• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nacionālajā teātrī galveno lomu atveidos seriāla zvaigzne Madara Zvīdre (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 11:43, 01.03.2024


Skatītāji dažādās formās pauduši vēlmi, lai uz teātra skatuves atgrieztos lielā klasika.


Madara ir ieguvusi bakalaura grādu Mākslā Latvijas Kultūras akadēmijā.

6. martā Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē “Heda Gablere. Atgriešanās” – Henrika Ibsena luga Edmunda Freiberga režijā.

Stāsts par sievieti, ko audzinājis tēvs, un vīrieti, kas audzis rūpīgā sieviešu uzraudzībā. Viņu laulība noslēgta pavisam nesen, bet visiem ir skaidrs, ka tā nebūs laimīga savienība. Visiem, izņemot jauno vīru, zinātnieku Jergenu Tesmani. Heda mīlestībai piešķir pašu svarīgāko lomu dzīvē, bet dzīve nepakļaujas viņas ideāliem, tāpēc sarežģītās jūtas pret pavisam citu vīrieti kļūst postošas.

Ieva Struka, direktora vietniece repertuāra un mākslinieciskās stratēģijas jautājumos, par iestudējuma tapšanu saka: ““Heda Gablere” ir viena no pasaulslavenākajām lugām, kas nodrošina sapņu piepildījumu izcilām aktrisēm, izvēlēta Latvijas Nacionālā teātra lielajai skatuvei 2024. gadā jo, pirmkārt, Nacionālā teātra skatītāji dažādās formās pauduši vēlmi, lai uz teātra skatuves atgrieztos lielā klasika – darbi, kuru domas mērogs un satura kvalitāte ir izturējuši laika pārbaudi.

Otrkārt, dažādu ārēju apstākļu dēļ teātra trupu pēdējos gados pametuši vairāki lieliski aktieri un režisori, šis darbs veltīts tam, lai vismaz daļa no viņiem atgrieztos uz Nacionālā teātra skatuves. Kā liecina titullomas tēlotājas izvēle, vispirms runa ir par harizmātisko Madaru Zviedri (agrāk pazīstama kā Madara Saldovere), bet līdzās viņai trīs ne mazāk labi un publikas mīlēti kolēģi – Jēkabs Reinis, Ģirts Liuziniks un Ivars Puga, katrs pārstāvot savu paaudzi.”

Galvenā loma šajā izrādē ir Madara Zviedre, ārštata aktrise, dzimusi 1984. gadā. Beigusi Rīgas 49. vidusskolu (2003). Ieguvusi bakalaura grādu Mākslā Latvijas Kultūras akadēmijā (2007), Pētera Krilova vadītajā aktieru kursā. Nacionālā teātra aktrise no 2007. līdz 2014. gadam. Dzīvojusi Čikāgā un atgriezusies Rīgā. 2022. gadā debitējusi kino — daudzsēriju mākslas filmā “Krimināllieta iesācējam”.

Skatuviskais šarms un aizrautīgais temperaments intelektuāla tipa aktrisei ar teicamu humora izjūtu ļāvis spoži debitēt uz Nacionālā teātra lielās skatuves kā Bertrīnai un Bellai “Smiltāju mantiniekos” (Lelde Stumbre) 2008. gadā un turpināt vadošās lomās latviešu dramaturģijā. Radošajā biogrāfijā būtiska loma ir pie pedagoga P. Krilova nospēlētā Frenija (“Lūgšana resnajai tantei”, 2011), kur atklājās aktrises dvēseles jūtīgums un vēlme uz skatuves sasniegt augstāko patiesīguma pakāpi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Kultūra Izcilajam un tautā mīlētajam Uldim Dumpim - 80! Viņu godinās teātrī

Latvijas Nacionālajā teātrī šodien plkst.19 pulcēsies teātra kolektīvs un viesi, lai godinātu aktieri Uldi Dumpi 80.gadu jubilejā.

Kultūra Seņkovs: Gribu dzīvot valstī, kur bagātāks nevar likt mašīnu pie teātra ieejas
Kā ziņots, ar izrādi "Spēlēju, dancoju" pagājušajā ceturtdienā tika atklāta Latvijas Nacionālā teātra jaunā sezona. Svinīgajā pieņemšanā izrādes režisors Elmārs Seņkovs, kurš sezonas sākumā kritiski izteicās par teātra direktora maiņu un Kultūras ministrijas rīcību, kā arī atteicās no teātra mākslinieciskā vadītāja vietas, savā uzrunā bija ļoti emocionāls, vēsta žurnāls "Privātā Dzīve".
Kultūra Nacionālajam teātrim pievienosies aktieris, Seņkova domubiedrs Matīss Budovskis

Jaunais Latvijas Nacionālā teātra direktors Māris Vītols pastāstījis, ka 7.augustā viņam notiks tikšanās ar aktieri Matīsu Budovski, kurš pievienosies teātra ansamblim. Viņam ieplānotas lomas dažādās izrādēs jau jaunajā sezonā, kuras saturisko pusi pilnībā ir veidojis teātra mākslinieciskā vadītāja amatu pametušais režisors Elmārs Seņkovs.