• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs atzīmēs 251.gadskārtu

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 15:45, 18.02.2024


Februāra beigās Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs (RVKM) ar ekskursijām un tematiskajām nodarbībām atzīmēs 251.gadskārtu.


Foto: LETA

Paredzēts, ka 22.februārī ieeja muzejā un piedāvātajās ekskursijās būs bez maksas, savukārt 25.februārī programmas ekskursijas un tematiskās nodarbības bērniem un pieaugušajiem - ar ieejas biļeti muzejā.

Muzeja 251.dzimšanas dienā, 22.februārī, apmeklētāji varēs bez maksas apskatīt muzeja ekspozīciju un piedalīties ekskursijās. Plānots, ka plkst.12, 14 un 16 notiks ekskursija izstādē "Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13.gadsimta līdz mūsdienām", savukārt plkst.13 un 15 notiks ekskursija muzeja ekspozīcijā.

RVKM 25.februārī piedāvās bērniem un pieaugušajiem piedalīties gan ekskursijās, gan tematiskajās nodarbībās. Plkst.11 notiks ekskursija muzeja ekspozīcijā, plkst.12 - notiks Ģimenes dienas tematiskā nodarbība bērniem kopā ar pieaugušajiem "Pirmie soļi pirmajā Latvijas muzejā".

Tāpat 25.februārī plkst.13 notiks tematiskā nodarbība visām paaudzēm "Kuģniecība Latvijā: no liellaivas līdz buriniekam", plkst.14 iecerēta Ģimenes dienas tematiskā nodarbība bērniem kopā ar pieaugušajiem "Rīdzinieku sadzīve viduslaikos".

Paredzēts, ka plkst.15 noritēs tematiskā nodarbība visām paaudzēm "Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos", savukārt plkst.16 notiks ekskursija izstādē "Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13.gadsimta līdz mūsdienām".

RVKM, Baltijas valstīs vecākais un viens no Eiropā senākajiem publikai atvērtajiem muzejiem, šogad atzīmē 251.gadskārtu. Muzeja sākums ir Rīgas rātes 1773.gada 22.februārī pieņemtais lēmums - dibināt publisko muzeju un nosaukt to par Himzela muzeju - "Himselsches Museum".

Lēmuma pamatā bija Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela novēlējums nodot sabiedrības apskatei un izglītošanai privāto dabas un mākslas priekšmetu kolekciju. Gadu desmitu un simtu laikā muzeja nosaukums vairākkārt mainīts, kopš 1964.gada muzejam ir pašreizējais nosaukums.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Kultūra Muzeju nozares attīstībai valsts atbalstā sadala 200 000 eiro

Muzeju nozares attīstības programmā Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) sadalījis 200 000 eiro, aģentūru LETA informēja VKKF pārstāve Ilona Skuja.

Kriminālziņas Naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums

Naktī Latvijas Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums, apstiprināja muzeja vadītāja Solvita Vība.

Kultūra No Anatomijas muzeja kolekcijas veidos jaunus mākslas darbus

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Anatomijas muzejā šopavasar rezidē māksliniece Laimdota Malle, pētot muzeja kolekciju un veidojot jaunus mākslas darbus, kurus muzejā paredzēts izstādīt šī gada nogalē, informēja RSU pārstāvji.

Interesanti fakti Advokāts turpina tiesāties ar Okupācijas muzeju par piecu eiro atmaksu

Rīgas apgabaltiesa 17.septembrī plkst.10 plāno sākt skatīt advokāta Renāra Brieža prasību pret Okupācijas muzeju par ekspozīcijas saturu un piecu eiro atmaksu, ko viņš iztērējis par ieejas biļeti, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.