• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Porcelāna muzejs aicina ikvienu izgatavot savu Ziemassvētku dāvanu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 09:11, 06.12.2023


Darbs ar trauslo materiālu nav viegls, taču to var apgūt ikviens.


Darbnīcu vadīs muzejpedagoģes Vita Lukstiņa un Astra Kaprāne.

Rīgas Porcelāna muzejā visu decembri, no otrdienas līdz sestdienai norisināsies tematiska porcelāna darbnīca "Ziemassvētku ornaments".

Ziemassvētki asociējas ar baltām un trauslām sniegpārslām, egles smaržu un laiku, pavadītu tuvu cilvēku lokā. Rīgas Porcelāna muzejs decembrī aicina nodoties svētkiem veltītai jaunradei un savām rokām izgatavot ažūrus dekorus no baltas vai tonētās - maigi zilas vai zaļas - porcelāna lejmasas.

Papildus piedāvājums - veidot tos, iespiežot porcelāna masu iepriekš sagatavotās ornamentālās formās. Porcelāna sniegpārslas, sveces, egles, sniegavīri un citi tēli, sagataves auskariem, kuloniem, piespraudēm vai egļu rotājumu komplekti - ļaujiet vaļu iztēlei, radot paši savus, unikālus svētku suvenīrus.

Ažūros dekorus veido ar iepriekš sagatavotu pūslīti, kurā iepildīta lejamā masa, uz ģipša pamatnes velkot smalkus musturus, kas pēc nožūšanas un apdedzināšanas 1250 °C, pārtaps skaistos, trauslos porcelāna ornamentos. Vai pēc izvēles varēs masu iespiest tos profesionālu mākslinieču iepriekš sagatavotās veidnēs. Jebkurā gadījumā - muzejpedagoģes palīdzēs realizēt jūsu ieceri un parūpēsies par radītā priekšmeta pēcapstrādi.

Darbnīcā ir aicināti piedalīties apmeklētāji sākot no 6 gadu vecuma, individuāli vai grupās, un tā ir pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī