• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sākti Jaunpils pils atjaunošanas darbi

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 15:34, 12.12.2023


Decembrī ir sākti Jaunpils pils atjaunošanas darbi.


Foto: LETA

Līgums pēc iepirkuma procedūras noslēgts ar SIA "Pretpils" par pils visa jumta nomaiņu un daļēju fasādes un logu atjaunošanu. Līguma izpildes termiņš ir seši mēneši, kopējās remonta izmaksas jumta nomaiņai, bojāto logu un fasādes atjaunošanai ir 0,9 miljoni eiro.

No šīs summas 0,45 miljonus eiro sedz apdrošinātājs, bet atlikušo summu - Tukuma novada pašvaldība, izmantojot arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piešķirto atbalstu lielgraudu krusas radīto bojājumu novēršanai, kā arī ziedojumu naudu.

Tāpat vētras un krusas laikā sabojātā jumta dēļ radušies iekštelpu bojājumi, kuru remonta izmaksas vēl tiek kalkulētas. Gala aprēķins tika veikts pēc tam, kad tiks novērsti jumta bojājumi. Arī šī remonta izmaksas tiks iesniegtas apdrošinātājam.

Pils rīkotajā labdarības koncertā "Ar mūziku pret vētru", kas notika augustā, tika saziedoti 25 000 eiro, no kuriem 5000 eiro ir izmantoti, novirzot līdzekļus gan Jaunpils baznīcai, gan Jaunpils mājsaimniecībām, gan pils remonta materiāliem.

Pašlaik pils darbojas, piedāvājot visus pakalpojumus un ievērojot visus drošības noteikumus, lai apmeklētāji varētu droši pārvietoties pa pils teritoriju. Uz remontdarbu laiku ir izbūvēti tuneļi un diemžēl nav iespējas pili pilnvērtīgi aplūkot no ārpuses.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Plānots drīzumā sākt Dzintaru dzelzceļa pārvada remontdarbus

Kopējās Dzintaru dzelzceļa pārvada remonta izmaksas rēķinātas 8,6 miljoni eiro.

Sabiedrība Šonedēļ remontdarbi turpinās 54 valsts autoceļu posmos

Šonedēļ remontdarbi valsts autoceļu tīklā turpinās 54 posmos visā Latvijā, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Uz Valmieras, Vidzemes un Daugavpils šosejām jārēķinās ar pagaidu luksoforiem

Uz Valmieras, Vidzemes un Daugavpils šosejām autobraucējiem ir jārēķinās ar pagaidu luksoforu posmiem, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Rīgā tiks veikti remontdarbi četrās dzelzceļa pārbrauktuvēs

Lai satiksme pa dzelzceļa infrastruktūru kļūtu vēl drošāka un ērtāka, VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) š.g. augustā veiks vairāku dzelzceļa pārbrauktuvju remontdarbus Rīgā.