Vēstures ekspozīcijas Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī apmeklētājiem būs pieejamas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 18.
Savukārt Tūrisma informācijas centrs (TIC), izstāžu zāle un skatu laukums būs atvērts otrdienās no pulksten 10 līdz 18, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no pulksten 10 līdz 20, bet svētdienās no pulksten 11 līdz 18. Pirmdienās tornis būs apmeklētājiem slēgts.
TIC apmeklētāji var iegūt aktuālo tūrisma informāciju un bezmaksas materiālus par atpūtas iespējām Jelgavā un apkārtnē, kā arī citām Latvijas pilsētām. Informācija pieejama gan latviešu valodā, gan svešvalodās. TIC apmeklētājiem ir iespēja apskatīt interaktīvu pilsētas karti, kā arī nosūtīt virtuālu atklātni saviem tuviniekiem.
Jelgavas Vecpilsētas māja, sākot ar 1. oktobri apmeklētājus gaidīs no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, bet svētdienās no pulksten 11 līdz 17. Šeit viesi var uzzināt faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu. Jelgavas Vecpilsētas mājā pieejami audiogidi gan latviešu, gan angļu un krievu valodās.
Dzīvesziņas un arodu sēta strādās nemainīgi: no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Dzīvesziņas un arodu sēta ikdienā pieejama individuālam apmeklējumam. Iepriekš piesakoties, ir iespēja doties izzinošā ekskursijā speciālista pavadībā un iepazīt ēkas vēsturi, iekārtojumu, kā arī atklāt audēju darba nianses. Šeit iespējams darboties radoši, padaloties meistarklasēs un radošajās darbnīcās, kā arī izzināt latvisko dzīvesziņu, Zemgales tautastērpa tapšanas noslēpumus un piedalīties maizes cepšanas meistarklasē. Audēju darbnīcā ikviens gan uz vietas, gan, veicot pasūtījumu, var iegādāties Latvijas novadu tautastērpus un to sastāvdaļas.
Jelgavas Svētās Trīsvienības Evaņģēliski luteriskā baznīca bija senākais dievnams un senākā mūra ēka Jelgavā. Pēc izpostīšanas Otrā pasaules karā saglabāts vienīgi Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis, kurā ierīkots tūrisma informācijas centrs, vēstures ekspozīcijas, skatu laukums 9. stāvā un restorāns. Arheoloģisko izrakumu laikā torņa austrumu pusē atsegta daļa no sākotnējā baznīcas joma, izveidojot iedziļinātu priekšlaukumu, un atsegti oriģinālie baznīcas ārsienu mūri.
No 2009. līdz 2010. gadam torni pārbūvēja, tajā ierīkojot tūrisma un kultūrizglītības centru. 2011. gadā priekšlaukuma vidū atklāja tēlnieka Jāņa Aivara Karlova veidoto akmens skulptūru-strūklaku "Trīsvienība". Pašreizējais torņa augstums ir 50,17 metri, un tam saglabāta Martina Knoha veidotā sākotnējā forma.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri