• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nosaukti «Lielās mūzikas balvas 2012» nominanti

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 13:46, 10.01.2024


"Lielo mūzikas balvu" par mūža ieguldījumu saņems komponists Vilnis Šmīdbergs un pianists Arnis Zandmanis.


Foto: LETA

Savukārt kategorijā "Gad jaunais mūziķis" nominēts trombonists Vadims Dmitrijevs, dziedātāja Katrīna Paula Felsberga un dziedātāja Ieva Sumeja.

Kategorijā "Gada jaundarbs" izvirzīts Andris Dzenītis ar "Ceturto stīgu kvartetu", Voldemārs Johansons ar "Hromosfēru" un Juris Karlsons ar "Noslēpumaino dārzu...".

Kategorijā "Par izcilu interpretāciju" nominēts čellists Kristaps Bergs par Vitolda Lutoslavska Čellkoncertu, kas pagājušā gada 21.aprīlī notika Lielajā ģildē, dziedātāja Inna Kločko par titullomu Leoša Janāčeka operā "Jenūfa" Latvijas Nacionālajā operā, kā arī altiste Ilze Kļava par Pētera Vaska "Altkoncertu", kas pagājušā gada 15.aprīlī izskanēja koncertzālē "Cēsīs".

Kategorijā "Gada ansamblis" par uzvaru sacentīsies duets "DeGlosa", ko veido Aleksandrs Kalējs un Dāvis Sliecāns, džeza grupa "Lupa", ko veido Andris Buiķis, Ritvars Garoza, Dāvis Jurka un Valters Sprūdžs, un trio "Palladio", kuru veido Eva Bindere, Kristīne Blaumane un Reinis Zariņš.

Savukārt kategorijā "Gada kamerizrāde" nominēta Krista Auznieka monoopera "Apzināšanās", Platona Buravicka "Anatomija" un Annas Veismanes "Dzeltenais trotuārs".

Kategorijā "Gada koncerts" par balvu sacentīsies Riharda Vāgnera operas "Zigfrīds" koncertatskaņojums, kas 29.jūlijā notika koncertzālē "Cēsis", Hektora Berlioza Rekviēms, kas 26.augustā izskanēja Rīgas Domā, kā arī valsts svētku koncerts "Latvijai 105", kas 17.novembrī notika Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars".

Kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" nominēts Latvijas Radio bigbends, saksofonists Aigars Raumanis, klavesīniste Ieva Saliete.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 12.martā Latvijas Nacionālajā operā plkst.19. Pasākumu atspoguļos Latvijas Televīzijas 1.kanāls un "Latvijas Radio 3"-"Klasika".

Lielās mūzikas balvas žūrijā strādāja žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, komponists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesors Andris Vecumnieks, muzikoloģe, "Latvijas Radio 3"-"Klasika" žurnāliste Ilze Medne, muzikoloģe, izdevniecības "Musica Baltica" direktore Solvita Sējāne, muzikoloģe, mākslas doktore Ilze Šarkovska-Liepiņa, muzikologs, JVLMA emeritētais profesors Boriss Avramecs, žeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" dibinātājs un vadītājs Mareks Ameriks, muzikologs, žurnālists, publicists Armands Znotiņš.

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. 1993.gadā Kultūras ministrija, pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas, pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.

Janvāra sākumā žūrija izvirza Lielās mūzikas balvas iepriekšējā gada nominantus un tikai pirms balvas pasniegšanas pasākuma notiek žūrijas balsojums par laureātiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī