• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pirmais LGBT koris Latvijā cer uz radošiem panākumiem 2024. gadā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 10:16, 25.12.2023 1


"Ja iztulkojam dziesmas vārdus latviski, tie saka "viss, ko vēlos Ziemassvētkos, esi Tu".


Dziesma palīdz mums dzīvot un mīlēt.

Šis gads kormūzikas un aktīvisma vēstures lappusēs ieraksta īpašu notikumu - darbību sācis pirmais LGBT+ koris Latvijā - Rīgas Kvīru koris. Vien divus mēnešus pēc dibināšanas koristi paguvuši sagatavot un ierakstīt sveicienu kopienai un tās atbalstītājiem, vēlot skaistu un sirsnīgu svētku laiku.

"Nav aprakstāms mans prieks par to, ka Latvijā beidzot ir izveidojies koris LGBT+ kopienas cilvēkiem," saka Katrīna Jēkabsone, kora diriģiente. "Vieta, kur kvīriem būt kopā drošā, neaizspriedumainā vidē un līdzās citiem kopt gan latviešu kora mūzikas tradīcijas, gan sniegt savu unikālo pienesumu koru nozarei caur pašu redzējumu un emocionālo pārdzīvojumu."

"Ja iztulkojam dziesmas vārdus latviski, tie saka "viss, ko vēlos Ziemassvētkos, esi Tu". Manuprāt, kora dalībnieki varētu minēt vēl dažādus citus variantus, kā šo frāzi pabeigt," uzsver kora līdzdibinātājs Jurģis Kalniņš. "Piemēram, viss, ko vēlos Ziemassvētkos, ir… lielāka izpratne par dažādību, visu ģimeņu tiesiskā aizsardzība, cieņpilni izteikumi Saeimas tribīnē. Jā, Rīgas Kvīru koris ne vien dzied, bet arī vēlas veicināt pozitīvas pārmaiņas mūsu sabiedrībā."

"Šajos divos mēnešos esmu novērojusi koristos lielu apņēmību un potenciālu, iestudējot kā latviešu kora mūziku, tā populāro mūziku. Ar Kvīru kori vēlamies parādīt mūzikā mūsu sabiedrībai, cik plašs spektrs ir cilvēka identitātei, garīgumam un cik svarīgi ir stāstīt un sadzirdēt savu līdzās pastāvošo cilvēku stāstus," teic kora diriģente Katrīna.

Jaunajā gadā koris sāks gatavoties saviem nākamajiem projektiem. Tos noteikti būs iespējams dzirdēt arī klātienes pasākumos. Interesenti, kuri vēlas kļūt par Rīgas Kvīru kora dalībniekiem, aicināti rakstīt uz koris@safespace.lv.

"Ne velti par savu nosaukumu izvēlējāmies tieši "Rīgas Kvīru koris". Mēs ļoti ceram, ka nebūsim vienīgie Latvijā. Bet mēs brauksim uz citām Latvijas pilsētām, ciemiem, pagastiem, lai parādītu, ka kvīri ir patiesi visur! Tāpat plānojam dziedāt pie Saeimas, Praidā, kā arī uz Dziesmusvētku Lielās skatuves," stāsta koristi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Nolemts «pauzēt» balsi, kas jaunajā ChatGPT versijā atgādina Skārletu Johansoni

OpenAI nolēma uz laiku apturēt slavenajai aktrisei līdzīgas balss izmantošanu un norādīja, ka vēlas strādāt pie pārpratumu novēršanas, neiedziļinoties detaļās, raksta El Pais.

Kultūra Krievu emigrants Smoļjaņinovs dzied kopā ar latviešu mūziķiem (+VIDEO)

"Nekad iepriekš nevar zināt, vai notiks dzimšanas brīnums".

Kultūra Muzeju nakts norises Latvijā pulcē vairāk nekā 180 770 apmeklētāju!

Visvairāk reģistrēto apmeklētāju - 13 525 - pulcējis Rotko muzejs Daugavpilī.

Kultūra «Gaismas pils» piedāvā unikālu skaņas izstādi (+VIDEO)

Stāsts atklāsies gan caur fiziskiem atskaņotājiem un klausāmiem ierakstiem, gan īpaši veidotām ainavām.

Lasiet arī