Liepājas muzejs savu simtgadi atzīmē ar izcilu mākslas meistaru izstādi (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 10:10, 23.03.2024


Eksponētajās gleznās otas triepieni atklāj ainavisko Latviju, jo īpaši Kurzemi.


Edgars Iltners (1925–1983), “Dzintara meklētāji” (1959), audekls, eļļa, 170 x 165 cm.

Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 lielajā izstāžu zālē atklāta Liepājas muzeja simtgadei veltītu izstādi "Ieskats", kurā skatāmas gleznas no Liepājas muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas. Izstāde sniedz ieskatu Liepājas un tās apkārtnes bagātīgajā vizuālās mākslas mantojumā.

Ekspozīciju "Ieskats" veido ap 70 darbi - gleznas un grafikas, ko radījuši Latvijā un pasaulē atzīti mākslinieki. Starp tiem - Vilhelms Purvītis, Janis Rozentāls, Johans Valters, Ludolfs Liberts, Maksimilians Mitrēvics, Ansis Cīrulis, Jēkabs Bīne, Voldemārs Irbe, Konrāds Ubāns, Hermanis Aplociņš, Augusts Annuss, Jānis Gailis, Skaidrīte Elksnīte, Aldis Kļaviņš u.c.

Eksponētajās gleznās otas triepieni atklāj ainavisko Latviju, jo īpaši Kurzemi, kur rāmās meža ainas, klusās dabas, gleznainās pludmales un lauku ikdienas ritējumu gada griezumā papildina pilsētas kņadas šarms, skatienam atklājot rosību ielās, kanālmalā un ražotnēs. Starp darbiem ir arī vairāki portreti, kuros nolasāma gan sievietes formas grācija kā aktā, tā arī ikdienas gaitās, gan dzīves rūdījums kungu vaibstos.

Vecākais no eksponētajiem mākslas darbiem ir vācbaltiešu mākslinieka un animālista Johana Heinriha Baumaņa (1753-1832) darbs "Ērglis", kas datējams ap 18. gs. beigām-19. gs. sākumu.

Liepājas muzeja krājumā ir vairāk nekā 130 000 priekšmetu, no tiem nepilni 5000 vienību - gleznas, skices, grafikas un tēlniecības darbi - veido muzeja mākslas kolekciju, kas ir viena no lielākajām kolekcijām Liepājas muzejā.

Kolekcijas pirmsākumi sakrīt ar muzeja dibināšanu 1924.gada 30.novembrī, kad, apvienojot zem viena jumta četru biedrību krājumus: Kurzemes muzeja biedrības, vācu Liepājas senatnes pētīšanas biedrības, Liepājas latviešu mākslas veicināšanas biedrības un Skolotāju arodbiedrības, izveidojās Liepājas vēstures un mākslas muzejs. Visa muzeja pastāvēšanas laikā mākslas kolekcija ir mērķtiecīgi tikusi papildināta.

Jau ziņots, ka 2024.gads aizrit simtgades zīmē - šī gada 30.novembrī Liepājas muzejs atzīmēs 100 gadu jubileju. Pieminot muzeja simtgadi, Liepājas muzeja jubilejas gadā būs skatāmas vairākas izstādes, tostarp gleznas no Liepājas muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas. Savukārt novembrī paredzēta vēl viena muzeja kolekcijas izstāde, kurā būs aplūkojami zeltkaļu un sudrabkaļu izstrādājumi.

Izstāde no Liepājas muzeja mākslas kolekcijas "Ieskats" Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs aplūkojama līdz 2024.gada 5.maijam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra «Brokastis ar Kantu» ielūdz jūs filozofijas pasaulē (+VIDEO)

Pasākums ir viens no notikumiem ciklā "Latviešu grāmatai 500".

Kultūra Dzintaru koncertzāles direktors: Daudzi tūristi baidās braukt uz Latviju

Daudzi tūristi pašlaik baidās braukt uz Latviju, jo valsts atrodas tuvu dramatiskajiem notikumiem Ukrainā, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Kultūra Dabas muzejā būs skatāma kaktusu izstāde

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 29.maija līdz 2.jūnijam būs aplūkojama izstāde "Kaktusi un citi sukulenti 2024", kas tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību.

Lasiet arī

Ekonomika Vasarā airBaltic nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju. Cik maksā lidojums?

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" šogad jūlijā un augustā nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, liecina informācija "airBaltic" mājaslapā.

Kultūra Hoijeres namā Liepājā ceps maizi un spēlēs tautasdziesmas (+VIDEO)

Šeit atjaunots dzīvoklis ar vēsturisko tapešu apdari uz sienām un telpu plānojumu.

Kultūra Nākamnedēļ tiks atklāts Kurzemes lielākais mūzikas festivāls (+VIDEO)

Tiks atskaņoti skaņdarbi, kas tiks telpiskoti ap klausītājiem izvietotā 8 skaļruņu akustiskā sistēmā.

Ekonomika «Liepājas enerģijas» apgrozījums gada laikā pieauga par 330 000 eiro (+VIDEO)

Tika atklāta uzņēmuma jaunākā 4 MW šķeldas katlumāja.