• Baņuta,
  • Vilija,
  • Vits,
  • Žermēna
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ārvalstīs pagājušajā gadā iznākušas 54 Latvijas autoru grāmatas

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 14:52, 17.01.2024


Ārvalstīs pagājušajā gadā iznākušas 54 Latvijas autoru grāmatas.


Foto: LETA

Pagājušā gada laikā izdoti 54 Latvijas autoru darbi kopumā 19 valstīs. Lietuviešu valodā iznākuši astoņi Latvijas literatūras darbu tulkojumi, bet seši darbi iznākuši igauņu un spāņu valodā.

Lielais darbu skaits lietuviešu valodā saistāms ar to, ka 2023.gads Lietuvā tika pasludināts par Latvijas literatūras gadu. Bērnu grāmatu autores un ilustratores Anetes Meleces darbi pagājušajā gadā iznākuši septiņās valstīs, bet Noras Ikstenas un Semjona Haņina - piecās.

No pagājušajā gadā iznākušajām grāmatām 17 ir dzejas, 19 bērnu literatūras un 15 prozas žanra darbi, kā arī ārvalstīs iznākušas trīs dzejas un prozas antoloģijas. Populārākie tulkotie darbi ir Meleces "Pazudušais miedziņš", kas tulkots piecās valodās, Ikstenas "Mātes piens", kas piedzīvojis četrus tulkojumus, savukārt Haņina dzejas krājums "Bet ne ar to" tulkots trīs valodās.

Platformas "Latvian Literature" pārstāve Rita Dementjeva pauž prieku par Francijā iznākušo Latvijas laikmetīgās prozas antoloģiju, kas Nikolā Ozano tulkojumā izdota izdevniecībā "Magellan&Cie" unn ļauj lasītājiem franču valodā iepazīties ar Jāņa Joņeva, Andras Neiburgas, Arno Jundzes, Paula Bankovska, Sabīnes Košeļevas un Svena Kuzmina darbiem. Viņa norāda, ka milzīgs darbs tika ieguldīts Lietuvas izdevniecībā "Slinktys" iznākušajā dzejas antoloģijā, kurā iekļauti kopumā vairāk nekā 40 klasiķu un mūsdienu latviešu dzejnieku darbi.

Dementjeva uzsver, ka izdodas apgūt arī jaunas teritorijas, jo Meleces "Kiosks" un Ikstenas "Mātes piens" pagājušajā gadā izdoti holandiešu valodā, kurā ilgus gadus nebija iznācis nekas no latviešu literatūras. Holandiešu literatūras žurnāla "Terras" septembrī tika publicēti arī vairāki stāstu fragmenti no Andra Kupriša stāstu krājuma "Berlīne".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Apburošā dziedātāja Ģertrūde Rūta uzņēma hitu ar «‎vintage» Lada auto (+VIDEO)

"Dziesmas laikā tik tiešām arī paspēju iziet cauri attiecību līkločiem".

Kultūra Opra Vinfrija tika ievietota slimnīcā. Kas notika?

Televīzijas vadītājai bija problēmas ar vēderu, un ārstiem viņa bija jāpieliek pie sistēmas. Šī iemesla dēļ viņa nevarēja piedalīties grāmatu kluba pārraidē.

Kultūra Kevins Speisijs atzina, ka atrodas uz bankrota sliekšņa

Pēc apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos viena no Holivudas veiksmīgākajiem aktieriem karjera piedzīvoja lejupslīdi.

Lasiet arī

Kultūra Rīgā norisināsies ikgadējais literatūras festivāls «Prozas lasījumi»

Rīgā no 3.decembra līdz 10.decembrim norisināsies ikgadējais starptautiskais literatūras festivāls "Prozas lasījumi", kurā piedalīsies vairāk nekā 60 autori.

Interesanti fakti Vācu fotogrāfe izveidojusi grāmatu par Sibīrijas trimdiniekiem

Trešdien, 27.martā, plkst.17 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Klīversalas zālē notiks vācu fotogrāfes no Nīderlandes Klaudijas Heinermanes grāmatas "Sibīrijas trimdinieki - brīvības cīnītāji" ("Siberian Exiles - Freedom Fighters") prezentācija.

Sabiedrība Vāc parakstus, lai grāmatnīcās puse grāmatu būtu latviešu vai citās ES valodās

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai grāmatnīcās vismaz puse grāmatu būtu latviešu vai citās Eiropas Savienības (ES) valodās.

Kultūra LNB atzīmēs Grāmatu draugu ķēdes desmitgadi

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 18.janvārī plkst.15, atzīmējot Grāmatu draugu ķēdes desmitgadi, norisināsies simboliska akcija, kurā LNB darbinieki aicinās bibliotēkas apmeklētājus improvizētā grāmatu ķēdē pāri ātrijam no rokas rokā nodot un svinīgi ievietot grāmatu dāvinājumus Tautas grāmatu plauktā, kas atrodas 4.stāvā.