• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Muzejā atcerēsies latviešu rokmūzikai izcilos 1970. gadus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 14:52, 25.01.2024


Iedvesmojušies no pasaules mūzikas grandiem Latvijā parādās jaunas grupas.


Grupa "Modo". 20. gs. 70. gadi. No kreisās: Vjačeslavs Mitrohins, Vladimirs Boldirevs, Boriss Bannihs, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Vladislavs Juhņevičs, Pārsla Gebharde, Viktors Lapčenoks, Nora Bumbiere un Raimonds Pauls.

30.janvārī plkst.18.00 Rakstniecības un mūzikas muzejs pasākumu ciklā "Melomānu salons" kultūrtelpā "Tintnīca", Pulka ielā 8, aicina uz pasākumu "Savējie sapratīs". Pasākumā tiks rādīta filma "Septiņdesmitie. Spožums un posts", bet pirms filmas sarunu ar tās veidotāju vadīs Ieva Pitruka.

Septiņdesmitie gadi mūzikā izceļas ar jaunās paaudzes rokmūziķu parādīšanos Latvijā. Iedvesmojušies no sešdesmito gadu pasaules mūzikas grandiem, kā arī Latvijā atzinību guvušām pašmāju grupām, parādās jaunas grupas - "Menuets", "Santa", "Jolanta", "Stroncijs 90", vēlāk "Līvi", "Sīpoli", "Modo".

Izmantojot latviešu dzejnieku dzeju, top arvien vairāk orģinālkompozīcijas, kas ar zemtekstu palīdzību vēsta par mūziķiem svarīgām, nacionālām tēmām. Rokmūziķiem piemēro ierobežojumus un aizliegumus, repertuārs tiek kontrolēts un dziesmas cenzētas. Aizliedz "Liepājas dzintaru" un Mikrofona dziesmu aptauju.

Tomēr tas neaptur mūziķus rast jaunus veidus ierobežojumu apiešanai. Pašiem neapzinoties, viņi rada roka kompozīcijas, kas ar mūziku un dziesmu tekstiem ceļ latviešu pašapziņu un veicina nacionālās identitātes saglabāšanu. Filma "Septiņdesmitie. Spožums un posts" parāda laikmetu, uz kura fona turpina attīstīties latviešu nacionālā rokmūzika.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī