• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas Domā ar koncertu atzīmēs ērģeļu 140.gadadienu

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 17:31, 14.01.2024


Atzīmējot 140 gadus kopš Rīgas Doma ērģeļu atklāšanas koncerta 1884.gadā, Rīgas Doms janvāra beigās aicina klausītājus uz koncertu "Ciemos pie ērģelēm".


Foto: LETA

Koncerts notiks 28.janvārī no plkst.15 un paredzēts kā pieci Latvijas ērģelnieku spēlēti īskoncerti. Pēc katra no tiem klausītāji varēs uzkāpt ērģeļu luktā, apskatīt krāšņo ērģeļu prospektu tuvplānā, satikt ērģeļmeistaru un parunāties ar nupat spēlējušajiem ērģelniekiem. Apmeklētāji varēs iepazīt prospekta vēsturi, pie precīza Rīgas Doma ērģeļu traktūru atveidojoša maketa izzināt ērģeļu darbības principus, ielūkoties aiz kādām ikdienā slēgtām ērģeļu mājas durvīm, tai skaitā arī motortelpā.

Paredzēts, ka plkst.15 uzstāsies ērģelnieki Ivete Pelše un Diāna Jaunzeme-Portnaja, plkst.16 - ērģelnieki Jolanta Barinska un Larisa Carjkova, plkst.17 - ērģelnieki Roberts Hansons un Ilona Birģele, plkst.18 - ērģelnieki Edīte Alpe un Digna Markule, bet plkst.19 - ērģelnieki Jānis Karpovičs, Līga Dejus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Kultūra Rīgā notiks komponista Kulakova piemiņai veltīts koncerts

"Arēnā Rīga" 14.maijā plkst.19 notiks mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas "Pērkons" dibinātāja Jura Kulakova piemiņai veltīts koncerts "Sirds kā pērkondārds".

Kultūra Liepājā notiks dzejnieka Petera 85.dzimšanas dienai veltīts koncerts

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 6.jūlijā plkst.18 notiks dzejnieka Jāņa Petera 85.dzimšanas dienai veltīts koncerts.

Kultūra Liepājas Simfoniskais orķestris koncertā spēlēs Mārtiņa Brauna mūziku

Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" 24.augustā plkst.19 Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar solistiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Ievu Kerēvicu koncertā izpildīs komponista Mārtiņa Brauna mūziku.