• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Melngalvju nams pārspēja popularitātes rekordu pirms Covid laikiem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 11:10, 03.02.2024


Audio gids top 7 apmeklētāju valodās un būs sagatavots, sākoties vasaras sezonai.


rvien vairāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas apmeklēt Melngalvju namu.

Melngalvju nama apmeklētāju skaits un ieņēmumi pērn pārsniedz pirmspandēmijas laika rekordus, - liecina apkopotie 2023.gada darbības rezultāti. Apmeklētāju skaits pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2019.gadu, kas bija viens no rekorgadiem tūrismā, palielinājies par 12% (līdz 95 600), bet kopējie ieņēmumi pieauguši par 31% (līdz 785 000 EUR). Melngalvju nams kļūst par arvien iecienītāku apmeklējuma un pasākumu norises vietu starp ārvalstu viesiem un arī Latvijas iedzīvotājiem.

Analizējot apmeklētāju 2023.gada statistiku, vairāk nekā 88% apmeklētāju ir ārzemju tūristi. Melngalvju nams arvien ir viens no ārvalstu tūristu visiecienītākajiem apskates objektiem Rīgā. No ārzemniekiem visvairāk Melngalvju namu apmeklēja tūristi no piecām valstīm - Somijas (10%), Lielbritānijas (9%), Vācijas (9%), Polijas (7%) un Lietuvas (6%). Bet starp ārzemju viesiem ir arī tādu tālu valstu kā Tuvalu, Zālamana salu, Taizemes, Urugvajas, Surinamas, Singapūras, Salvadoras, Nigērijas, Kuka salas, Kotividuāras, Kenijas, Jamaikas un Gvatemalas pārstāvji.

Tāpat pēc pandēmijas perioda, 2023.gadā, novērojama ļoti aktīva saviesīgo pasākumu dzīves atdzimšana, - Melngalvju namam atkal kļūstot par vienu no pieprasītākajām svinību norises vietām Rīgā. Pērn kā svētku vietu Melngalvju namu izraudzījās gan uzņēmumi korporatīvajām svinībām, gan dažādas organizācijas svinīgām apbalvošanas ceremonijām un konferencēm.

Arvien vairāk arī Latvijas iedzīvotāji izvēlas apmeklēt Melngalvju namu, visbiežāk to darot gida pavadībā. Iecienīta ir dalība ikmēneša atvērtajās grupās "Ekskursiju svētdiena" un "Senioru trešdiena". "Ekskursiju svētdienu" popularitāte pieņemas spēkā, dažu svētdienu tiek nokomplektētas pat trīs ekskursantu grupas. Pērn svētdienās kopā Melngalvju namu apmeklējusi 51 ekskursantu grupa, kopā pulcējot vairāk nekā 1200 viesu, un ekskursijas notikušas trijās valodās. Arī kopš 2023.gada marta reizi mēnesī organizētās "Senioru trešdienas" top arvien vairāk iecienītas vecāko paaudžu vidū. Seniori no dažādiem novadiem ierodas pat veseliem kolektīviem, rezervējot individuālas ekskursijas sev vēlamā laikā.

Savukārt dzimšanas dienās vai uzņēmuma svētkos apmeklētāji visbiežāk izvēlas "Melnā Mora ceļojumu", kas ir leģendām apvīta un piedzīvojumiem bagāta ekskursija ar aktivitātēm, kas iepazīstina ar dzīvi Melngalvju namā pirms vairākiem gadsimtiem.

Melngalvju nams jau piecus gadus aktīvi sadarbojas arī ar kultūrizglītības programmu "Latvijas skolas soma", nodrošinot iespēju skolēniem iepazīt Melngalvju nama un Rīgas vēsturi. 2023.gadā Melngalvju namu apmeklēja gandrīz 5000 skolēnu no visas Latvijas (aizvadītajos piecos gados kopā - vairāk nekā 23 000).

"Svinot šogad Melngalvju nama uzcelšanas 690.gadadienu un atjaunotā nama 25 gadu jubileju, gatavojam vairākus jaunus piedāvājumus un pārsteigumus viesiem. Lai vairotu izziņas bagātību un uzlabotu nama apmeklētāju lietotāju pieredzi, veidojam audio gidu, kas būs kā dāvana namam jubilejā no Melngalvju nama komandas. Audio gids top septiņās vispopulārākajās nama apmeklētāju valodās (latviešu, lietuviešu, igauņu, somu, poļu, angļu un vācu valodās) un būs sagatavots, sākoties vasaras sezonai. Tā ceram viesus iepriecināt ar iespēju saistošu informāciju par namu dzirdēt savā valodā," informē Melngalvju nama vadītāja Linda Lūkina-Kalda.

Melngalvju nams ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no plkst.10.00 līdz 17.00, un tas piedāvā daudzveidīgas ekskursijas un aktivitātes, kā arī vietu pasākumu un svinību rīkošanai. Melngalvju nama apmeklējums ir laba iespēja iepazīt Latvijas kultūrvēsturiskās bagātības un saturīgi pavadīt laiku.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Nacionālajā teātrī galveno lomu atveidos seriāla zvaigzne Madara Zvīdre (+VIDEO)

Skatītāji dažādās formās pauduši vēlmi, lai uz teātra skatuves atgrieztos lielā klasika.

Kultūra Rīgā notiks komponista Kulakova piemiņai veltīts koncerts

"Arēnā Rīga" 14.maijā plkst.19 notiks mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas "Pērkons" dibinātāja Jura Kulakova piemiņai veltīts koncerts "Sirds kā pērkondārds".

Kultūra Vilks atstās Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora amatu

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora amatu, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Lasiet arī

Kultūra Īsta latvieša dzīve: Emīls Pudelis atgriezās ar socitīklu starpniecību

Parasta cilvēka dienasgrāmatas ieraksti 20. gadsimtā ir kļuvuši par mūsdienu kultūras fenomenu.

Kultūra IZM nav skaidra redzējuma par pētnieku skaitu vēstures nozarē

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) nav atsevišķa plāna attiecībā uz to, kāds pētnieku skaits būtu nepieciešams vēstures nozarē, aģentūrai LETA atklāja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts Edvards Francis Kuks, piebilstot, ka šādus mērķus nav plānots izstrādāt nevienai zinātnes apakšnozarei.

Interesanti fakti Pirms 80 gadiem Teherānā Rūzvelts un Čērčils atdeva Baltiju Staļinam (+VIDEO)

Par Baltijas valstu pievienošanu PSRS rīkojams plebiscīts (tautas nobalsošana) nenoteiktā nākotnē, bet ne starptautiskā kontrolē, tā nolēma sabiedroto vadītāji.

Interesanti fakti Valmieras skatītāji redzēs izrādi par slaveno novadnieku Jāni Daliņu (+VIDEO)

Viņš bija ne vien izcils sportists, bet arī priekšzīmīgs zemnieks, Ulmanim apdāvināts.